reklama

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Bohumír Džubej

Stran: 1 [2] 3 4 ... 26
16
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Přechod na DVB-T2
« kdy: 24. 01. 2016, 09:16:44 »
Obvykle se v poslední době do diskuze nezapojuji a jen ji pobaveně pozoruji. A ač jsem přesvědčen, že Stasi-DDR je lakýrník, neb nás pěkně lakuje, tady vás Pamětníku asi dostane. Jeho fotoaparát může být napájen dvěma bateriemi AA. On totiž netvrdí, že ta fotka je pořízena jeho fotoaparátem. Jinde totiž uvedl:
... Mě člověk, který u toho byl a instaloval ty AS, poslal tuto fotku. ...
Jenomže je zde pár jiných nesrovnalostí.
Model fotoaparátu, kterým to bylo foceno, byl uveden na trh na začátku roku 2013. I kdyby byl ve fotoaparátu ponechán datum z výroby, s největší pravděpodobností by muselo k výměně AS dojít v loňském roce a to v říjnu (datum z výroby bývá nastaveno správně, čas obvykle je podle místního času výrobního závodu). A divil bych se, kdyby se o tom nikde neobjevila žádná informace.
A potom: když se na AS podívám, je více méně všesměrový. To se mi nějak nezdá.
A do třetice. Pokud jsem viděl fotky našich vysílačů, vždy byl AS červeno-bílý.
Ani jedno samozřejmě nic neznamená a mohu se mýlit, ale něco mi na tom nesedí...

17
Na spojení dvou F konektorů existují spojky, ale to spojování je již asi zbytečné. Z toho, co jste uvedl se dá vydedukovat následující:
 • Máte anténu s předzesilovačem ("... na anténě je černá krabička s nápisem "Se zesilovačem""), který je třeba napájet ("Před "starou" tv je napájení ...").
 • Přerušením koaxiálního kabelu jste přerušil napájení předzesilovače a protože jste zapojil rozbočovač, který není průchozí pro napájení předzesilovače, předzesilovač nemůže pracovat a vy nemáte signál.
Možná řešení jsou tři:
 • Pozvat anténáře, ale to asi nebudete chtít  :).
 • Koupit správný rozbočovač průchozí pro napájení (např. http://www.eltasat.cz/rozbocovace/rozbocovac-2x-3-5db-1-smer-pruchozi-pro-napajeni) a koaxiální kabel od "staré" TV, tedy ten, na kterém je napáječ, připojit na ten výstup rozbočovače, který je průchozí pro napájení.
 • Další možnost je ta, že napáječ od "staré" TV odpojíte a zapojíte jej mezi vstup rozbočovače a koaxiální kabel k anténě. V tom případě ale potřebujete v tomto místě dostupnou zásuvku 230 V.
  Ještě bych rád upozornil, že při umístění napáječe třeba na půdu, kde může být v létě pěkné horko, je dobré jeho umístění promyslet i z hlediska možného požáru. Kdyby napáječ zahořel, nesmí od něj chytit zbytek domu. Na to se často zapomíná.
Přeji hezký den.

18
...
Bohumír Džubej - nejde o Kojal (tam Parizek neni) ale - jak psal THresil - Uherske Hradiste k41.

Samozřejmě máte pravdu. Moje chyba  :). Snažil jsem zjistit odkud THresil je, zda nepřijímáme stejný vysílač, a uniklo mi, že se nebavíme o stanicích vysílajících z vysílačů ČRa.

Bohumír Džubej: Tak nevím, jestli tak "dokonalý" zrak mám jenom já a pár dalších  ;D, ale poznám, jestli bylo zpomalení způsobeno kamerou hned při natáčení, nebo jestli to způsobuje něco jiného. Prostě ta plynulost mě hned uhodí a to moje zmiňované "rozostření" je ještě víc viditelné nebo také postřehnutelné...

Ono je možné, že každý mluvíme o něčem jiném. Já na sledování TV moc času nemám a tak občas zhlédnu ty Hříšné lidi a tam to rozhodně nemohu nazvat "rozostřením", ale spíše tou mrtvolkou s plynulým přechodem na správný snímek.
Pokud každý máme na mysli něco jiného, a vypadá to tak, nemůžeme se domluvit. Je to podle rčení "Já o koze a vy o voze.".
Každopádně jste mne vyprovokoval k bádání. Jenom musím sehnat ten čas. I teď se musím odmlčet, neb práce volá  :).

19
Ono to všichni mít mohou. Jenom si toho všimne málo lidí. A z toho mála to sem napíše jen zlomek. Nicméně, až budu mít chvilku času  :D, zkusím zaznamenat TS a potom na něj kouknout. Jenom nevím kdy ten čas budu mít. Uf, uf.

20
Dobrý den.
THresil: Jestli to tuším správně, přijímáte Kojál. Já přijímám Kleť a u Hříšných lidí městapražského jsem si všimnul stejného jevu. Možná bych jej pouze popsal jinak. Dojde ke kratičkému zastavení obrazu (tzv. mrtvolka), ale zvuk přitom jede dál bez problémů. Obraz je následně přehráván od správného místa. Jako by vypadlo jedno okno (nanejvýš dvě), ale ten výpadek je podivně plynulý. Jako kdyby vypadlé okno bylo nějak dopočítáno. Prostě to vypadá jako když přehráváte video s velkým datovým tokem na počítači, který nestíhá takový datový tok zpracovávat, ale je to takové měkké.
Pokud jde o signál, tak u konkrétního TVP je jeho úroveň 47 dBµV a chybovost před korekcí je E-5 až E-6. Po korekci je to samozřejmě E-8.
Jak to tak vypadá, jedná se o různé vysílače, různé TVP a signál je kvalitní. Protože jde o HD stanici, mám podezření, jestli nejde o problém již někde v odbavení v ČT. Ale třeba je problém někde zcela jinde. Rozhodně však nebude na straně příjmu.

21
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Mňau TV
« kdy: 16. 12. 2015, 15:07:49 »
Dobrý den.
Sice netuším termín startu (něco jsem zachytil o druhé půlce prosince), ale pokud jde o webovou stránku, asi používáte Internet Explorer. V něm se (alespoň ve verzi osm) stránka opravdu nenačte. Ona totiž statická stránka byla nahrazena videem z upoutávky na zahájení vysílání.  No a s tím videem si IE8 neumí poradit. Zkuste tutéž stránku např. v prohlížeči Mozilla Firefox. Tam to jde normálně.
Hezký den.

22
Bez měření není vědění a tak budu pouze teoretizovat na základě údajů, které mi poskytnul internet  ;).
 • Vaše poloha mi ukazuje, že ve směru příjmu (Klínovec MUX 1 - K36, MUX 2 - K35, MUX 4 - K45 a MUX RS7 - K50) máte před domem nějaké stromy. Je-li tomu tak, stromy rostou a co platilo pro příjem před rokem, to již letos platit nemusí a asi ani nebude.
 • Našel-li jsem polohu vašeho domu správně, mapy pokrytí mi ukazují, že signál budete mít opravdu slabý, ale mohl by být zpracovatelný. Jeho úroveň však lze zjistit přesně pouze měřením měřícím přístrojem.
 • Pokud je signál slabý, je problémem i anténa pod střechou.
 • Pokud signál chcete zesilovat tak silným předzesilovačem jaký uvádíte, bude problém s blízkou BTS s LTE, protože vámi uváděný předzesilovač je širokopásmový a může se zahltit a rozkmitat.
 • Budete tedy potřebovat před předzesilovač LTE filtr. Ten vám ale vloží další útlum, takže zeslabí již tak slabý signál.
Nejlepším řešením by byl anténář s potřebným vybavením a znalostmi a nebo, pokud chcete za každou cenu experimentovat sám, najít nad střechou místo s co nejlepším signálem.
Přeji hezký den.

23
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:MUX 4 - změny
« kdy: 08. 12. 2015, 08:00:39 »
Ještě dnes ve 2:05 šla v MUX 4 z Kleti Nova Cinema. Nyní již Prima Comedy Central. Analýza MUX 4 z Kleti je v obrázku.

24
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:MUX 4 - změny
« kdy: 06. 12. 2015, 18:39:16 »
Může tu někdo udělat analýzu muxu 3.......díky.
Analýza MUX 3 - JČ Kleť K22

25
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:MUX 4 - změny
« kdy: 04. 12. 2015, 07:10:08 »
To mě taky napadá, ale že by Nova vyklidila pole Primě?

Doplnění.
Aha, tak ona je to pravda. Před chvílí se to objevilo na jiném webu.  :o

26
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / MUX 4 - změny
« kdy: 04. 12. 2015, 06:45:45 »
Dobrý den.
Dnes jsem si všimnul, že v MUX 4 (Kleť K25) se objevila telvize Mňau a to včetně promo smyčky. V přiloženém obrázku je porovnání stavu (úsek 1 minuta) z 20.11.2015 a 4.12.2015.  Další dva snímky jsou  ze smyčky. Jsem opravdu zvědav, jak tam dostanou další stanici Prima Comedy Central.

27
Dobrý den všem.
Dnes v poledne byla z MUX 3 na Kleti odstraněna Jihočeská televize a o hodinu později byla zprovozněna Prima MAX.

28
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Prima Max
« kdy: 17. 11. 2015, 14:29:36 »
Dobrý den. Sice vám nemohu dát odpověď na váš dotaz, protože přijímám Kleť a v jižních Čechách v MUX 3 ještě Prima MAX není. Mux 3 z Kleti má modulaci 64 QAM, mód 8k a ochranný interval 1/8. Aby vám někdo mohl odpovědět, je nutné znát, který vysílač přijímáte. Také nevíme, zda MUX 3 začal kostičkovat aniž by na vašem TVP byla naladěna stanice Prima MAX. Takže jediné, co mě napadá jako momentální rada je vymazat všechny stanice MUX 3 a celý tento MUX znova naladit. Pokud to bude kostičkovat i nadále, bez bližších informací vám nikdo neporadí. V takovém případě je nutné znát (kromě přijímaného vysílače - vysílačů a lokality příjmu) jak je příjem realizován a ideálně i jaké jsou úrovně a další parametry přijímaných signálů. K tomu je již třeba měření. Ale byl-li zatím příjem bez potíží, věřím, že po vymazání a novém naladění to bude fungovat. O tom zda ČRa čarovaly s GI může přinést iformaci někdo až ve chvíli, kdy bude znám přijímaný vysílač. Hezký den.

29
A to já si zase rád zaspekuluji  ;). Těch 50,- Kč raději utratím za kávu a rakvičku se šlehačkou  :).
A teď bez spekulací. Jihočeská televize bude v MUX 4. A velmi brzy.

30
Dnes V1 na svém FB oznámila:
Citace
CHYSTÁME SE PŘELADIT!
Od 12. 11. přechází naše vysílání na multiplexu 8 (Regionální síť 8 ).
- pro Hradecko: vysílač Hoděšovice - kanál 57
- pro Pardubicko: vysílač K Polabinám - kanál 46
Vysílání V1 také stále můžete sledovat v počítači, v tabletu i na mobilu, živě i z archivu na V1online.cz.
První reakce tam jsou:
Citace
Míra Šimek Tak to vám pěkně spadne sledovanost.pokrytí RS-8 je na prd a neni to žadnej mux ale Regionální Síť 8.
To že vám radiokomunikace dali levnějši cenu než pan Pařizek z muxu 4 to chápu ale takhle přijdete o hodně lidí  :(

Jiří Dvořák Když už tak běžte do multiplexu 4 ten má větší pokrytí než R8 původně jste psali že půjdete do multiplexu 4 nerad bych o vás přišel R8 vůbec nechytam

Míra Šimek Ono se asi vedení Tv V1 nedivalo na pokrytí rs-8 a jejich výkon vysilačů.

Jenom doufám, že stejný nesmysl nenapadne Jihočeskou televizi. Mě se to sice netýká, přijímám všechny MUXy, ale Jihočeské televizi by pořádně klesla sledovanost. Snad si vedení uvědomí následující fakta (všechny následující vysílače jsou na Kleti):
MUX 3, kde zatím vysílají, má vyzářený výkon 100 kW na K22.
MUX 4, kam mají přejít, má vyzářený výkon 63 kW na K25.
RS 8 má vyzářený výkon 10 kW na K50.
K50 se šíří hůře díky vyššímu kmitočtu, ale navíc má 1/6 výkonu proti MUX 4.
Naopak pokud se rozhodnou pro MUX 4, dostanou se i do Prachatic a jejich okolí. Prachatice mají s příjmem z Kleti problém díky své poloze. Ale MUX 4 je pokrývá perfektně místním vysílačem Prachatice - Křeplice s vyzářeným výkonem 0,5 kW na K56. A tento vysílač je slušně zachatitelný v dost velkém okolí. Inu, uvidíme, co přinesou další dny.

Stran: 1 [2] 3 4 ... 26

reklama