reklama

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Bohumír Džubej

Stran: 1 2 3 [4] 5 6 ... 26
46
Jak je vidět, na odstranění problémů se skutečně pracuje. V tuto chvíli dojde po zadání adresy teleko.cz k přesměrování na pureradio.cz.

47
Doména je zaplacená do 6.6.2016 (hezké datum). Podle mých informací se jejich stránky staly terčem hackerského útoku. Na odstranění následků se intenzivně pracuje. Zůstává otázka, komu stálo Teleko za to, aby jim shodil web a kdo z toho bude mít prospěch?

48
Jižní Čechy - Kleť
v závěru Strar Treku stejné projevy, takže je to asi na všech vysílačích stejné.

49
Poslal jsem Vám SZ.

50
O serveru DigiZone.cz / Re:Podivné zobrazení DZ
« kdy: 01. 03. 2015, 12:40:22 »
Takto se stránky zobrazují ve starém prohlížeči IE 8, zkuste si nainstalovat Google Crome, nebo Mozilla Firefox, či Operu. Tam se Vám to bude zobrazovat správně. Ještě je zcela nový a velice rychlý prohlížeč, který se jmenuje Vivaldi: https://vivaldi.com.
Dovolil bych si nesouhlasit. Stránky se v IE 8 zobrazují korektně. Ale i já potvrzuji, že se mi v posledních cca dvou dnech problém projevuje a je to nezávislé na prohlížeči. Znovunačtení problém vyřeší. Skoro to vypadá, jako by se nenačetly CSS.

51
Televizní stanice a jejich program / Re:obraz 4:3 alá 16:9
« kdy: 22. 01. 2015, 08:59:33 »
Dobrý den.
Jsem si vědom, že asi vyvolám u některých diskutérů bouřlivou reakci, ale dovolím si napsat svůj pohled na věc.
Protože nesleduji satelit, zaznamenal jsem trend rozostřených okrajů až u našich zpravodajských televizí. Nejprve mne tyto okraje znervózňovaly, protože jsem si říkal, jaký tam je asi zakázaný obsah, že musí být rozmazán? Potom jsem si všiml, že se jedná o zopakování a rozostření obrazu, který je uprostřed obrazovky. Již to, že jsem se tím zabýval říká, že něco není v pořádku. Stále jsem však nechápal, co je důvodem této módy. Až zdejší diskuze mi vysvětlila, že jde o "zaplácnutí" černých pruhů po stranách. To mi ale vadí a to hned z několika důvodů. Pominu-li fakt, že rozostřené okraje evokují pocit, že skrývají zakázaný obsah, musím vzít v potaz, že autor záběrů měl k dispozici určitou techniku, pomocí ní chtěl něco vyjádřit a "umělci" v televizní režii mu tam něco dodělali. Něco, co on tam nechtěl. Je to podobné, jako kdybych si koupil obraz, a protože mi na zdi kolem něj zbývá místo, něco si tam domaluji. Věřte tomu, že to by žádný žijící malíř nestrpěl a raději by vrátil peníze a obraz si vzal zpět.
Stejně tak nemám rád možnosti různých natahování a deformací obrazu za účelem vyplnění plochy obrazovky. Napadlo by snad někoho vyndat koupený obraz z rámu a napínat jej tak, aby vyplnil požadovanou plochu? Pro mne má být obraz se správným poměrem stran a zbytek vyplní černé pruhy. Jistě existují lidé, kteří si řeknou, že si nekoupili televizi proto, aby koukali na černé pruhy. Jak by se ale jim líbilo, kdyby uviděli na takto nataženém obraze sebe nakynuté do šířky a nebo s uříznutou hlavou? Je to podobné, jako když majitel auta schopného jet 200 km/hod. bude odmítat jet na silnici devadesátkou jenom proto, že jeho auto umí jet rychleji. Rozdíl je pouze v tom, že na silnici ohrožuje ostatní lidi, doma "pouze" vkus rodiny.
Zatím co různé možnosti natahování a ořezů obrazu u diváka mi až tak moc nevadí (je to jeho vkus či nevkus) a já je u sebe prostě pouze nepoužiji, vkládání rozostřeného obrazu do krajů ve studiu mi vadí velmi. Odvádí pozornost od děje pocitem zatajovaného obsahu, mění koncepci záběrů kameramana a režiséra a hlavně - je mi vnucováno něco, co tam nechci a původně ani nebylo.
Toto je můj pohled na věc, tak to cítím já a ostatním svůj názor nechci vnucovat. Hezký den všem.

P.S.
Když jsem tyto řádky psal, netušil jsem, že za pár minut budu číst toto:
http://praha.idnes.cz/nehoda-porsche-na-evropske-tride-do5-/praha-zpravy.aspx?c=A150122_074147_praha-zpravy_jpl#utm_source=sph.idnes&utm_medium=richtext&utm_content=top6

52
Citace
Technickou poruchu, která způsobila devítiminutový výpadek úterního večerního živého přenosu České televize z předávání státních vyznamenání z Pražského hradu, zavinil výpadek jističe v rozvodně Pražského hradu.
Doufám, že ten jistič je dnes již u výslechu. Jak si mohl dovolit vypadnout? Pokud něco jistič zavinil, měl by být hnán k odpovědnosti a do šatlavy s ním  ;D !
Samozřejmě že jistič nic nezavinil. Jistič při stanoveném překročení proudového maxima prostě udělal přesně a předpisově to, co udělat měl. Odpojil přetížený obvod. Chybu ve vysílání zavinil ten, kdo si nezjistil, jaké proudové maximum může být v dané napájecí větvi dosaženo. A pokud napájení z místní sítě může ohrozit přenos takového významu, má být řádně a dostatečně zálohováno a nebo má být zcela autonomní. Přenos jsem sice nesledoval, ale pokud výpadek trval opravdu devět minut, pak zjevně nikdo ani netušil, kde nějaké jističe jsou. Jistě, jistič mohl být i vadný. Od toho jsou ale předběžné zátěžové zkoušky o dostatečné délce trvání. Samozřejmě, chybovat je lidské a věřím, že ten, kdo to skutečně zavinil na to nikdy nezapomene.

53
Dobrý den.
Sice s touto anténou zkušenosti nemám a ani nevím, jaké kanály s ní chcete přijímat, ale něco přeci jenom napsat mohu. Když se podíváme na graf zisku antény, můžeme si všimnout, že její zisk je uváděn v dBi. Je to takový marketingový trik, protože dBi je přibližně o 2,14 dB vyšší, než reálné dBd. Pokud tedy posuneme křivku o těch 2,14 dB dolu, najednou máme ze zisku 18 dBi zisk 15,86 dBd. A půjdeme dál. Při pohledu na graf je jasně vidět, že zisk antény je nejvyšší v pásmu 800 MHz. Toto pásmo je ale u nás vyhrazeno pro rychlý mobilní internet LTE. Potřebujete-li tedy přijímat nižší kanály, zisk antény není nijak obdivuhodný, může ale docházet k problémům v příjmu díky zahlcování LTE signálem, který, jako jediný, bude anténa přijímat velmi dobře, což je ale opak toho, co je potřeba.
Pokud chcete, aby vám někdo poradil (bez měření signálu to budou ale vždy pouhé odhady), napište přijímané kanály, přijímaný vysílač a místo příjmu.
Přeji krásný den.

54
O serveru DigiZone.cz / Re:Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
« kdy: 31. 08. 2014, 11:15:58 »
Samozřejmě stačí a nebylo to ve zlém. Já už toho v životě podělal dost na to, abych to chápal. Akorát jsem se tím naučil, že se snažím vyvarovat se chyb a tak když má jít něco ven, čtou to po mě nejméně dva lidé. Ačkoliv ani to není zárukou. Jak jsem již někde psal, v popisce jedné fotky mi ve slově pracovnice jednou vypadlo písmeno "a". A to tu popisku kontrolovali lidé tři. Co z toho vzniklo (nejen za slovo) si asi domyslíte sami  ;). Takže nic ve zlém. Chybami se člověk učí.

55
O serveru DigiZone.cz / Re:Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
« kdy: 31. 08. 2014, 10:46:56 »
Tak na DigiZone.cz již dorazili "věštci". V titulku placeného článku vydaného v neděli dopoledne v 9:55 se objevila "předpověď" sledovanosti nedělního večera. Sledovanost však měly sobotní programy. V době, kdy píši tyto řádky je sice neděle již opravena na sobotu, ale minimálně u placeného článku bych očekával, že si jej autor po sobě přečte a něko to po něm ještě raději zkontroluje, protože vlastní chyby člověk obvykle nevidí. To znám z vlastní praxe. Když už si za něco nechávám platit, mělo by to být garancí kvality. Takto mohu spekulovat, zda podobné chyby nejsou i v obsahu článku.

56
Digitální rozhlas / Re:Nový DAB vysílač u Č.Budějovic
« kdy: 24. 08. 2014, 17:24:29 »
Tak jsem si pořídil TechniSat DigitRadio 100, přibalil zdroj 6V a vyrazil na vysílač Kluk. Tedy nevím, proč se jmenuje právě Kluk, když na kótě Kluk vůbec není. Tedy ne, že by na této kótě nebyl žádný stožár, ale je pěkně narezatělý a přenáší kdoví co. Vysílač Kluk stojí na Kozím kameni a tato kóta je cca 1 km vzdušnou čarou od Kluku. V databázi vysílačů jsou GPS souřadnice správně.
U vysílače jsem zkusil příjem a, přesně podle očekávání, signál i jeho chybovost byly perfektní a to bez jakékoliv antény. Jednalo se o Band III a kanál 5D.
Trochu horší je to už u mě doma. Jsem necelých 26 km od vysílače a cca 44° od hlavního vyzařovacího směru. Podle teoretických map pokrytí bych měl být (podle vyhlášky) na kraji příjmu mimo budovu. Podle ITU 1812-2 bych si neměl ani škrtnout. A také že si ani neškrtnu. Jenomže... Rádio přišlo předevčírem a jediná "anténa" je ten kus drátu, který byl přibalen a o kterém výrobce tvrdí, že se s ním dá dosáhnout výborného příjmu. Dá. Pod vysílačem  :D.
Takže, ač je dnes možno všechno koupit, mám chuť si zase po letech zabastlit, spáchat anténu a nějaký ten předzesilovač. A aby moje zpráva o vysílači Kluk (Kozí kámen) byla úplná, přikládám pár foteček (jejich technická kvalita je dána omezeními danými tímto serverem - 500 kB na všechny přílohy).
Krásný den všem.

57
Televizní stanice a jejich program / Re:web Kino Svět
« kdy: 18. 08. 2014, 14:35:13 »
A ještě maličkost. Ten název není Kino svět. Správně je Kinosvět. Pro nedůvěřivé, tuto informaci mám ověřenu přímo od zdroje.
Hezký den všem.

58
Potvrzuji i z Kleti na K32. Pouze mám zatím obraz roztažený na šířku. Vypadá to jako 4:3 vysílané s příznakem 16:9.

59
Inu, protože toto je vlákno o RS8, tak jsem předpokládal, že píšete o tomto MUXu. Místo příjmu jste také neuvedl, takže vás nebudu dráždit a budu se věnovat něčemu užitečnějšímu.
Hezký den.
 :)

60
Zajímal by mne kdo, čím a co měřil. Předpokládám, podle zařazení ve vláknu Regionální Síť 8 - změny, že vám jde o RS8. Začnu od konce. Píšete:
Citace
"Běžela by jedině TV Noe odněkud od Benešova, ta jediná mě opravdu nezajímá"
.
Pokud jde TV Noe, musí jít i Slovak Sport a Sport 5, protože jsou ve stejném MUXu. Ale od Benešova? To je nesmysl. Tam žádný vysílač MUX RS8 není.
A dále:
Citace
Jediný signál na K51 hlásí Praděd, 160 km daleko.
To ale není MUX RS8. To je MUX 3 (100 kW).
A ještě k první větě:
Citace
... Liberec vzdušnou čarou 35 km, Praha 55 km. Absolutně bez signálu.
Liberec má pouhých 316 W. Praha má aspoň cca 5 kW. Ale pozor, vysílá s vertikální polarizací. Taky by bylo dobré uvést aspoň místo kde bydlíte.
Přeji hezký den.

Stran: 1 2 3 [4] 5 6 ... 26

reklama