reklama

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Petr PetrK

Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 59
31
Tak pokud nechají v muxu 4 N-C, a chtějí do něj napchat ještě další tři programy!!!???!!!, tak to už je přímo na léčbu operátora, když na ten hnus přistoupí. Neboť kdo se na ty rozplizlé kostky bude dívat? O to ale asi nejde, prachy jsou přece vždy až na prvním místě, že >:(
Zlaté Polsko, kde do multiplexů nepustí více než 8 programů, podle toho taky obrazová kvalita vypadá ;)

32
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Stav v multiplexu4
« kdy: 07. 10. 2015, 17:50:29 »
No tak o komunikaci DB, s.r.o., vůči veřejnosti si myslím něco hodně nehezkého. Třeba kvůli neexistujícímu vysílači (tedy kromě jejich "seriózního" seznamu) K46 pro Hranice jsem jim v uplynulém půl roce 2x psal dotaz na e-mail. Ani jednou se neobtěžovali reagovat. A když jsem to zkusil telefonem... fakt komedie. Pán se velmi divil, že v Hranicích má být, či dokonce je, nějaký vysílač muxu 4, v životě o tom neslyšel... ;D  Prostě takto se prezentovat... Stydět se můžou, a taky se můžou učit od ČRa, jak se má vůči veřejnosti vystupovat. V životě se nestalo, aby na nějaký e-mail rychle a srozumitelně neodpověděli - tedy TI zaměstnanci ČRa, kteří jsou k tomu příslušni. Třeba p. Michal Kozák, když nedávno nefungoval Veselák, nám 2x psal, dokonce i důvody, proč se tak stalo, a s velkou omluvou. Zkrátka kam se hrabe páně Pařízek a jeho,... no nechci být ironický...,  fundovaní zaměstnanci!?!?!    ;D

33
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Stav v multiplexu4
« kdy: 07. 10. 2015, 15:36:05 »
No to určitě - leda tak papírově  :P Zkrátka srandičky a la Digital Broadcasting s.r.o.  ;D

Nicméně - z vodárny se v Hranicích (ano, v Hranicích, protože žádné Hranice na Moravě nejsou, ovšem to zřejmě v Ostravě Pařízkovic a spol. nevědí), nevysílá a ani nikdy nevysílalo. Hlavně, že údajný vysílač MUXu 4 pro Hranice a okolí (K46) se již hezkou řádku měsíců honosí v seznamu... Ostatně současné počínání DB, s.r.o., tedy údajný přesun vysílače na objekt cementárny, je v této chvíli prakticky bezpředmětný, protože Hranice jsou velmi dobře pokryty signálem z Velkého Javorníka K42, kam taky míří takřka 100% antén STA a téměř 100 % antén rodinných domů. A tam, kde chybí signál z VJ, což se týká vyloženě pouze okrajových, severovýchodních a východních částí města, se mux 4 přijímá z Hlubočce (K45) nebo výjimečně i z Olomouce (K44). Z Olomouce je ale signál nejméně kvalitní - do města se totiž "prodírá" přes kopce Libavé.
A tak zatímco před 1.říjnem t.r. mělo zprovoznění místního vysílače (či spíše dokrývače) muxu 4 pro Hranice jakýs-takýs smysl, protože dva možné směry stávajícího příjmu (především Velký Javorník a pomálu Hlubočec) obsahují jiné regionální zaměření, se vstupem Regionálnítelevize.cz do RS8 ČRa padla i tato exkluzivita, neboť Hranice bezproblémově pokrývá signál vysílače Nový Jičín K56 na Veselském kopci.
Sečteno a podtrženo: V Digital Broadcasting s.r.o. zaspali dobu, protože kdo měl v Hranicích zájem mux 4 přijímat, dávno jej přijímá. A myslet si, že lidé začnou přetáčet antény nebo přelaďovat KV STA jenom proto, že se (možná někdy?!?) začne mux 4 šířit z cementárny... no to je podle mne úplná naivita. To by musela nastat zcela jiná situace, která by diváctvo k tomuto činu přiměla. Jinými slovy - dokud bude Regionální televize.cz součástí RS8, což byl poslední a jediný smysluplný stimul, proč se přiklonit k příjmu muxu 4 z místního vysílače, a nebo v rámci muxu 4 nedojde k další a výrazně žádoucí regionalizaci, nemá spuštění vysílače muxu 4 na K46 pro Hranice žádný přínos. Ovšem možná je DB.,s.r.o., bohatá firma, takže proč nevysílat jen tak do luftu, že... Ovšem jedině za předpokladu, že vysílač na cementárně vůbec kdy zprovozní ;)

34
Bodejť by zákazníci měli o rozšiřování zájem....kromě Cukráku jsou to samé kóty, kde by se vysílalo do polí a lesů.  Pokud by šlo nějakým zbůsobem umístit vysílač na Široký vrch v Mostě, tak do dá asi víc diváků, než Hodonín, Nový Jičín, Tišnov, Votice, a Ždár nad Sázavou dohromady. Ale to už je ohraná písnička...bohužel.
Kdybyste reálně věděl, jak rozsáhlé území, tzn. kolik měst a obcí se stovkami tisíc obyvatel, pokryvá signál z vysílače Nový Jičín umístěném na Veselském kopci, tak byste nemohl psát nesmysly o šíření, či vysílání, do polí a lesů, ju?   >:(

35
No - ty kdybys, Stasi-DDR, po ránu někoho nepozurážel, tak bys měl zřejmě hodně špatný den  :D Co máš např. proti "tvarůžkářům"? Ti na rozdíl od tvého zbytečného komentáře do nikoho nerýpají a rozhodně dokázali nejen pro televizní příjem v ČR vykonat docela hodně pozitivního. Kromě toho - porovnávat výrobky pro de facto domácí potřebu s profesionálními KV pro STA je úplně mimo mísu. Neboli hanit každopádně velmi žádoucí sortiment výrobků určených pro standardní televizní příjem v obvyklých podmínkách, avšak nikoli prostřednictvím rozsáhlých STA, a vysmívat se těm, kdo je uvedli a dodávají na trh, je docela ubohé, nemyslíš?!? Nehledě k tomu, že i "ony výrobky" se dají v mnoha případech v STA s úspěchem a bez problémů použít...

36
Jaký e-mail je veřejnosti utajen? V případě ČT žádný. Můžete napsat klidně přímo i GŘ.
Můžete tedy přispět linkem, kde že jsou na webu ČT stránky s emaily všech ředitelů včetně generálního ?
Děkuji.

Tak už Vám jiní diskutující napověděli.  ;)  A já už jen dodám, že kromě GŘ jsem několikrát psal i řediteli techniky, e-maily četl osobně a osobně i odpovídal. Žádná sekretářka...  :D

37
Přesně tak. Kupříkladu já jsem opakovaně směřoval kritiku na sekretariát příslušných televizních ředitelů programů. Tam také skončily. Samotnému řediteli plebs napsat nemůže, jeho mail je veřejnosti utajen. Hádejte kolikpak jsem dostal odpovědí?  >:(  A nechci slyšet, že jsem to měl poslat poštou. Nehodlám platit výpalné poště za řešení cizích problémů.

Jaký e-mail je veřejnosti utajen? V případě ČT žádný. Můžete napsat klidně přímo i GŘ. Sám jsem tak v minulosti učinil, a představte si - můj e-mail nezůstal bez odpovědi.  ;)

38
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Slovenské DVB-T
« kdy: 26. 06. 2015, 14:26:52 »
A co to má společného se slovenským DVB-T ?!?   ???

39
Pane Cibulko, vy tomu češtinovi ale dáváte zabrat! Člověk aby si občas vzal k ruce slovník, aby ty vaše hotentotštiny pochopil.  :D
Např.: ...Po ptejte se u České Radiokomunikace a jejich dceřinou CDG na oněch 95% pokrytí v praxi... Vy neumíte skloňovat?!?  Věta přece správně český zní: Poptejte se u Českých radiokomunikací a jejich dceřinné společnosti CDG atd.

No a jinak - uvědomte si už konečně všichni, kdo tady každou chvíli vzdycháte po signálu multiplexu 3, že tato síť byla od prvopočátku koncipována jinak, než-li síť 1 a 2. Takže žádné vysílače nepřibudou, neboť televizní společnosti šířící své programy v muxu3 nemají o rozšiřování zájem, respektive nemají zájem platit další náklady za rozšíření. Obviňujete tuhle ČRa, tuhle ČTÚ, přitom prvotní příčina nerozšiřování muxu 3 je úplně někde jinde! Takže se snažte lovit signál, když jej chcete mít, třeba i s pomocí anténních sestav. Ovšem s violou bez pořádného (citlivého) měřáku to asi sotva půjde  ;)

40
O tom Rakousku vím, ale dosah signálu K58 na část JM přece není natolik významný, aby se signály na zájmovém území vyrušily.
A K57 ze SR či K59 z Kojálu nebo Brna... A to je nějaký nepřekonatelný problém? U nás taky máme: 48-50-52-54-55-56-58-59 znatelně rozdílných úrovní (na anténě mezi K54-K55-K56 intenzity signálů odlišné více než 25dB v neprospěch K55), a vše lze korektně zpracovat. Zkrátka už bychom si měli zvyknout, že frekvenční spektrum je zaplněné, a aby se do něj vůbec ještě něco vešlo, ČTÚ nezbývá nic jiného, než doslova sázet kanál vedle kanálu, což, na rozdíl od analogu, je v digitální éře prakticky bezproblémové. Příjem takovýchto signálů ovšem musí dávat dohromady člověk, který anténařině skutečně rozumí, a pak je ve většině případů podobných "kolizí" úspěšný.
Takže proč by měl být K58 pro Hodonín k pláči, že... Tamější obyvatelé můžou být rádi, že se (možná) jednoho dne dočkají signálu i RS 8 ;)

41
A proč je ten kanál k pláči, pokud myslíte Hodonín K58?

42
Přesně tak, zvuková složka je úplně normální u všech programů, taky jsem žádné zhoršení kvality po změně nezaznamenal.

43
Tak ted nevim jestli mam realizovat prijem z veselaku nebo ne na ty 3 roky pak se ma stejne vysilat v dvb-t2 a tato sit asi pak zanikne.

Tato síť hned tak nezanikne, to že má povolení do 31.12.2017, vůbec nic zásadního neznamená, akorát přílišnou opatrnost (či spíše připosranost) ČTÚ. Takže se s jistotou dočká prodloužení platnosti inididuálních oprávnění, budou-li mít ČRa zájem. Uvědomte si, že V DVB-T se bude vysílat v ČR až do roku 2024, kdy končí současná povolení pro hlavní vysílací sítě, na Slovensku dokonce až v září 2029, přičemž právě Slovensko se již strikně vyjádřilo v tom smyslu, že opuštění pásma K49-K60 nepřipadá před rokem 2030 do úvahy.
Ono to není tak jednoduché všechno šmahem přeházet a přesunout do DVB-T2 a rozvoji terestrické platformy de facto vystavit stopku v zemi (nebo v zemích), kde je tento způsob příjmu jednoznačně dominatní. Osazenstvo ČTÚ se sice chová, jako by realizace DDII nastala už zítra, přesto ze svých lobistických sklonů pásmo K 49-60 co nejdříve zlikvidovat couvli a přehodili problém na vládu. A Sobotkova vláda je v tomto směru docela opatrná, ať už se v zákulisí šušká cokoli. Sdělit lidem "na beton", že za dva tři roky musí mít všichni OPĚT nový STB nebo rovnou televizor... no to by se pak ani nedivili, jak by jim to národ spočítal u voleb.
Takže já jsem v klidu a nějaká DDII mě zatím vůbec nezajímá, možná tak za deset let. Neb řeči se vedou, ale karavana jede dál :D   

44
31.12.2017.

45
Ono máme pouze čtyři směry?  ;D
Všesměrový (někdy taky kruhový) = všemi směry (azimuty) shodně. Jistě uznáte, že takto se ve skutečnosti nevysílá. Čili útlumy ve vyzařování jsou.
Ale dobrá, nebudeme bazírovat na slovíčcích, jako třeba, že kanál není synonymum pro program či televizní stanici :)

Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 59

reklama