Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Bohumír Džubej

Stran: 1 [2] 3 4 ... 26
16
Tak na Kleti máme přeladěno. Vše probíhalo kolem třetí hodiny v noci. Dřív než se na mě vrhnete za průběhy signálů ve spektru, vysvětlím, že jsem se přestěhoval do svého bytu v šestibytovce a zde máme "STA". Tu prý zapojovala odborná firma  :o. Ten bastl po mě nechtějte vyfotit, protože by mi praskla čočka  ;D. Už jsem se s majiteli ostatních bytů domluvil na nápravě, protože dětská hra "na kostičkování" je u těch na konci vedení běžná.
V příloze je tedy GIF animace spektra před přelaďováním, v jeho průběhu a po něm. Jistě si všimnete, že v průběhu zmizí i signál na K25 šířený ze stejného vysílače na rozhledně. Vysvětlení popsal jednomu čtenáři perfektně pan mirasat.
Citace
Signál jde z modulátoru do budiče, pak koncového stupně a nakonec se potká s dalším signalem ve sdružovači. Pak to jde společně do antény.
Sdružovač je vlastně laděný kanálový výkonový slučovač.
Když ho chceš vyměnit, nebo dělat úpravy, musíš vypnout všechny vstupní signály.
Jak prosté milý Watsone. A díky mirasate.
Takže je přeladěno a vše funguje i s takto hrůznou STA.

17
Dobrý den všem.
Česká televize zveřejnila 11.12.2017 tiskovou zprávu o přechodu z DVB-T na DVB-T2. To by nebylo až tak mimořádné kdyby...
Kdyby např. v jižních Čechách prozatím nemuselo HD vysílání ČT přejít z K32 na K42 a navíc to tato tisková zpráva zveřejňuje necelé dva dny před přeladěním. Diváci tak nebudou mít čas se na změny připravit. Diváci nebudou mit ani potuchy, proč jim ČT-HD přestane jít. A to nemluvím ani o domech s STA s kanálovými vložkami. A těch míst se zmatky je víc. Inu, přečtěte si to v tiskové zprávě sami.

P.S.
Tiskovou zprávu připojuji jako PDF přílohu. Pro její zobrazení musíte být přihlášeni.

18
Možná to do této diskuze nepatří a je to jen souhra náhod ale...
Vysílač ČRa měl dnes údržbovou přestávku na vysílači České Budějovice - Kleť na všech multiplexech (K22, K39, K49) a to od 6:00 do 15:00. Přikládám i spektrum. Slabé signály na K39 a K49 jsou z vysílače Mařský vrch. Možná šlo o běžnou servisní výluku a nebo tam něco kutili na přípravě k DVB-T2. Píši to jen jako zajímavost.

19
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Přechod na DVB-T2
« kdy: 24. 01. 2016, 09:16:44 »
Obvykle se v poslední době do diskuze nezapojuji a jen ji pobaveně pozoruji. A ač jsem přesvědčen, že Stasi-DDR je lakýrník, neb nás pěkně lakuje, tady vás Pamětníku asi dostane. Jeho fotoaparát může být napájen dvěma bateriemi AA. On totiž netvrdí, že ta fotka je pořízena jeho fotoaparátem. Jinde totiž uvedl:
... Mě člověk, který u toho byl a instaloval ty AS, poslal tuto fotku. ...
Jenomže je zde pár jiných nesrovnalostí.
Model fotoaparátu, kterým to bylo foceno, byl uveden na trh na začátku roku 2013. I kdyby byl ve fotoaparátu ponechán datum z výroby, s největší pravděpodobností by muselo k výměně AS dojít v loňském roce a to v říjnu (datum z výroby bývá nastaveno správně, čas obvykle je podle místního času výrobního závodu). A divil bych se, kdyby se o tom nikde neobjevila žádná informace.
A potom: když se na AS podívám, je více méně všesměrový. To se mi nějak nezdá.
A do třetice. Pokud jsem viděl fotky našich vysílačů, vždy byl AS červeno-bílý.
Ani jedno samozřejmě nic neznamená a mohu se mýlit, ale něco mi na tom nesedí...

20
Na spojení dvou F konektorů existují spojky, ale to spojování je již asi zbytečné. Z toho, co jste uvedl se dá vydedukovat následující:
 • Máte anténu s předzesilovačem ("... na anténě je černá krabička s nápisem "Se zesilovačem""), který je třeba napájet ("Před "starou" tv je napájení ...").
 • Přerušením koaxiálního kabelu jste přerušil napájení předzesilovače a protože jste zapojil rozbočovač, který není průchozí pro napájení předzesilovače, předzesilovač nemůže pracovat a vy nemáte signál.
Možná řešení jsou tři:
 • Pozvat anténáře, ale to asi nebudete chtít  :).
 • Koupit správný rozbočovač průchozí pro napájení (např. http://www.eltasat.cz/rozbocovace/rozbocovac-2x-3-5db-1-smer-pruchozi-pro-napajeni) a koaxiální kabel od "staré" TV, tedy ten, na kterém je napáječ, připojit na ten výstup rozbočovače, který je průchozí pro napájení.
 • Další možnost je ta, že napáječ od "staré" TV odpojíte a zapojíte jej mezi vstup rozbočovače a koaxiální kabel k anténě. V tom případě ale potřebujete v tomto místě dostupnou zásuvku 230 V.
  Ještě bych rád upozornil, že při umístění napáječe třeba na půdu, kde může být v létě pěkné horko, je dobré jeho umístění promyslet i z hlediska možného požáru. Kdyby napáječ zahořel, nesmí od něj chytit zbytek domu. Na to se často zapomíná.
Přeji hezký den.

21
...
Bohumír Džubej - nejde o Kojal (tam Parizek neni) ale - jak psal THresil - Uherske Hradiste k41.

Samozřejmě máte pravdu. Moje chyba  :). Snažil jsem zjistit odkud THresil je, zda nepřijímáme stejný vysílač, a uniklo mi, že se nebavíme o stanicích vysílajících z vysílačů ČRa.

Bohumír Džubej: Tak nevím, jestli tak "dokonalý" zrak mám jenom já a pár dalších  ;D, ale poznám, jestli bylo zpomalení způsobeno kamerou hned při natáčení, nebo jestli to způsobuje něco jiného. Prostě ta plynulost mě hned uhodí a to moje zmiňované "rozostření" je ještě víc viditelné nebo také postřehnutelné...

Ono je možné, že každý mluvíme o něčem jiném. Já na sledování TV moc času nemám a tak občas zhlédnu ty Hříšné lidi a tam to rozhodně nemohu nazvat "rozostřením", ale spíše tou mrtvolkou s plynulým přechodem na správný snímek.
Pokud každý máme na mysli něco jiného, a vypadá to tak, nemůžeme se domluvit. Je to podle rčení "Já o koze a vy o voze.".
Každopádně jste mne vyprovokoval k bádání. Jenom musím sehnat ten čas. I teď se musím odmlčet, neb práce volá  :).

22
Ono to všichni mít mohou. Jenom si toho všimne málo lidí. A z toho mála to sem napíše jen zlomek. Nicméně, až budu mít chvilku času  :D, zkusím zaznamenat TS a potom na něj kouknout. Jenom nevím kdy ten čas budu mít. Uf, uf.

23
Dobrý den.
THresil: Jestli to tuším správně, přijímáte Kojál. Já přijímám Kleť a u Hříšných lidí městapražského jsem si všimnul stejného jevu. Možná bych jej pouze popsal jinak. Dojde ke kratičkému zastavení obrazu (tzv. mrtvolka), ale zvuk přitom jede dál bez problémů. Obraz je následně přehráván od správného místa. Jako by vypadlo jedno okno (nanejvýš dvě), ale ten výpadek je podivně plynulý. Jako kdyby vypadlé okno bylo nějak dopočítáno. Prostě to vypadá jako když přehráváte video s velkým datovým tokem na počítači, který nestíhá takový datový tok zpracovávat, ale je to takové měkké.
Pokud jde o signál, tak u konkrétního TVP je jeho úroveň 47 dBµV a chybovost před korekcí je E-5 až E-6. Po korekci je to samozřejmě E-8.
Jak to tak vypadá, jedná se o různé vysílače, různé TVP a signál je kvalitní. Protože jde o HD stanici, mám podezření, jestli nejde o problém již někde v odbavení v ČT. Ale třeba je problém někde zcela jinde. Rozhodně však nebude na straně příjmu.

24
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Mňau TV
« kdy: 16. 12. 2015, 15:07:49 »
Dobrý den.
Sice netuším termín startu (něco jsem zachytil o druhé půlce prosince), ale pokud jde o webovou stránku, asi používáte Internet Explorer. V něm se (alespoň ve verzi osm) stránka opravdu nenačte. Ona totiž statická stránka byla nahrazena videem z upoutávky na zahájení vysílání.  No a s tím videem si IE8 neumí poradit. Zkuste tutéž stránku např. v prohlížeči Mozilla Firefox. Tam to jde normálně.
Hezký den.

25
Bez měření není vědění a tak budu pouze teoretizovat na základě údajů, které mi poskytnul internet  ;).
 • Vaše poloha mi ukazuje, že ve směru příjmu (Klínovec MUX 1 - K36, MUX 2 - K35, MUX 4 - K45 a MUX RS7 - K50) máte před domem nějaké stromy. Je-li tomu tak, stromy rostou a co platilo pro příjem před rokem, to již letos platit nemusí a asi ani nebude.
 • Našel-li jsem polohu vašeho domu správně, mapy pokrytí mi ukazují, že signál budete mít opravdu slabý, ale mohl by být zpracovatelný. Jeho úroveň však lze zjistit přesně pouze měřením měřícím přístrojem.
 • Pokud je signál slabý, je problémem i anténa pod střechou.
 • Pokud signál chcete zesilovat tak silným předzesilovačem jaký uvádíte, bude problém s blízkou BTS s LTE, protože vámi uváděný předzesilovač je širokopásmový a může se zahltit a rozkmitat.
 • Budete tedy potřebovat před předzesilovač LTE filtr. Ten vám ale vloží další útlum, takže zeslabí již tak slabý signál.
Nejlepším řešením by byl anténář s potřebným vybavením a znalostmi a nebo, pokud chcete za každou cenu experimentovat sám, najít nad střechou místo s co nejlepším signálem.
Přeji hezký den.

26
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:MUX 4 - změny
« kdy: 08. 12. 2015, 08:00:39 »
Ještě dnes ve 2:05 šla v MUX 4 z Kleti Nova Cinema. Nyní již Prima Comedy Central. Analýza MUX 4 z Kleti je v obrázku.

27
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:MUX 4 - změny
« kdy: 06. 12. 2015, 18:39:16 »
Může tu někdo udělat analýzu muxu 3.......díky.
Analýza MUX 3 - JČ Kleť K22

28
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:MUX 4 - změny
« kdy: 04. 12. 2015, 07:10:08 »
To mě taky napadá, ale že by Nova vyklidila pole Primě?

Doplnění.
Aha, tak ona je to pravda. Před chvílí se to objevilo na jiném webu.  :o

29
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / MUX 4 - změny
« kdy: 04. 12. 2015, 06:45:45 »
Dobrý den.
Dnes jsem si všimnul, že v MUX 4 (Kleť K25) se objevila telvize Mňau a to včetně promo smyčky. V přiloženém obrázku je porovnání stavu (úsek 1 minuta) z 20.11.2015 a 4.12.2015.  Další dva snímky jsou  ze smyčky. Jsem opravdu zvědav, jak tam dostanou další stanici Prima Comedy Central.

30
Dobrý den všem.
Dnes v poledne byla z MUX 3 na Kleti odstraněna Jihočeská televize a o hodinu později byla zprovozněna Prima MAX.

Stran: 1 [2] 3 4 ... 26