Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Petr_PH

Stran: [1]
1
Digitální rozhlas / Re:Příjem DAB v letadle
« kdy: 03. 07. 2019, 14:51:59 »
Dobrý den,

loňské léto trasa Praha -> Heráklion, přijímač Sony XDR-P1DBPB teleskop, tradiční místo u okna a u nouzového východu, částečně na křídle nemá vliv na příjem ( zkoušeno opakovaně )
ČRa 12D držel až na hranici AT/HU, Niederbayern 7D až za Balaton !
Snažil jsem se zachycené MUXy fotit na mobil, který přiřazuje fotku do mapy k dalšímu vyhodnocení. Hrály dále MUXy SK/AT Wien/Slo/HR a nejzábavnější byly MUXy z IT, vč Vaticana.
Příjem neuvěřitelně stabilní až do hranice cca 300 km od vysílače. Personálu radio ani mobil v režimu letadlo nevadil, žádný rozruch jsem nezpůsobil :)

P. 

2
Aktualizovana mapa pokryti DAB CRo
https://digi.ctu.cz/dtv/pokryti

3
Digitální rozhlas / Re:Prenosné radio na cesty
« kdy: 07. 01. 2018, 20:34:36 »
Doporučil by jsem Vám SONY XDR-P1DBP, vlastním jej cca 2 roky, a jsem s ním velmi spokojen.

Plusy
Malé rozměry
Velká výdrž ( vestavěný akumulátor ) běžně hraje DAB 10 hodin
Výborný zvuk, spolehlivě ozvučí celou místnost, na sluchátka stereo
Slušná citlivost DAB
Dobrá selektivita v této kategorii, na FM lze poslouchat slabší stanici +-200kHz od místní stanice, na DAB v přímé viditelnosti na Praha Žižkov 12C lze na vyvýšených místech P6,P9,P8 poslouchat i z ruky 5C/9A ( Loebau/Dresden/Unger ), na Bíle Hoře P6 hraje běžně i Ochsenkopf 11D
Umí se automaticky přelaďovat na stejnou stanici v jiné síti ( jiný mux DAB - Teleko vs ČRa) při ztrátě signálu
RDS
Uloží automaticky všechny stanice ( DAB ) ze všech naladěných muxů včetně duplicitních

Minusy
Nižší citlivost na FM ( krátká anténa rozměrově optimalizovaná na DAB ), pokud anténu „nastavím o cca 30 cm tenkým drátem, na FM skokové zlepšení
Sluchátkový kabel bohužel není anténa, DAB/FM npř. v kapse není moc použitelné při slabém signálu
Vysoká cena
Síla DAB signálu v menu, nelze ji trvale zobrazit, po cca 10 sec se vrátí k názvu stanice a rolovacímu textu, „jednotky“ 0 -100, od 20 výš naladí stanici a hraje


https://www.sony.cz/electronics/digitalni-radia/xdr-p1dbp

4
Dobrý den,
koupil jsem si sony xdr-p1dbp za 79EUR, zatím první poznatky z týdenního provozu: Radio je opravdu malé, do kapsy, na kolo, pod stan i doma, hraje s velmi příjemným zvukem, bez problému ozvučí běžnou místnost. Výdrž vestavěné baterie : zatím jsem na jedné třetině stavu, po cca 5 hodinách vesměs DAB. K vlastnímu příjmu :
DAB : citlivost subjektivně velmi dobrá, pohybuji se na vyvýšených místech Phy 6, TELEKO 11A hraje na staženou anténu v kapse i v Břevnovském údolí v přízemních místnostech, Černá Hora 5D hraje v místnosti bez okna ( s přímým výhledem na Krkonoše) na vytaženou anténu. V parku Ladronka hraje na několika místech Lobau 5C a 9A, ale je to na hraně, na Peřinách kvalitně stabilně oba MUXy. HB jsem na Pze 6 zatím nenaladil.
VKV : citlivost slabší, selektivita dobrá, bez problémů oddělí 105.5 Votice, 105.7 MB, 105.9 Ďáblice
DAB i VKV jede jen na teleskop anténu, ne na sluchátka

P.
 

Stran: [1]