Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Miroslav Buček

Stran: 1 [2]
16
Set-top-boxy / Re: STB DVB-T s perfektním ovládáním
« kdy: 10. 07. 2011, 10:14:20 »
Co takhle přestat přesvědčovat a zkusit poradit? Opravdu nechci, ať mají rodiče vedle ovladače vytisknutý seznam TV stanic s čísly, nechci, aby se dívali do TV programu na to, co hrají, pak do seznamu, kde je podle názvu stanice číslo a to číslo pak naťukají na ovladači. Takhle opravdu ne, i když je to běžný způsob ve většině domácnosti u kterých jsem byl. Bohužel, o EPG nikdo neví.

Jinak moji rodičové nejsou nad hrobem, ale nechtějí, ani se jim nedivím, každé 4 roky kupovat novou TV/STB.

17
Televizory / Re: LED/PLASMA/LCD/OLED ?
« kdy: 10. 07. 2011, 09:42:36 »
Zaujal mě požadavek na stanice z více zdrojů (DVB-T a DVB-S) v jednom seznamu. Já bych šel ještě dál. Existuje vůbec nějaká TV, která má seznam stanic tak inteligentní, že má v seznamu nejen kanály z více zdrojů, ale i například HDMI1 pojmenovaný (přejmenovatelný) jako PC? Na tohle opravdu výrobci kašlou a já musím přítelkyni vysvětlovat, že když chce vidět video na TV z počítače, tak musí přepnout na HDMI1 :-) A pak když chce televizní programy, musí přepnout na TV, ale když TV zmáčkne 2x, tak televize začne šumět, protože se přepnul digitální příjem na analogový :-) I když na analogovém není naladěný ani jeden kanál :-) Jedná se o TV NeoPDP Panasonic, obraz brilantní, ovládání podivné a vzhled menu jako z roku 1990 :-) Inu co by člověk chtěl za 30 litrů, že ano.

18
Televizory / Re: Praskání ve vypnuté plazmě
« kdy: 10. 07. 2011, 09:30:32 »
Jak už psal georgo, to prasknutí je vlastně lupnutí relé. Zdroje se nevypínají hned, ale až po prodlevě, kdyby si náhodou uživatel rozmyslel vypnutí a zase TV zapnul, tak by se zdroje zbytečně vypínáním opotřebovávaly...

19
Set-top-boxy / Re: STB DVB-T s perfektním ovládáním
« kdy: 10. 07. 2011, 09:20:37 »
Není co býval, to je pravda. I když třeba ISIO je pořád z Německa. Ovšem řešit vzhled je fakt mimo mísu, což ale bohužel docení jenom znalci a ne laikové, kterým stačí ke štěstí barevná blikátka a další nesmysly, a že jim to neustále tuhne a musí stále shánět nějaký firmware, aby se to vůbec rozjelo, je pro ně vedlejší.

sorry, ale já v roce 2011 beru základní funkčnost jako samozřejmost a vzhled a ovládání je to nejdůležitější, protože zařízení nastavíš jednou, ale pak budeš do konce života čumět na debilní GUI, jako například tohle http://bit.ly/qPKiuH a jako příklad jsem uvedl http://images.appleinsider.com/eyetv3-3.png přijde ti, že jsou tam nějaké nesmyslná růžová srdíčka?

20
Set-top-boxy / Re: STB DVB-T s perfektním ovládáním
« kdy: 10. 07. 2011, 09:15:14 »
Díky všem za názory, pozorně jsem je přečetl a upřesnil bych moje požadavky. TechniSat opravdu ne, už jen k vůli vzhledu jak někdo trefně píše Trabanta :-) Jak jsem tak četl diskuze, tak to bude asi oříšek, renomované firmy prostě STB nevyrábí.

Moje přesnější požadavky jsou tyto:
Na jedno tlačítko zobrazení listu stanic u kterého je název aktuálně vysílaného programu s tím, že na pozadí běží aktuální kanál.
Další požadavek je přehledný program, kde na horizontální ose je čas a vertikální jsou poskládané programy.
Posledním, ne podmínečným požadavkem je nahrávání na nějaký USB krám.

21
Set-top-boxy / STB DVB-T s perfektním ovládáním
« kdy: 08. 07. 2011, 11:06:57 »
Poraďte mi prosím STB, který má jednoduché a perfektní ovládání, jako vzor si dovolím předložit Elgato EyeTV http://images.appleinsider.com/eyetv3-3.png

Jde o STB pro rodiče, takže přívětivé a jednoduché ovládání je to nejdůležitější. Někdo mi už radil TechniSat DigiPal 2, ale když jsem viděl to ovládání, tak bych řekl, že je to odstrašující příklad, tudy ne přátelé
http://bit.ly/qPKiuH
(pokračuj, zrušit, vzad - naprosto nekonzistentní ovládání, navíc zapojena barevná tlačítka, tak v tom aby se čert vyznal)

Stran: 1 [2]