Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Grifin

Stran: [1] 2 3 ... 32
1
Graf je hezkej ale pro výsledek rovnice je ještě příliš mnoho neznámých.
Největší skupinu tvoří subjektivní pocity: třeba i zdraví očí, velikost místnosti (né jen vzdálenost od obrazovky), světlo v místnosti, vlastní obsah, kvalita zdroje, kvalita zobrazovače atd.


2
http://tn.nova.cz/clanek/operator-o2-ma-obri-vypadek-lide-nemohou-telefonovat.html

Výpadky jsou i v O2TV ... vypadá to že je přetížená infrastruktura...

3
Chtěl bych se zeptat bylo už uveřejněno kdy spustí ČT svůj MUX pro T2 v Praze /Středních čechách???? Bude přechodový nebo rovnou finální???
Díky.

4
Tak jsem vyzkoušel T2 a mám pocit že přepínání mezi programy je o něco pomalejší než v T. Asi to záleží na kvalitě hardware. Zatím obraz je stejná SD matlanice, jen to přepínání je pomalejší.

5
Odkladiště / Re:Držák antény/ stožáru na komín
« kdy: 24. 02. 2017, 15:45:32 »
Mám už jsem instaloval 2. Je to celkem jednoduché. Problém mi dělali jen plastové rohy abych neodřel cihly na komíně. Jak koukám na video on se na ně vykašlal a má klid.

6
Mě teda úplně nejvíc irituje když jsou některé reklamy v SD a ještě to je nějaká známá značka. Druhá věc je třeba Sazka a jejich losování, v té SD mazanici nejsou pořádně vidět ani ty vylosovaná čísla. #Sorry jako

7
Protože když by ty hlavní reportáže dali na začátku tak by to pak mohli diváci v půla přepnout na NOVU. :-)

8
Televizní stanice a jejich program / Re:O2TV Free v pozemáku
« kdy: 10. 02. 2017, 11:04:14 »
Přesně mě hned napadlo, že bude v DVB-T vlastně kanál využit jako konektor k archivu a kanálům přes HbbTv.
Proč dělat nějaké aplikace do chytrých TV. Myslím že Seznam ukázal správné využití této technologie.
Tohle je asi ta správná cesta rozvoje pozemního vysílání.

9
Televizní stanice a jejich program / O2TV Free v pozemáku
« kdy: 09. 02. 2017, 14:35:41 »
Stanice O2TV Free je dle licence, která byla udělena na dobu dvanácti let, charakterizována jako sportovně-informační program s čtyřiadvacetihodinovým vysíláním.

http://www.rozhlas.cz/digital/televize/_zprava/operator-o2-chysta-bezplatnou-celoplosnou-televizi-o2tv-free-nabidne-ji-pozemne--1696884

10
Televizory / Re:Podle čeho vybírat smart tv?
« kdy: 21. 01. 2017, 14:38:24 »
V dnešní době jedině 4K. Pokud na mobilu jasně vidíte rozdíl mezi 720 a 1080, tak na televizi musíte vidět rozdíl mezi 1080 a 4K. To platí i v případě, že se jedná o úhlopříčku 43 palců. Protože záleží na vzdálenosti. Taková levná televize se nepřidělává na zeď a neslouží jako základ pro drahé domácí kino. Prostě se někam postaví a klidně se na ní kouká ze vzdálenosti dvou až třech metrů. A potom skutečně ten rozdíl tam asi vidět bude.
Teorie je jedna věc ale realita je jiná.
Pokud si prohlížím fotky tak je obraz famozní detailní a HD nemá šanci, pokud koukám na pomalu plynoucí přírodní dokumenty tak to samé tam je UHD jasně o parník kvalitnější. Pokud ale koukám na sport, normální film prostě rychle se pohybující sekvence tak se detaily prostě ztratí a rozdíl oproti HD je minimální, pozorujete ho pouze pokud máte dvě TV vedle sebe a fakt se soustředíte. Já to zkoušel a proto to mohu tady napsat a stát si zatím.
V dnešní době má opravdu smysl si koupit UHD rozlišení i když je vysílání v nedohlednu (možná ani nebude) nicméně to neplatí o levných TV. Tam není potřebná kvalita v přepočtu z SD do UHD. Proto tato TV je perfektní koupě.

11
Televizory / Re:Podle čeho vybírat smart tv?
« kdy: 20. 01. 2017, 14:01:42 »
Chápu že každý uživatel má subjektivní názory ale důležitější je osobní zkušenost s daným typem TV.

Osobně bych ještě před pár měsíci nikomu nedoporučil TV s 4K(UHD) a natož pak Android. Systém Android prošel u výrobců určitými stádiemi vývoje (bohužel i testováním na lidech). Tady na DZ byl kolikrát recenzován a právem pohaněn, nicméně  co platilo včera, neplatí dnes.

V rámci Black Friday jsem na CZC koupil, Philips 43PUS6551. Upřímně jsem očekával problémy se systémem a průměrnou obrazovou kvalitu. Po několika denním nastavováním jsem došel přesvědčení že se obraz zcela vyrovná mé opěvované plasmě Panasonic. Konstatováním že UHD nemá pro uhlopříčku (43) zas takový smysl, jsem si ověřil testem na identických videích v UHD a HD. Vzdálenost 2 metry všechny rozdílové detaily spolehlivě smázne. Co jsem ale zjistil a změnilo mé vnímání a názory na UHD je zobrazení SD vysílání. Nechápu jak je to možné (zřejmě kvalitní převodník) ale dokáže běžné SD vysílání zobrazit líp než HD televize.
Co se týče Androidu uvnitř, nemám s ním jediný problém, pokud si někdo myslí že je to stejné jako má v telefonu tak se mýlí, je to zcela jiný svět. Nicméně síťové prostředí, externí zdroje, atd funguje perfektně, navíc umí sledovaný kanál streamovat po vaší síti. YouTube perfektní přihlásíte se ke svému účtu u Googla a využíváte co potřebujete. HbbTv bez problému.
Já jsem naprosto s výběrem TV spokojený a s klidným svědomím ji doporučím.

13
Mám pocit že se ze Žižkova vysílají dva testovací programy se stejnou smyčkou. Jeden je označený jako HD HEVC a druhý UHD HEVC.

Moje TV nic jiného nezachytila.

14
ČT 24 a ČT : D/art už lze naladit v HD

Ano, v tichosti aniž by k tomu dělali nějaké promo. Já jsem rád jelikož ČT24 občas sleduju a byl to hnus. Sám sem zvědavý kolik procent tam již bude v nativu. Art si to zasloužil zvlášť když tam dávají něco co jinde ne a přitom to je nakoupené v nativu.

15
Televizory / Re:Staré televizory
« kdy: 01. 08. 2016, 09:58:09 »
Když už jste u starých televizí mám jednu v garáži a nevím co s ní ...

Za odvoz TV CRT Panasonic Quintrix, s plochou obrazovkou, úhlopříčka 29" (72 cm), na svou dobu výborný obraz, váha cca 50Kg, pouze osobní odběr.

Stran: [1] 2 3 ... 32