Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - Grifin

Stran: 1 2 [3]
31
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Prima ZOOM
« kdy: 24. 12. 2012, 10:30:51 »
Docela veliké zklamání, nečekal jsem že si nechají ujít Vánoce, marketingová prohra s NOVOU která dokázala utajit spuštění Smíchova.
Smutné, že jako vždy prohrávají diváci. Smíchov je totiž absolutní odpad. Žumpa 20let starých seriálů.

32
Nevím zda jsem to tak viděl jen já ale dnešní fotbal Sparta - Bilbao, byl ten nejhorší obraz co jsem viděl. Některé kamery skoro bez barvy, obraz při přiblížení roztřesenej, hrůza. Nevím kolik byl bitrate přenosu ale na sport fakt nedostačující. Plocha trávníku byla místo hladkého přechodu ze světlé do tmavé rozdělena do pruhů, podle osvětlení.
Tak takhle tedy ne!

33
Začíná nám to trochu houstnout. Měl bych dotaz pro zdejší osazenstvo profíků.

V Praze bude končit 64k a začne se vysílat na 42k, objevil se nový MUX na 46k. a současné MUXy 41, 53 a 59k.

Všechny pozice z jiného směru, nicméně 42k (64) a 46 by se dal vzhledem k síle 42k (64) chytat na jednu anténu. (nemám odzkoušeno, nevím jaký je signál 46k)

Dotaz zní jak to udělat nejlépe, mě napadlo mít 2/3 antény směrové a pospojovat je kanálovými slučovači (42 + 46) + rest . Je v tom zapojení nějaký háček? Velký útlum slučovačů? nebo tak něco?
Psal jsem do OMKA a odepsali mi že mi ho klidně vyrobí.

34
Odkladiště / Seznam vysílaných pořadů v nativ HD
« kdy: 17. 09. 2012, 10:37:40 »
Nevíte jestli je někde online program pořadů které televize vysílají v nativu HD, samozřejmě pro NOVU , ČT a ČT4.  Nikde v programech jsem tuto informaci nenašel, na webu ČT mají seznam pořadů ale na NOVĚ nic. V tištěných magazínech to není a na webech (tv.seznam.cz, tv.sms.cz, tvprogram.idnes.cz, www.televize.cz)  taky žádná identifikace že by se jednalo o HD není.
Tak jestli máte nějaký zdroj, tak prosím poraďte.

35
Hezký den všem, určitě nejsem jediný kdo byl rozezlen zastavením vysílání /distribucí kanálu ČT 4 HD. Myslím že je úplně jedno v kterém MUXu, nicméně pokud je MUX3 prázdný není jediný teoretický problém ho tam vrátit.

Bylo by možné přes redakci DIGIZONE, mediálně zapůsobit na vedení ČT aby přehodnotilo své plány a myšlenky a nabídlo dál distribuci kanálu ČT 4 HD do volného MUX3. Mám pocit že nakupovat práva pro HD vysílání Ligy Mistrů (a dalších pořadů) a pak ji vysílat terestricky v SD není zrovna to pravé ořechové. Pamatujete jak se zvedla vlna nevole když vysílání zastavil MUX4 PŘI PŘECHODU NA PAŘÍZKA? No a teď je stejná situace a všichni mlčí?

Satelitní a kabelové vysílání neberu zas tak vážně protože je to stále jen pro minoritu populace. Nechci tady vytvořit debatu mezi příznivci SAT a CAB (IP), myslím že je potřeba se spojit a chtít po ČT nějaké vyjádření.

Psal jsem do Českých radiokomunikací a oni mi odpověděli že to není až tak na nich ale na straně ČT. Vyrozuměl jsem z odpovědi že ČT nemá zájem o distribuci HD obsahu.

Díky

36
Televizory / Kdo má plasmu Panasonic TX-P50ST50E
« kdy: 13. 06. 2012, 11:03:31 »
Novinka prosím jestli si ji již někdo koupil a má chuť se podělit o poznatky +/-, předem děkuji.

Zajímalo by mě hlavně info o mediích, jestli jde pouštět filmy přes síť z NAS serveru nebo jen přes DLNA,  jak funguje internetový prohlížeč. Má podporu flash přehrávače kvůli TV archivům? Jde z TV nahrávat jen na USB nebo je možné ukládat na sítové úložiště.
Funguje HBBTV?

Děkuji Janda

37
Televizory / Kdo má plazmu LG 50PM690S
« kdy: 01. 06. 2012, 08:53:52 »
Prosím pokud někdo vlastní nejnovější plazmu od LG a chtěl by se podělit o zkušenosti a informace, děkuji předem.

Zajímalo by mě hlavně info o mediích, jestli jde pouštět filmy přes síť z NAS serveru nebo jen přes DLNA, jaké to obsahuje vidgety (jestli má nějaké napojení na TV archivy , nova, prima, čt) a jak funguje internetový prohlížeč. Má podporu flash přehrávače kvůli TV archivům? Jde z TV nahrávat jen na USB nebo je možné ukládat na sítové úložiště.

Pokud má někdo zkušenosti i se SAT tunerem, tak jestli funguje normálně jako u samostatných STB nebo trpí nešvary integrovaných tunerů do TV,(délka prodlevy u přepnutí, nemožnost seřazení kanálů) jak funguje nahrávání ze SAT jde nebo nejde, kvůli ochraně.

Děkuji Janda

38
Zdravím, má někdo zkušenosti se zapojením pro více TV v bytě? Plánuji mít minimálně příjem pro 3 TV. Jde to řešit tak že signál někde po cestě rozbočím? Nebo musí jít kabel přímo z routeru k STB -> TV. Nativně píší že lze pro TV využít max 2 porty.

Mám router (Comtrend VR-3026) kabel který je zapojený do portu pro O2TV/@ napojím do switche a rozvedu do X STB k televizím? ŠLO BY TO TAK?

Lze tento rozvod použít jako plnohodnotný i na internet? Nebo v tomto portu je jiný "internet" který lze použít jen pro STB.

Děkuji za odpovědi.

39
Docela mě udivilo že tady neproběhla nějaká diskuze o vysílání  29.6. celé dopoledne byl Cukrák tak nějak hodně oslabený. Nebo dokonce nevysílal. Žádná zmínka o udržbě. Pouze MUX1 měl 5 z 10 čárek výkonu. Další MUXy jen 1 z 10 čárek a obraz kostičkoval. Jde o to že signál jsem mohl mít odrazem ze Žižkova. Tak nevím co se v éteru dělo.
Současný stav je také divný MUX 1 a 3 mi ukazuje 10z10 čárek a MUX2 jen 8 z 10 čárek. Mám Cukrák na čistý přímý výhled.

40
Prosím pokud tu je někdo z oblasti Praha Modřany lokalizace (stará zástavba nad poliklinikou) potřeboval bych potvrdit či vyvrátit dostupnost signálu. Koupil jsem si anténu "Emme Esse AT45TLS 47 prvků" v domnění že bych měl bez problémů signál chytat. Po nastavení a nasměrování antény a na STB kanálu 64,  jen hláška že není signál. Prostě ani ťuk.
Díky všem.

Stran: 1 2 [3]