Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Petr Hajčiar

Stran: 1 ... 3 4 [5]
61
Tak v Bavorech se zatím nic nového neděje.
Upřesním moje příjmové podmínky a prozatímní zkušenosti: stanoviště je 5 km Z od Klatov, na půdě mám dipól (bez zesilovače) původně z 8-prvkové "chlumecké" antény pro 6-7 kanál. Polohu dipólu jsem optimalizoval na příjem celoněmeckého multiplexu na kanálu 5C. Signál pravděpodobně z Hohe Linie nad Regensburgem po nějakých 90 km vzdálenosti trochu kolísá, ráno je nejsilnější a odpoledne nejslabší, kanál 5C se ale vždy drží nad hranicí kvalitního poslechu. Výpadky zatím nebyly.
Paket Bayern 2 na kanálu 11D z téhož vysílače mám o něco slabší, zvuk už někdy "bublá". To mi ale zas tak nevadí, protože během října by měl signál výrazně zesílit.
Mux Bayern 1 na kanálu 12D je z Hoher Bogen silný a bezproblémový, vysílač je vzdálen cca 30 km.
Občas mi přijímač načte i mnichovský lokál na 11C, zvuk ale přinejlepším jen skřehotá, k poslechu to není. Jen jednou se mi načetlo i něco ze Saska, MDR Figaro atd. ale stejně to nehrálo.

Co se týče obsahu, nejzajímavější je pro mě celoněmecký mux, stanice v bavorských muxech tady jdou až na výjimky i na FM.

Zkusím přiložit panorama šumavského podhůří s vyznačeným vysílačem Hoher Bogen. Foceno z návrší JZ od Klatov.

62
Digitální rozhlas / Re: Digitální rozhlas - zkušenosti
« kdy: 12. 09. 2011, 13:33:58 »
Přijímač je Denon RCD-M38DAB. Ofocení žel nepřichází v úvahu, žádný seznam to nezobrazuje, jen jeden právě naladěný program. A Hohe Linie kontra Regensburg?? Já myslel že Hohe Linie je kopec nad Regensburgem, ale nevím, nebyl jsem tam  :) Kdyžtak mě opravte.

63
Digitální rozhlas / Re: Digitální rozhlas - zkušenosti
« kdy: 12. 09. 2011, 12:49:59 »
Připojuji se k Josému. To je opravdu pěkné číslo. Neměl byste nějaký seznámek? Docela rád bych se podíval. :)

Obsah celoněmeckého paketu je myslím uveden zde o pár příspěvků výše, zbytek odpovídá paketům Bayern 1 a 2, viz třeba zde:
http://www.wohnort.org/DAB/bayern.html

nebo tady:
http://www.ukwtv.de/sender-tabelle/DAB/Deutschland/Bayern.htm

Je pravda, že některé stanice jsou rozmnoženy regionálními mutacemi, takže počet reálně odlišných programů bude zhruba o 10 nižší. Ale i tak jsem mile překvapen, signál z Hohe Linie jsem ani nečekal.

64
Digitální rozhlas / Re: Digitální rozhlas - zkušenosti
« kdy: 12. 09. 2011, 11:25:25 »
Zdravím,
pořídil jsem DAB tuner a 5 km od Klatov přijímám na pokojovou anténu 35 programů v blocích 5C, 11D a 12D, čili 2 bavorské a celoněmecký multiplex. Jak tu již bylo probíráno, jeden paket je z Hoher Bogenu a zbylé 2 pravděpodobně až z Regensburgu.
L-band nemám.

Stran: 1 ... 3 4 [5]