Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Grifin

Stran: 1 ... 29 30 [31] 32
451
Aha, tak zase žádné pozitivní zprávy, dvě TV jsou málo. Tak jedině SAT.

452
No nepotěšil jste mě. Doufám že to je jen servisní výpadek. Nicméně mohl by někdo z Digizone dotázat pařízkoželeznou grupu jak si představujou jejich rozvoj sítě?

453
Zdravím, má někdo zkušenosti se zapojením pro více TV v bytě? Plánuji mít minimálně příjem pro 3 TV. Jde to řešit tak že signál někde po cestě rozbočím? Nebo musí jít kabel přímo z routeru k STB -> TV. Nativně píší že lze pro TV využít max 2 porty.

Mám router (Comtrend VR-3026) kabel který je zapojený do portu pro O2TV/@ napojím do switche a rozvedu do X STB k televizím? ŠLO BY TO TAK?

Lze tento rozvod použít jako plnohodnotný i na internet? Nebo v tomto portu je jiný "internet" který lze použít jen pro STB.

Děkuji za odpovědi.

454
U mě stále signál není, takže museli vypnout nebo výrazně omezit Novodvorskou. Jinak nevím jaký odraz a odkud bych chytal.

455
Zrovna jsem na to take narazil, podle vseho (tzn. smeru, odkud signal jde a odkud ne), tak Lhotka vysila, ale Olsanska ne.

Tak mě napadá pokud to je opravdu tak, že vypnuli Olšanskou to by znamenalo že se odstříhli od Telefoniky a jedou jen na svém. Už aby Pařízek zapnul i jiné vysílače. Třeba budu mít šanci chytat plnohodnotně.

456
Tak od včerejška, nemám na MUX4 signál, výpadek celé Prahy nebo jen Novodvorská? Nebo mám totálně zarušený odraz. Pokud to může někdo potvrdit (Pamětník), děkuji.

457
Děkuji za odpovědi, a nabídku, myslel jsem si to, možná pozměním názor na combo s dvěmi DVB-S tunery.  Pořídím si raději combo STB DVB-S/T s nahráváním a druhý SAT příjem půjde přímo do TV. Takže musím natáhnout ještě jeden koax. Takže teď budu potřebovat buď LNB s 5 (což se asi nevyrábí ) nebo s šesti. Ostatně to bude spíše řešit nějaká firma.

458
Zajímavá otázka a fundované odpovědi. Taky uvažuji o podobné konstelaci v mém RD jen by mi stačili 3 družice. Buhužel rozvody mám již nataženy až ke koncovým zařízením.
Určitě si zvolím na instalaci nějakou firmu ale mohli by jste mi pomoci abych si udělal představu jak to bude nákladné a co budu potřebovat.

Lokalita Praha4 a jedná se mi o pozice 19,2°E-23,5°E-28,2a28,5°E
Velikost paraboly 85 nebo 100cm ?  Jde mi o HD (jinak bych si to nepořizoval)
Držák pro 3 LNB a 3 x Quattro LNB
Multifokus 3 sat. na 4 TV - teď nevím plánuji v obýváku STB combo (2x tuner DVB-S2) je na to potřeba mít dva kabely (nebo stačí jeden jako u DVB-T to se propojí smyčkou)? Druhý TV v ložnici a 3 TV v děts. pokoji, poslední 4 TV o patro níže.

Do multifokusu napojím i antenu pro DVB-T?

Ještě mi prosím poraďte kolik potřebuji dekodovacích karet? Pokud bych použit STB combo je potřeba mít dvě karty nebo si to uvnitř nějak zduplikuje? Jinak na každou jednotku TV nebo STB jednu kartu. (to bude pekně drahé na to že chci koukat na volné ČT kanály)

Prosím jestli mi můžete dopsat zda ještě něco nechybí a orientační odhad ceny.

459
Docela mě mrzí že se chytne tak daleko za Prahou ale v samotné Praze mám problém.

Tak pro lokalitu P4- Modřany nad poliklinikou a nadšence MUX4 mám zprávu že signál je zde minimální, přímý směr Žižkov "0" směr odrazu od Barandova taky "0" odraz od Beránku taky "0" ale odraz od Točné (směr vpravo od letiště) "50%". Očko se sledovat dá obraz někdy kostičkuje zvuk drží. HD programy bohužel jen při "dobrém počasí pro přenos". Anténu mám Emme Esse 45 TLS.

Má smysl použít, předzesilovač/jinou anténu nebo to je ztracené?

460
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Óčko
« kdy: 02. 05. 2012, 13:51:42 »
Nicméně stále mě hlava nebere vysílaný formát, evidentně 16:9 ale celé to je v černém rámečku, ve kterém je napůl logo.

461
Udělalo se mám hezky a tak jsem vylezl na střechu RD abych znovu poladil anténu. Tak pro lokalitu P4- Modřany nad poliklinikou a nadšence MUX4 mám zprávu že signál je zde minimální, přímý směr Žižkov "0" směr odrazu od Barandova taky "0" odraz od Beránku taky "0" ale odraz od Točné (směr vpravo od letiště) "50%". Očko se sledovat dá obraz někdy kostičkuje zvuk drží. HD programy bohužel jen při "dobrém počasí pro přenos". Anténu mám Emme Esse 45 TLS.

462
Mohl bys tady tu údajnou "Smlouvu se státem" zveřejnit?
Tak samozřejmě nepředpokládám že by stát rozdával MUXy jen tak na dobré slovo. Museli zajisté splnit nějaké kritéria na jejichž základě jim byl přidělen prostor pro vysílání MUXu4. Nebo si ho jen tak koupili bez dodržování nějakých stanovených podmínek?
Jelikož ale v době přidělení neboli v době přeměny z testovacího vysílání na MUX4 měli úplně jiné pokrytí (fungoval vysílač Novodvorská, Plzeň a jiné) beru to tak že teď jsou v rozporu.

Doplněno po přečtení inzerovaného článku od Brtnika:
Ano jsem naivní a myslel jsem že tak důležité věci jako je přidělení jednotlivých MuXu by mělo být vázáno smlouvou atd... atd...
O2 dostalo MUX za zásluhy o budování socialistického státu a nikoho nepálí co se děje dál. Nakopal bych je všechny do řiti celou bandu co seděli tenkrát v RRTV a sedí dnes. Nikdo nic nedělá jen to mají jako slušnou trafiku.

463
Jistě že ne, marně jsem točil s anténou ku Novodvorské, marně.
Samozřejmě že společnost O2 si může spouštět anebo nespouštět co chce, jenže druhá věc je že je vázaná nějakou smlouvou k státu. Stát přidělil MUX4 na základě nějaké dohody o rozšiřování, nebo alespoň o pokrytí minimálního území. Teď je na státu aby tuto společnost buď dotlačil tuto smlouvu plnit nebo ji odebral MUX4.
Kdo ví víc, ať napíše, prosím tímto p. Potůčka zda by nemohl vznést na O2 či radu jak se věci mají a zda je nějaká možnost že by O2 zase vysílala se stejným výkonem.
Děkuji.

464
Docela mě udivilo že tady neproběhla nějaká diskuze o vysílání  29.6. celé dopoledne byl Cukrák tak nějak hodně oslabený. Nebo dokonce nevysílal. Žádná zmínka o udržbě. Pouze MUX1 měl 5 z 10 čárek výkonu. Další MUXy jen 1 z 10 čárek a obraz kostičkoval. Jde o to že signál jsem mohl mít odrazem ze Žižkova. Tak nevím co se v éteru dělo.
Současný stav je také divný MUX 1 a 3 mi ukazuje 10z10 čárek a MUX2 jen 8 z 10 čárek. Mám Cukrák na čistý přímý výhled.

465
Tak nějak je to správně, stopa ve formátu stereo je nejhlasitější , DD5+1 o něco míň a DTS nejmíň. To lze lehko vyzkoušet na DVD. Záleží na zesilovači(softwaru) jak se s tím popere. Každopádně podle hlasitosti nelze posuzovat zda je zvuková stopa DD vícekanálová nebo jen stereo.

Stran: 1 ... 29 30 [31] 32