Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Grifin

Stran: 1 ... 28 29 [30] 31 32
436
Tak hlásím změna stavu. Modřany jsou dostupné pro MUX4.
Přes víkend jsem si přivezl novou Plazmu a rozhodl se sundat anténu ze střechy, hodil jsem ji jen na podlahu půdy (chystal jsem se lovit signál) přibližně směrem na Novodvorskou a světe div se síla 60 a kvalita 95 ...
Takže jsem poprvé uviděl kvalitní HD obraz terestricky. 

437
Bydlím stará část Modřan tudíž za horizontem paneláků a nemám Novodvorskou na dohled, nicméně jsem si myslel že jsem natolik blízko že si signál cestu prostě najít musí. Signál jsem našel až jako odraz od kopce (Beránek/Točná) naproti. Nicméně dřív za testování O2 tak na hranici sledování HD obrazu, SD vysílání se sledovat dalo (Očko).
Dnes pokud běží, (jako že současně nechytnu), tak je příjem hroznej a SD Pohoda kostičkuje.
Závěr bych udělal takový že současný "příjem" je rozhodně slabší než dříve byl.
Koukal jsem na povolené výkony vysílačů a ty jsou rozhodně vyšší než se součastně vysílá. (v nějakém článku tady na DZ jsem četl aktuální výkony Novodvorské i Olšanské) Proč se tedy nevysílá na max. povolený výkon?

438
třeba by ti stálo za to, zkusit nasměrovat anténu na Popovice - smaží od tama 4 rakve, který pokrývají Prahu - čili směr VJV. Ale samozřejmě, žádný všesměr to není!

Tak to bohužel asi nepomůže. Mám pocit že do Popovic je daleko a navíc okolo jsou kopce ze všech stran. Vyzkouším tedy 44kanál. My co žijeme v údolí vltavy si moc vyskakovat nemůžeme.

439
Novodvorská už jede ale mám pocit že o trochu slabší výkon, vysílání za dob O2 jsem měl na stupnici o kousek víc a bohužel jsem byl na hraně koukatelnosti, teď jsem pod hranou.
Každopádně jsem si myslel že to s vysíláním myslí Pařízek opravdu vážně tak jsem doufal v navýšení výkonu, z Pražských vysílačů. Mám pocit že je docela trapný výkon 3kw uprostřed sídliště (Novodvorská) oproti 100kw z Cukráku, který je ještě o několik desítek metrů výš. Nemá někdo potuchy zda se výkon ještě změní nebo to je takhle už myšlené jako definitivní pokrytí jihozápadu Prahy? Dle mého úsudku MUX4 nemůže být chytatelný v těchto lokalitách: Modřany, Komořany, Braník, Smíchov, Zbraslav, Chuchle, Radotín.
Pokud tu je někdo z této lokality zkuste se ozvat. Mám pocit že by se pro tak velkou oblast vyplatil další vysílač.

440
Televizory / Re:Kdo má plasmu Panasonic TX-P50ST50E
« kdy: 28. 06. 2012, 14:41:35 »
Díky za reakci.
diskuze jsem četl různé, tak jsem jen chtěl takhle napřímo doporučení. Zda koupě zpětně nelitujete nebo Vás fungováním nezklamala.
Mám zkušenosti s modelem 2010. Tak znám drobné nešvary Panasonicu. Nicméně si myslím že to je v cenové kategorii do 30 tis. asi to nejlepší co je na trhu. 

441
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:MUX 4 v Praze
« kdy: 27. 06. 2012, 23:33:50 »
Kačerov síto zhruba na Olšanskou ani ťuk (před přebráním Pařízkem funkční). A opravdu jede Olšanská? Nejede Novodvorská? Info je rozporuplné...
Já jsem před přechodem na Pařízka chytal signál z Novodvorské, takže vím jistě že ta nejede. 

442
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:MUX 4 v Praze
« kdy: 27. 06. 2012, 21:26:05 »
Jede jen Olšanská takže pokud jste v dosahu tak Vám jede, jinak těžko.

443
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Stav v multiplexu4
« kdy: 23. 06. 2012, 08:52:39 »
Nechci tu kazit náladu ale všude se uvádí že MUX4 se bude rozšiřovat až k 30 červnu, tak teď nevím jestli je vůbec na místě naše/vaše zoufalé prohledávání éteru.
Zřejmě jsme jediný kdo si spojil zahájení vysílání Pařízkovy Pohody s nutným rozšířením MUXu4.
Takže bych řekl že v průběhu týdne se budou postupně nové vysílače zprovozňovat a ladit, a  až příští víkend to bude komplet, v pondělí se jen připojí s vysíláním pro pár vyvolených TV Pohoda.

444
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Stav v multiplexu4
« kdy: 22. 06. 2012, 13:07:20 »
Tajně doufám že MUX4 spustí o víkendu aby byl čas vylést na střechu a zavrkslat s anténou, v týdnu na to není čas a navíc má od pondělka pršet. Taky ještě doufám že druhý vysílač v Praze bude Strahov a ne Novodvorská jako v testech O2.

445
Nevím tedy jak kvalitní je zvuk přes SAT ale tipnul bych si že určitě nebude dosahovat kvalit DVD nebo BR. Kvůli nízkému bitrate přenosu místa je osekaný a zploštělý (princip MP3) - "obyč DD 5+1". Proto na takovéhle vychutnávky doporučuju jedině placku nebo kvalitní BR rip z PC. To co popisujete je typický vystřízlivění nadšených neznalců.
DD 5+1 má v principu hlavní zvuk přenášet do předních repro (těm je dodáváno celé slyšitelné spektrum), dialogy a centrální ruchy do centrálního středového repro (pouze středové spektrum signálu). Filmové efekty směrového charakteru jsou určeny do zadních efektových reproduktorů. (pouze výšky a středy - skutečně mohou zahrát jen několikrát za film).
Obecně řečeno DD 5+1 umí pouze základní  prostorový efekt pro chudé! :-) Tudíž to co jste slyšel je správně a maximum co lze slyšet z Tv vysílání ať už jde ze SAT DD5+1. Daleko lepší je DD5+1 z placky(DVD), tam je alespoň pro přední plný kanál - neořezané spektrum v PCM. Rozdíl mezi PCM a mp3 (ac3) si vygooglujte sám.

To co vy očekáváte a Váš receiver to plně dokáže využít je zvuk kvalit DTS či DTS HD.
Specifika DTS, všech 5 kanálů je plnohodnotných tudíž přenáší kompletní spektrum zvuků, od hloubek po výšky. Tudíž je nutné mít kvalitní aparaturu aby to mělo požadovaný efekt. Vaše Cambridge to jistě dokáží dostatečně využít.
Takže bych na vašem místě znovu pustil kalibraci na Pioneeru a skočil si do prodejny/půjčovny pro BR Pirátů a dostatečně si vychutnal vše co zvukové stopy nabízí. PS: samozřejmě v originále, málo která dabing je na stejné úrovni jako originál. To samozřejmě můžete vyzkoušet kdyz si stejnou scénu pustíte znovu s jinou zvukovou stopou.

446
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Stav v multiplexu4
« kdy: 21. 06. 2012, 09:50:33 »
Ráno jsem zkusmo testnul Očko a stále nic, v Praze běží jen Olšanská.

447
Televizory / Kdo má plasmu Panasonic TX-P50ST50E
« kdy: 13. 06. 2012, 11:03:31 »
Novinka prosím jestli si ji již někdo koupil a má chuť se podělit o poznatky +/-, předem děkuji.

Zajímalo by mě hlavně info o mediích, jestli jde pouštět filmy přes síť z NAS serveru nebo jen přes DLNA,  jak funguje internetový prohlížeč. Má podporu flash přehrávače kvůli TV archivům? Jde z TV nahrávat jen na USB nebo je možné ukládat na sítové úložiště.
Funguje HBBTV?

Děkuji Janda

448
Set-top-boxy / Re:výběr sat. přístroje
« kdy: 04. 06. 2012, 13:18:36 »
Dvou tunerů je dost,comba už daleko míň-uložiště má většina ,pravidlem je pvr z usb-tvsatdigitalně.cz,tady máš výběr i cenový !!! 8)

muzes napsat znovu adresu?

449
Set-top-boxy / Re:výběr sat. přístroje
« kdy: 04. 06. 2012, 10:20:10 »
Zdravím, měli by jste ještě nějaký typ pro combo model DVB-T + DVB-S2 s vestavěným HDD nebo ukládáním nahrávek na síťové úložiště?
Díky

450
Televizory / Kdo má plazmu LG 50PM690S
« kdy: 01. 06. 2012, 08:53:52 »
Prosím pokud někdo vlastní nejnovější plazmu od LG a chtěl by se podělit o zkušenosti a informace, děkuji předem.

Zajímalo by mě hlavně info o mediích, jestli jde pouštět filmy přes síť z NAS serveru nebo jen přes DLNA, jaké to obsahuje vidgety (jestli má nějaké napojení na TV archivy , nova, prima, čt) a jak funguje internetový prohlížeč. Má podporu flash přehrávače kvůli TV archivům? Jde z TV nahrávat jen na USB nebo je možné ukládat na sítové úložiště.

Pokud má někdo zkušenosti i se SAT tunerem, tak jestli funguje normálně jako u samostatných STB nebo trpí nešvary integrovaných tunerů do TV,(délka prodlevy u přepnutí, nemožnost seřazení kanálů) jak funguje nahrávání ze SAT jde nebo nejde, kvůli ochraně.

Děkuji Janda

Stran: 1 ... 28 29 [30] 31 32