Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - pinta finta

Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 13
31
Nechápu proč, ale opět když je sníh, tak kdykoliv se setmí, tak mi začnou kostičkovat MUX4 i RS7 z Černé studnice (mám pro ně samostatnou anténu) -chytám odrazem, ve směru vysílače je bohužel panelák. Držák antény mám na zdi vedle okna a ať anténou (velké husté síto Plzeň) točím kam chci, tak i když to ukazuje kvalitu i 100%, tak to pořád dost chybuje. Zkusil jsem anténu sundat z držáku a dát pod okno a zdá se to být lepší (držel jsem ji v ruce za reflektor). Napadlo mě, jestli na kvalitu signálu nemá vliv plechový parapet okna a nebylo by lepší držák namontovat pod okno, aby anténa nebyla v úrovni parapetu. Tato moje domněnka se totiž možná potvrdila u druhé antény, kterou mám z druhé strany paneláku (opět síto). Držák byl původně trubkou nahoru, takže síto bylo opět v úrovni parapetu. Držák jsem namontoval vzhůru nohama (svislou trubkou dolů) a nyní mi pěkně hraje i slabý K32 ze skokanských můstků pod Ještědem, který předtím nehrál vůbec.
Kam je tedy ideální montovat držák na zdi paneláku?
Díky

32
Odkladiště / Re:Prodám/vyměním/koupím/daruji
« kdy: 04. 12. 2013, 17:53:14 »
Mám tu 2x logáro Fracarro LP45F, kdyby měl někdo zájem. Cenu nabídněte.

33
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Stav v multiplexu4
« kdy: 02. 11. 2013, 22:06:56 »
Nezaznamenal někdo včera po 23h zhoršení signálu z Černé Studnice K25? Nahrával jsem si South Park a je to absolutně nesledovatelné. Aktuálně kvalita signálu 100%, tak nevím jestli byla chyba na anténě, nebo u Pařízka.

34
Takže těch 6 kW je asi definitivních. To je bída.  :-\

35
V přehledu vysílačů na stránkách ČTÚ se konečně objevil i K29 z Jablonce n.N. - Černé Studnice. Je tam uvedený ERP 6309W. Myslíte, že je to již definitivní stav, nebo stále probíhá mezinárodní koordinace a pokus o navýšení výkonu? Těch 6 kW je (alespoň u mě) na hraně, chtělo by to těch 10 kW, MUX4 jede bez problémů.

36
Dřív jsem měl slučovač REST+25k a celkem to chodilo. Dokonce němci na k27 občas chodili, přestože je chytám na opačnou polarizaci a signál je slabý (vzhledem k ostatním MUXům z Löbau). Proto mě docela překvapilo, že k32 teď nechodí. Předešlý slučovač byl podle všeho od stejného výrobce (jsou k nerozeznání, liší se jen samolepka, resp. popis).

Sranda je, že na anténu kterou mám na k25 a k29 (bez slučovače a bez jakéhokoliv zesílení) chytám stabilně MUX1+MUX2 z Černé hory i z Krašova, MUX3 mi tam samozřejmě nehraje (k60 Ještěd vs. Černá hora)+ K25 a K29 ze Studnice. Ještěd jde mizerně, mám ho za panelákem. Nebýt té rušičky na kanále 60 a oželet reg.síť 3, tak chytám vše na jednu anténu.

Asi se na MUX pana Brabce vykašlu, už jsem tomu věnoval příliš mnoho času.  ;)

37
Tak jsem si s tím hrál, vyřadil jsem slučovač, anténu našteloval na nejlepší možný příjem K32 (S-55% Q-78% tj. bez problémů sledovatelné). Pak jsem slučovač zase připojil a prd (S-39% Q-12% tzn. absolutně nesledovatelné).  :(
Aleši, vy byste dokázal upravit můj slučovač, aby to chodilo (za nějakou úplatu), kdybych vám ho zaslal poštou? Nebo je potřeba znát místní úrovně signálů? Bez měřící techniky jsem schopen jen říct, že K32 je dost slabý a K29 je o něco silnější, ale taky to není nic extra.  :D

38
Tak nakonec jsem koupil (a použil) 25m kabelu RG-6U/32FD. Celá délka kabelu je uvnitř budovy, jen cca metr je venku k anténě. Tak snad to nebyl nějaký zásadní přehmat. Zdá se, že to funguje. Používá někdo tento kabel? Pokud výrobce nelže, tak má celkem standardní útlum.

39
Zdravím.
Chtěl bych se jen zeptat jak moc může slučovač REST+25,29K ovlivnit úroveň signálu na kanálu 32 na větvi REST. Slučovač jsem kupoval u Vatenu. Zdá se, že po sloučení Černé studnice s Ještědem jsem definitivně přišel o příjem již tak dost slabého reg.MUXu ze skokanských můstků, tedy minimálně do doby, než zvednou kótu a výkon (mimochodem, před měsícem pan Brabec v rozhovoru pro DigiZone tvrdil, že mají zkoordinovaný dvojnásobný výkon pro K32 a na stránkách ČTÚ jsou stále jen 2 kW.)

40
Pánové, potřeboval bych nutně cca 15 metrů koaxiálu a mám po ruce pouze Baumax, OBI a Bauhaus. Obchody s elektrem nepočítám, tam budou mít prd, nekvalitní a drahý. Máte někdo zkušenost, kde se dá koupit kvalitní kabel a nevykrvácí mi při tom peněženka?

41
Analogový rozhlas / Re:Nove frekfencie pro analogovy rozhlas
« kdy: 18. 09. 2013, 15:18:15 »
José díky za upozornění. Konečně nějaká zajímavá "novinka" v éteru. O tuhle frekvenci usilovali už kdysi před lety. Pěkně se to protáhlo. Jen škoda, že jsme tím přišli o dálkový příjem Expres radia, třeba v Rochlicích místy hrálo na kus drátu.

42
Dát anténu na střechu by nešlo? Pokud takto míří na Ještěd, tak směrem na Č. Studnici je rovnoběžně podél zdi? To by mohl být u tak dlouhé antény problém. Možná by bylo lepší síto, nebo dát na střechu, ale spíš bych to viděl na odborníka s měřákem...

43
Horská.. Takže Kateřinky, resp. spíš Ruprechtice? To máš úhel mezi vysílači cca 90°. Ale říkáš, že s ní kroutíš na všechny strany a nic.. Co je to za anténu?

44
zdravím liberec horska tak ja stale laboruji a bohužel pořad mam mrtvo signal nula občas se na vteřinku signal objeví ale jen  sporadicky take jsem zkoušel připojit jiny setobox  a take nic.Přitom mux4 jde paradně .Je třeba možne aby do budoucna ješte na černe studnici upravily nejak parametry? S muxem4 take byly problemy a dneska to frčí.take me příjde zbytečne abych menil antenu ja se teda opíram o mux4 že vysíla a rs7 vysíla ze stejneho místa tak bych ho mel chytit...nevím v čem je zavada.antenou jsem kroutil na obe strany a nic jakoby rs7 neexistoval...jinak všechny muxi chytam bezvadně...a co koupit zesilovač???dík za rady...

Co si tak pamatuji, ty máš samostatnou kanálovou anténu na MUX4? Pokud jí máš s anténou na Ještěd sloučenou pomocí slučovače 25K + REST, tak ti to samozřejmě hrát nemůže.

45
Zkuste otočit na Prahu, ve vaší lokalitě by mělo být dostatečné pokrytí MUX4 (K42) i RS7 (K37), teoreticky i MUX1,2,3 z Cukráku (bližší Žižkov vysílá v jiné polarizaci). Také záleží jakou "matraci" máte, pokud je to polské síto, rovnou vyhodit, pokud kvalitní české, šance tu je. Mrkněte na tento článek, jsou tam fotky pro snažší identifikaci vaší antény. http://www.digizone.cz/specialy/anteny/sitove-anteny/

Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 13