Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - PIT0MEC

Stran: 1 [2] 3 4 ... 26
16
Ja myslím, že ČRa prosazují T2 především kvůli možnosti, hodit do tohoto systému celkem jednoduše i placené kanály a tím si zajistit jeho naplnění.
Podle mě to tak není. Nezaměňujme následek za příčinu. To, že se o placených programech mluví, jsou čiré spekulace. Zatím se v tom neudělalo ani "ň". Myslím, že placené se začnou uvažovat doopravdy až na konec, právě podle zkušeností se Skylinkem (když operátor chce získat nějaké peníze navíc). Důvod T2 je hlavně technický - hustota sítě, nároky na její správu je znatelně nižší, při současné vyšší výkonnosti vysílání. Co víc si může operátor přát? No aby na to dostal co nejdřív povolení a mohl s tím začít obchodovat. Jestli časem dojde i na placený obsah, nikdo zatím neví. Ovšem placený obsah naprosto nepokryje nějaký provoz nebo negeneruje zisk operátorovi (spíš naopak). Je tam hlavně, aby zatraktivnil operátora a jeho zboží (mux) jak pro výrobce (poskytovatele obsahu, televize-instituce) tak pro spotřebitele=diváka.


Nechtěl bych, aby k nám výrobci elektroniky vozili zastaralé šmejdy bez T2, které by jinde byly neprodejné.
Zamysli se nad významem slova "zastaralé". Často toto pomýlení teď čtu. Zastaralé jsou přístroje bez DVB-T. Přístroje s DVB-T jsou naprosto aktuální a hodně roků ještě budou. Přístroje s T2 jsou PERSPEKTIVNÍ (sám jeden vlastním. Uznávám, že hlavně pro studijní účely).
To je jenom teorie, navíc ničím nepodložená a když člověk srovná S a S2, tak velmi lehce zjistí, že S2 je mnohem háklivější na kvalitu signálu (resp. nastavení paraboly), než S. Takže s T2 to bude obdoba, prostě našlápnout do muxu víc dat sebou zákonitě nese nějaký úskalí neboli něco za něco. Skutečně bych si T2 tak neidealizoval, protože procitnutí bývá hrozný a navíc co si budeme povídat, T2 vzniklo jenom proto, aby provozovatelé TV stanic co nejvíc ušetřili. O diváka (tradičně) vůbec nešlo, byť se samozřejmě uvádí opak.

17
Přpadne mi, že MASH má pravdu. I s tou kvalitou obrazu. Když je v SD pomalý švenk po záběru s mnoha drobnými detaily, obraz je na blití. A skutečně prostě pořád nechápu proč televize nepustí svoje HD vysílání do pozemních multiplexů, když v satelitech jsou všechny. Rovněž nechápu názory těch, kteří nasazením T2 podmiňují spuštění HD v terestriálu. Technicky to nutné není a finančně - holý nesmysl. Když odmítají zaplatit HD vysílání dnes, v T2 je nadšeně zaplatí? A skutečně si myslíte, že bude levnější? Jinou kvalitu nepřinese. Bude to opět složitější modulace a tedy citlivější na přenosovou cestu. Jak už tu někdo napsal T2 se stává standartem. Bohužel se tím standartem v současné době stále něco jen stává, ale stěží lze říct, že něco standartem je.
Jenomže na satelitu si to vysílání neplatí ty stanice (vyjma ČT), nýbrž to platí provozovatel vysílání, tj. Skylink a freeSAT. A to pochopitelně všechny stanice jenom vítají. V pozemáku by musely sáhnout hluboko do kapsy, což by jim jejich zahraniční vlastník asi nedovolil.

18
No, spíše pro Pitomce:
Ták, ták :) Prostě kdo umí - umí, a kdo neumí, ten (ne)čumí !!! :D A kromě toho - ta kvalitní 20ti prvková yagina pro skupinu kanálů v pásmu UHF stojí v Kovoplastu 360 Kč včetně DPH!!!   ;)
Fakt? Tady máš ceník: http://www.kovoplast.cz/obr/cenik.pdf a můžeš se předvést, kde stojí 20 prvková anténa na celý UHF těch 360Kč, jinak sis titul pitomce právě osvojil   ;D ;D ;D

19
Jenže to čtverečkování zpravidla nastává až v situaci kdy se na analog mohli dívat leda slepice  ;D
To je samozřejmě nesmysl, protože třeba analogová Nova z Kojálu na k9 pokryla takový území, o kterým se digitálu ani nezdálo a pochopitelně existovala ještě síť retranslaček, což je dneska takřka zapomenutá věc a těch pár opakovačů na DVB-T to nevytrhne  :)

20
Já se docela rád přidám. Díky DVB-T zachytíme kvalitně tolik stanic (třeba z Polska, na satelitu kódované), o kterých se nám v dobách analogového vysílání ani nesnilo! A nebo se na ně díky odrazům a únikům signálů vůbec nedalo dívat. Spousta nářků nad příjmem DVB-T a údajně špatným pokrytím je důsledkem stále přetrvávajícího myšlení, že si koupím prut, zapíchnu ho do květináče vedle televizoru, a - (ne)koukám se! :D  Lidé často zcela zbytečně kupují "všemocné" zesilovače, namísto toho, aby se zamysleli nad základním prvkem příjmu - totiž anténou! Kdekdo blbne se zázračnými "digitálními" anténami, namísto toho, aby si koupil klasickou, výbornou 20ti prvkovou yaginu pro skupinu kanálů z Kovoplastu za doslova pár kaček. Pak totiž následuje příjemné procitnutí...  ;)
Těch "pár kaček" za anténu je tisícovka, ale někdy ani to nepomůže. Pozemní šíření signálů je furt stejný dneska jako před 60 roky a jsou prostě místa, kde je signál špatnej a nikdo s tím nic neudělá. A vůči analogu je to pak sakra znát, protože nějakej duch nebo šum v analogu se dal ještě zkousnout, ale čtverečkovanej obraz u digitálu prostě sledovat nelze ani při nejlepší vůli.

21
Dobrej vtip. Asi jako kdysi s DVB-T, který když ještě nevysílalo, tak se mu přisuzovaly přímo nadpřirozený vlastnosti. Bohužel nepříjemný procitnutí přišlo hned po spuštění a s T2 to bude nachlup stejný...
Nepříjemné procitnutí při nástupu digitalizace? Ale jděte... Koupil jsem krabičku a byl jsem nadšený!
Takových bylo víc (nadšených), ovšem občas jenom do okamžiku, než to zapojili a místo obrazu viděli akorát čtverečky  ;D

22
Skylink / Re:Skylink karta "Výměna"
« kdy: 16. 08. 2012, 20:57:34 »
Pitomec,nepřeháněj,víš dobře ,že je to banda lemplů/skylink/,kteří si do huby nevidí,všude jinde by tato služba byla již v kopru,mám určité pochopení pro tvůj enormní zájem o tuto firmu,ale nechtěj abych zbytečně měnil svůj názor na tebe z vcelku rozumný na hlava pomazaná/indulonou/!!!
Jestli ti Skylink šlápl na kuří oko se servisním poplatkem, tak je to víceméně tvůj problém. Já sem s nima spokojenej, poplatek se mě netýká a budu rád, když tady Skylink ještě nějakou dobu na trhu zůstane. A jistě nejsem sám, kdo takto smýšlí.

23
Skylink / Re:Skylink karta "Výměna"
« kdy: 16. 08. 2012, 20:55:36 »
Evidentně zde je vidět, že sis jenom přišel léčit mindrák. Takže uděláš nejlíp, když půjdeš prudit zase o dům dál a necháš toto fórum napokoji.

24
Jak souvisí DVB-T2 s rozšířením HD? Nebo si snad myslíte, že když se ČT nechce platit za šíření HD v DVB-T, tak jakmile tu bude DVB-T2, tak se staně nějaký .. zázrak .. a najednou budeme mít všechno v HD? :)

Tahle zaslepenost DVB-T2 a považování DVB--T2 za spasitele celého světa mě neskutečně baví :)

ČT se sice nechce platit za šíření HD v DVB-T, ovšem nakonec se stejně DVB-T2 nevyhne. Kdyby v ČT trochu více strategicky přemýšleli, samozřejmě včetně ČRa, můžou na DVB-T2 přejít do dvou let. A v tomto momentě do svého VP muxu dostanou klidně i tři HD programy včetně všech současných SD, zbytečnost ČT3 nevyjímaje. A protože pokrytí signálem DVB-T2 je méně nákladné, ještě by ušetřili...
Dobrej vtip. Asi jako kdysi s DVB-T, který když ještě nevysílalo, tak se mu přisuzovaly přímo nadpřirozený vlastnosti. Bohužel nepříjemný procitnutí přišlo hned po spuštění a s T2 to bude nachlup stejný...

25
HD v pozemáku samozřejmě půjde, o čemž svědčí i mux 4 a taky mux 3 přes Olympiádu. T2 je možná zajímavý technický výstřelek, ale právě praxe ukazuje, že zdaleka ne všechno co je technicky lepší musí nakonec trh přijmout a navíc takových vylepšení už tady byla fůra a skončily všechny v pánu. Takže souhlasím s tím, že je potřeba si počkat na realitu  :)

26
Skylink / Re:Skylink karta "Výměna"
« kdy: 16. 08. 2012, 16:50:50 »
To pitnulamec:
Citace
Když má firma přes milión zákazníků, tak k nim taky bude mít milión telefonních operátorů, kteří budou zvedat hovory, ne?
Neracionální argumentace. Nikdo fimě nepředepisuje JAK, či kolika pracovníky má být zabezpečená zákaznická podpora. Kolik má firma zákazníků, je jim samým vcelku jedno, ale valná většina zde i onde píšících zákazníků má zkušenost s podporou špatnou. To žádnými verbálními útoky nezměníte. Pokud jde o to pindání, mám pocit, že se úspěšně blížíte banu, jak je vaším zvykem i v jiných diskusích. Jen tak dál.
A nikdo firmě zrovna tak nepředepisuje, za jak dlouho se má klient dovolat na zákaznickou linku. Přičemž pár pisálků v diskuzi, kteří si naivně myslí, že se svět točí kolem nich a čekají, jak jim bude někdo zvedat sluchátko o půlnoci a na první zazvonění, rozhodně není většina, na kterou by se měl brát zřetel. Já na Skylink volal předevčírem, čekal jsem 22 minut a pak sem vyřídil co bylo potřeba. A jelikož tam volám párkrát ročně, tak se takovou blbostí vůbec nevzrušuju.
O ban se starej leda o ten svůj, tebe taky vyhazujou všude, takže seš ten poslední, kterej má co moralizovat. 13 příspěvků a už si to myslí, jak sežral všechnu moudrost světa  ::)

27
V tom taky pointu nenajdeš, protože to není o pointách, ale o prachách. Skutečně nevěř tomu, že privátní stanice typu Nova, Prima a Barrandov budou platit souběžný vysílání v T a T2. Nebudou, ostatně na satelitu ho taky neplatí a HD verze v S2 financuje Skylink. Což se ovšem od ČRa v T2 čekat nedá.
A proč by se mělo vysílat souběžně ve dvou systémech? Když pojede HD, tak pojede HD, a SD není potřeba. Nebo si snad myslíš, že SD bude mít nějaký smysl? Mimo to je možné v T2 vysílat i SD, ani to přece není problém. Když to bude za jedny peníze!
Pěkná vize, ale zcela utopistická a stejně jako na satelitu a v kabelu jedou souběžně SD i HD, tak by tomu tak muselo být i v pozemáku. Neumím si dost dobře představit situaci, že se střihem vypne T a zapne T2 a všichni si poběží pro nový televizor nebo STB...

28
Proč se televize Nova, Prima, Česká televize na programu nedomluví, aby nešli třeba seriály proti sobě, ale aby když jedna televize má nějaký "hit" tak, aby druhé dali něco z archivu, reprízu, aby člověk tzv. viděl všechno nebo umožnili divákům hlasováním na internetu spolupodílet se na televizním programu ?
Nedomluví se proto, že seš Kolesa, kterej si neumí nahrát to, co zrovna běží jinde a podívat se na to později :P

29
V tom taky pointu nenajdeš, protože to není o pointách, ale o prachách. Skutečně nevěř tomu, že privátní stanice typu Nova, Prima a Barrandov budou platit souběžný vysílání v T a T2. Nebudou, ostatně na satelitu ho taky neplatí a HD verze v S2 financuje Skylink. Což se ovšem od ČRa v T2 čekat nedá.

30
Skylink / Re:Skylink karta "Výměna"
« kdy: 16. 08. 2012, 12:38:35 »
Trvám na slovu  SVÉVOLNĚ. Dříve to opravdu šlo (= získat internetový účet na pouze písemnou registraci), teď to nejde. Na CS linku to ZATÍM jde. Pokud jste to nezkoušeli (dříve a nyní), netvďte zde nesmysly.
Nevím o čem to tady pindáš, protože napřed byly registrace jenom písemný (na netu nebylo nic) a pak přibyly i registrace elektronický. A kdo měl registraci dřívější písemnou, tak si mohl na netu nechat vytvořit účet.

Stran: 1 [2] 3 4 ... 26