Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - Grifin

Stran: 1 [2] 3
16
Příjde mi to přinejmenším úsměvný aby o události která má informačně minimální hodnotu a nemá ani dlouhodobý význam, byl vydán zpoplatněný článek.
No hold DZ se snaží aby přišlo o zbytek publika které jí vlastně udělalo business. Nevím kolik předplatitelů se rekrutovalo ze současných čtenářů a kolik tvoří mediálky. Každopádně to je voda na mlýn jiným serverů kteří mají podobný obsah.

17
Chtěl bych sem napsat pro amatéry moje zkušenosti.
Potřeboval jsem do místa z velmi špatným signálem z jedné strany a velmi dobrým signálem z druhého směru, dostat maximum kanálů.

Signál z MUX4 a RS7 byl u nás nechytatelný, na TV baru se jen lehce krčilo 7% síly signálu. Druhá strana je směr Cukrák tudíž 100% to hraje i na samotný koax, anténa netřeba. Nicméně anténu tam máme již 30let klasické síto.

Oslovil jsem anténáře (8 různých z okolí a Prahy) kdo by měl čas k nám přijet a změřit signál potažmo anténu zprovoznit. Několik jich odpovědělo mailem že situaci znají a že tam signál není, několik zavolalo s tím že se ozvou, napíšou cenu a kdy mají čas. Nicméně se ozval jeden jediný :-)  řekl že zrovna o víkendu má cestu okolo. Ostatní ani ťuk.

Tak chlapík přijel, začal měřit a výsledek bylo že určil směr (jediný možný) a vyslovil pozitivní informaci že je tam 64 (něčeho) jednotku jsem nepobral, signál na hranici zachytitelnosti. Začal vyjmenovávat co všechno bude potřeba koupit, aby se signál  dostal až k televizi na koukatelné úrovni.

Zesilovač značka Alkad cca 2500 kč, potřeba zbudovat zásuvku na půdě, natáhnout nový rozvod, současný letitý je ztrátový, rozbočovač v prvním patře je taky špatný, zbudovat držák antény do komínu je špatně, na hromosvod taky špatně ...  odhad i s prací okolo 5 tis. Ještě nabídl že je lacinější zbudovat satelit.

Jak jsem byl na začátku pozitivně naladěn že signál našel tak zbytkem jsem byl přímo zdrcen. Zaplatil za detekci a začal o jeho návrhu přemýšlet.

Na Omko jsem si našel zesilovač TERRA - MA062 který dle mého vyhovoval (je jich tam víc), nechal jsem si od nich poradit a oni mi ho schvalili.  Ještě ale dodali že by to chtělo signál z druhé antény naopak utlumit aby se srovnal výkon obou antén. Řekl jsem si že to zatím vyzkouším jak to bude fungovat a případně později doobjednám. Hlavní jsem chtěl mít napájení po kabelu, protože na půdě elektrika neni a tahat tam 220 se mi fakt nechtělo. Tento můj úlovek jsem poslal dotyčnému anténáři  jestli to je správný kousek. Neozval se. 

Abych to zkrátil, anténu (výrobce si už nepamatuju, jsme měli doma už léta nevyužitou podobná této http://www.omko.cz/antena-dvb-t-gosat-gs-a27pro-15db/ ) jsem uchytil na hromosvod. Stejně jako většina baráků v okolí. Všechno pospojoval z cesty vyhodil rozbočovač a připojil na první TV v cestě. Ruční ladění a K37 nic. … Ha zapojit napájení a ejhle signál 80%. Radost a vítězství. Připojil rozbočovač, naladil na ostatní 4 televize, ale na poslední mi signál už začal kostičkovat. Vzpomněl jsem si že na zesilovači je potenciometr, kde byla ještě možnost zvednout výkon na max. Kvalita signálu i na té poslední TV byla rázem 80% a bez výpadku.

Plácání po zádech jsem si užil celý víkend.

Chápu že není všechno košer, ale pokud by anténář projevil alespoň trochu vstřícnost, mohl si vydělat.
Evidentně to šlo i bez větších nákladů, sofistikovaného měření a předjímání možných problémů.

18
http://e-svet.e15.cz/technika/michal-cupa-televizni-vysilani-se-behem-peti-let-zasadne-zmeni-1042579

Já se ptám kdo může za to že dnešní televize které podporují DVB-T2 jsou zcela zbytečné protože se bude vysíat v jiném kodeku?
Proč tedy běží už rok testy v chybném DVB-T2, a lákají se novináři aby o tom referovali? Proč není už jasně rozhodnuto jaký standart se použije?

Tohle jde přeci na vrub Českým Radiokomunikacím. Nikdo je nenutil spouštět předčasně dlouhodobé testovací vysílání v jiném formátu než kterém se bude vysílat na ostro!!!!!

19
První den:

Po otevření krabice jsem trochu zaváhal zda to není nějaký žert, uvnitř byl takový malinký čtverhraný nic. Zbytek krabice nějaké papíry a slušná výbava, 10m ethernet (nepotřebuji mám vše tahané ve zdi), 1.5m HDMI (ten jsem ale hned zahodil) slabounký zřejmě by zarušil ostatní vedení. Redukci na scart a napájení.

Všechno jsem to propojil a šel jsem zapojit tu správnou infrastrukturu ze switche do modemu. Ještě jsem musel u modemu znovu definovat na kterém portu je TV (dřív jsem měl na všech internet).
Takže zapojeno a STB v síti na TV obraz, nejdříve se aktualizoval systém (sice nechápu proč neprodávají už aktualizované) nicméně to je chvilka a už to naskakuje.

První co vidím je ČT1 HD, obraz se mi zdá takový neostrý, porovnávám to s DVB-T a tak je viditelně lepší (zrovna běželi Události v 19:00, studio).  Zkoušel jsem i ostatní programy a pak mě napadlo se podívat jak je nastavený audio/video výstup. Jasně byl na 720p tak jsem ho přehodil na 1080p a jak se porovnávat.

Tak vám nevím, subjektivně bych řekl že v DVB-T je obraz o něco stále lepší. Nicméně O2TV jsem si pořídil (za směšných 150kč/měs.) hlavně proto abych měl Eurosport v HD. Ten v terestrice není. Pořizovat si SaT se mi nechtělo jelikož by náklady jak počáteční tak paušální byli daleko vyšší, a ten obrazový rozdíl není takový aby se vyplatil.

Měl jsem zkušenost u strýce se starým STB a tohle je fakt jak z říše snů. Přepínání programů okamžitě, vlastní seřazení, spuštění pořadu od začátku ...

Tak to je první setkání se službou O2TV. Zatím jen pozitiva, ještě vyzkouším nahrávání a další fičury a pak se o tom tu zmíním.

20
Hezký den všem anténářům,

asi dělám z komára velblouda ale přemýšlel jsem kde je lepší umístit slučovač dvou antén. Zatím mám na střeše jednu anténu ve vertikálu ale musím přidat ještě jednu v horizontálu i v jiném směru.

a) antény sloučit co možná nejdřív a slučovač umístit venku, po střeše táhnout jeden svod.
b) od antén táhnout kabely samostatně a sloučit až na půdě, slučovač v teple a suchu.

Otázka zní která volba je lepší a proč. (nebo je to jedno a vyhrává jednodušší varianta A)

Díky 

21
Hezký den, všem anténářům.  Můžete mi poradit jaký typ anténího držáku použít pro uchycení v 45 stupních? Je to kvůli zachycení V a H polarizace. Teď mám anténu zafixovanou a vypodloženou na střeše ale potřeboval bych ji napevno uchytit, než příjde nějaký vítr. :-)
Můžete něco doporučit, Díky všem.

PS: antena má klasický třmen otočný pro H nebo V uchycení, nic mezi.

22
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / MUX 7 Praha
« kdy: 09. 07. 2013, 08:35:15 »
Jen dotaz, nezpozorovali jste v poslední době zhoršení signálu?
Mě bar graf v TV o něco klesl a občas se kostičkuje ... HD signál je asi náchylnější na rušení. Pokud jste to ostatní nezazanmenali tak někdo v mém okolí ruší signál.
Stále nechápu proč REGIO7 nevysílá stejným výkonem jako MUX4, přeci Pařízek jako Pařízek.

23
Naprosto jsem nečekal že ČT2 HD bude lídr v nativních HD pořadech. Co ji poslední dobou sleduji (jen kvůli HD)  tak jsem čím dál více, mile překvapen. Naopak zájem o Zoom klesl na nulu.

Škoda že v tomto trendu nejede i ČT1 a ČT4. Na ČT1 jsou pouze nové pořady v HD u filmů jsem nic nezaznamenal (chápu to je o penězích), co nepochopím je že ani sport z domácích luhů a hájů není prioritně natáčen (přenášen) v HD. Nebýt nakoupených práv ze zahraničí tak si krásný obraz a prostorový zvuk na HD kanálu ani neužijem.

Tragédie je NOVA HD. Ta už ani všechny svoje hlavní seriály ani ostatní vlastni tvorbu nenatáčí v HD (ordinace,Na vlastní oči,Rady ptáka Loskutáka,Babicovy dobroty ... atd.).

24
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / REGIONÁLNÍ SÍŤ 4
« kdy: 21. 04. 2013, 22:42:51 »
Dnes celý den, problém s vysíláním všech programů v tomto MUXu. Příjem standardní žádný rozdíl oproti jiným dnům, nicméně obraz se rozpadá (kostičkuje) u ČT Sport HD nejvíc.

Škoda zrovna poslední zápas hokeje.

25
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Udržba na Cukráku.
« kdy: 08. 04. 2013, 15:25:44 »
Zítra bude ve středních Čechách televizní klid. Technická údržba Cukráku umožní lidem v okolí testovat signál z jiných zdrojů.
http://www.radiokomunikace.cz/tv-a-rozhlasove-vysilani/televizni-vysilani/udrzbove-prestavky-televiznich-vysilacu.html

26
Televizory / Rušení příjmu (DVB-T) u televize
« kdy: 27. 03. 2013, 13:21:39 »
Zdravím, mám tu takový zajímavý problém.
Stále se potýkám s problémem rušení příjmu televizního signálu kabelem HDMI.
Neboli TV hraje svod v pořádku signál 100%, do TV zasunu HDMI kabel od domácího kina (odzkoušeno cokoli jiného stejný jev) , a když tento spotřebič zapnu tak signál v TV spadne na nějakých 20%, nekoukatelný (dělá to jen u K41,42 a 46).
Mám odsledováno že stačí změnit polohu kabelu který se motá za TV (samozřejmě okolo antény a el. přípojek) a vše je lepší, signál je 50-80% nikoli 100% jako při vypnutí. Přístroj vypnu a zapnu a zase je signál v čoudu. K TV jsem dostal feritové jádra ty jsem umístil na HDMI kabel, nic. HDMI kabel je kvalitní dvojitě stíněný (3krát měněný i za nestíněné obyčo).  Pokud přístroje nejsou propojené tak je vše OK.

Nesetkali jste se s tím někde? Nebo netušíte co ještě vyzkoušet a mohlo by pomoci?
Díky

27
Televizory / Smart TV a aplikace Voyo.cz
« kdy: 18. 03. 2013, 16:01:35 »
Nevím kolik lidí využívá k příjmu Voyo.cz aplikaci v TV.
Já měl ten chytrý nápad a předplatil jsem si voyo.cz na měsíc za 99Kč, jen kvůli Nova Sportu. Kupodivu je obraz docela dobrej, nevím jakou kvalitní je streeam ale výrazně lepší než SD. Porovnávám Fandu.
Zdálo se mi to jako dobrej nápad "dva kanály v kvalitě podobné HD" za 99 Kč + jejich archiv.
Nicméně problém nastal při pokusu o opakované spuštění těchto kanálů po opuštění aplikace voyo. Zřejmě mají chybu v automatickém přihlašování ke kanálu a ověřování registrace. Zkrátka při pokusu o zobrazení kanálu se aplikace zasekne a konec. Jediné co jsem vysledoval pomáhá se v aplikaci odhlásit znovu zadat přihlašovají údaje a zkusit pustit kanál. Někdy to vyjde někdy se to zas uasekne. a je potřeba zase logout.
Pokud máte stejnou zkušenost anebo pokud Vám to funguje napište. Na FB voyo.cz je již několik zákazníků co jsou nepokojeni, odpověď je že o chybě vědí a řeší ji.

28
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Prima play
« kdy: 28. 02. 2013, 09:34:24 »
Včera po dlouhé době jsem se chtěl podívat na nějaký pořad z Prima play. To co následovalo, mě šokovalo, na začátku 3 reklamy, a po 7-8 minutách další reklamy. Zase 3 za sebou s možností posledních pár vteřin přeskočit. (to že reklamy jsou pořád stejné to ani nekomentuju)

Pořad totálně nekoukatelný, navíc některé reklamy jsou výrazně hlasitější než ostatní. Tohle je pro mě nepochopitelné, proč reklamy do archivního pořadu?

29
Chtěl bych si pořídit SAT ale váhám u které společnosti. Nabídka FreeSat HD balíček vs Skylink Flexi 7
Chtěl bych vědět výhody a nevýhody obou. Je pravda že pokud si nekoupím některou abonenskou kartu tak toho moc nechytnu? Které pozice jsou pro ČR výhodné se zaměřením na sport?, mám v plánu chytat tak ze tří pozic.
Díky za odpovědi.

30
Satelitní digitální vysílání (DVB-S) / LOH Londyn 3D
« kdy: 31. 12. 2012, 18:03:50 »
Hezký den,
vím že se LOH natáčela ve 3D , nemáte někdo povědomí jestli se to nedá někde sehnat?

Díky a všem hezký nový rok s DZ.

Stran: 1 [2] 3