Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Petr PetrK

Stran: 1 [2] 3 4 ... 59
16
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Slovenské DVB-T
« kdy: 12. 11. 2016, 20:09:00 »
Nedošlo k nějakým změnám v MUxu 4 Plustelce?
pribudla JOJ HD, celých 36Mbps je zaplnených

Jo, a Eurosporty nechali v upatlaném SD, které je výrazně horší, než příkladné polské, a přidali úplně zbytečný Erros. Přitom takových "uhekaných šaškáren" je plný internet, na to netřeba ubírat datový tok. Čili kromě JOj Cinema v HD byl celý přechod do T2 (zatím) v podstatě k ničemu...

17
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Přechod na DVB-T2
« kdy: 12. 10. 2016, 16:52:08 »
Rozhovory zdarma nevoní, rozhovory za paywallem nevoní. Člověk se zkrátka nezavděčí ničím. Díky, je dobré to vědět.

Tak já si náhodou rozhovorů, které vedete s různými lidmi z oblasti televizního nebo radiového vysílání, cením. V každém se dozvím něco nového či podnětného. A taky si cením, že na takovéto rozhovory zde často dáváte odkaz.
Takže ano, například mně "voní" a díky za ně!!!  :)

18
Ach jo, synku  :(  Pánové se ti snaží vysvětlit, že příjem TV signálu je (taky) odborná záležitost, jako třeba oprava auta, víš? Taky do něj vrtáš sám, když tomu, co se děje pod kapotou, absolutně nerozumíš? Asi sotva... A když ti "to" montoval anténář, tak proč si ho nepozveš, aby své dílko opravil, je-li pojednou nefunkční!?!
Enik ti to píše jasně - bez znalosti úrovní a dalších parametrů signálů se jednoznačné odpovědi nedočkáš, protože takto se lze bavit pouze teoreticky. A k čemu ti to bude, když pak akorát nakoupíš zbytečné haraburdí, které sotva bude v celku optimálně funkční?

Jistě - můžeš si hrát a zkoušet, když nevíš, co s penězi, ale pak je cesta k cíli trnitá, příkladně dlouhá a finančně nákladná.
Takže ano - své pokusy klidně můžeš začít s anténami, na které jsi dal odkaz. Proč ne. Třeba alespoň jedna z nich přijme, co žádáš, a třeba taky ne. A pak můžeš zkoušet slučovače, zesilovače s rozličnými parametry atd. atd. Až ti konečně dojde, že bez měření není vědění (ani fundované radění)  ;)   

19
Například v Polsku vysílání TXT v HD verzích programů je a bylo technicky možné bez jakýchkoli chyb dokonce už před několika lety, a to i v případě HD stanic v DVB-T. Výmluvy ČT na nemožnost vysílat TXT v HD tedy nebyly úsměvné, ale spíše směšné... Ale hodnoťme pozitivně, že už si pánové problematiku technického řešení nastudovali a konečně připouštějí, že TXT může být součástí i vysílání v HD  :D 

20
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Přechod na DVB-T2
« kdy: 09. 02. 2016, 14:41:30 »
Ohledne SD je to tam trochu nestastne formulovano, takze jste to panove asi nepochopili. Jde o to, ze stat ma zajem na tom aby CT dala do prechodove DVB-T2 site programy pokud mozno vsechny v HD. Protoze jde o jediny mozny motivacni prvek celeho prechodu z pohledu divaka za situace, kdy komercni televize delaji s HD drahoty. A CT uz se vyjadrila, ze to neni "uplne samo sebou" v terminu zahajeni prechodove site (CT24, D/Art) a ze to bude neco stat.

AK: Pro slusne SD neni nutne BBC, i-vysilani CT (AVC/576p) je rovnez slusne v porovnani s DVB-T/MPEG-2.

PPK: Srovnavat prechod na DVB-T2 s prechodem na DVB-S2 je uplne mimo. Prechod na T2 musi ridit a spolufinancovat stat, protoze bere kmitocty DVB-T. Vice nez trilety soubeh urcite nebude vsude, spousteni T2 se v lete 2016 jen zahaji.

Pokud se týká SD (nebo HD) v případě ČT ve strategii, tak jsem neměl co pochopit, nečetl jsem ji. Vycházel jsem pouze z informací předdiskutujícího.

A proč by se nemohl srovnat přechod DVB-T/DVB-T2 s přechodem DVB-S/DVB-S2 nebo zánik SD verzí na satelitu a přechod jen na HD verze? Proč "je úplně mimo"? Stát nechť si řídí, bere kmitočty a spolufinancuje, co chce, pro koncového televizního diváka je to úplně nepodstatné. Ten (divák-veřejnost) akorát musí respektovat, chce-li na bednu koukat nadále, že se k určenému datu zavádí nová technologie, tudíž bude potřebovat jiné přijímací zařízení, a vysílá se na jiném kmitočtu (kanále). Principiálně se na straně diváka jedná o totéž, jako v případě vysílání ze satelitu. Co je na tom jiného... Zkrátka naprosto zbytečný mediální humbuk okolo DVB-T2.

21
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Přechod na DVB-T2
« kdy: 09. 02. 2016, 10:14:37 »
Z přechodu na DVB-T2 se dělá učiněná kovbojka. Prostě závazné termíny se dají veřejnosti ve známost, a ať se laskavě zařídí. (Nadto v situaci více než tříletého souběhu vysílání v DVB-T a v DVB-T2!) Buď chce na ty všemožné pitomosti prostřednictvím pozemního vysílání čučet, a v tom případě si zakoupí příslušnou elektroniku, nebo ne. Copak v případě přechodů DVB-S na DVB-S2 a nebo rušení SD se kolem toho tropí vůbec nějaký humbuk? Ani náhodou. Oznámí se termíny, upozorní se na to, jaké přijímače nový formát podporují, a tečka. Chceš - starej se, a když se nestaráš, holt nekoukáš...!

A pokud náhodou nějaký chytrák hodlá do sítě ČT cpát v DVB-T2 SD verze programů, tak by se měl co nejdříve objednat u Chocholouška. Toto je hovadina na entou! 

22
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Web ČTÚ
« kdy: 13. 01. 2016, 15:00:21 »
Zatím je tam chyb jako máků a taky logika uspořádání vůči minulosti je na hony vzdálená snadné a rychlé orientaci. V ČTÚ by se měli nad takovýmto paskvilem, co již zveřejnili, vážně zamyslet. A nebo se můžou rovnou stydět...? ;D

23
...zkrátka chce to pořádnou DVB-T anténu, nejlépe HD, a bude po problémech  ;D   Jenže nebude. Přesně to popsal Dolinak: Pokud ale přijímáte Ještěd bokem a asi ještě ve vertikálu, tak nějaká úroveň Vám tam proleze, ale digitální parametry můžete mít slušně rozhozené. V dobách analogu by jste si tohle vůbec nedovolil, protože obraz by sice nezrnil, ale na hřišti by bylo 88 fotbalistů.  Totiž kdybyste viděl na měřáku parametry signálů a skutečně chtěl dospět ke stabilnímu řešením, mnohé vaše úvahy by vzaly za své. Ale pokud si jen tak hrajete...  ;)


24
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Přechod na DVB-T2
« kdy: 25. 12. 2015, 18:52:34 »
Jak vidno, je nás "kopírovatelů" povícero. Než jsem příspěvek dopsal a vložil, už podobně regoval  Jeff_Si :)

25
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Přechod na DVB-T2
« kdy: 25. 12. 2015, 18:50:03 »
Když píšete dlouhý text, "natáhněte" si jej před odesláním do operační paměti PC, to znamená: pravé tlačítko myši a funkce "kopírovat". Když pak odeslání textu skončí v p....., protože jste mezitím odhlášen, vyvoláte si znovu pole pro psaní příspěvku a text dříve napsaný (a uložený pomocí funkce kopírovat dočasně v operační paměti) do něj pomocí myši a funkce "vložit" opětovně šmahem umístíte. Dělám to tak běžně, a nejen zde, protože mě vážně nebaví opakovaně psát a přemýšlt, jak to vlastně bylo  ;)   

26
...protože z ní bude Barrandov Muzika.

27
Dáváš tady vyjádření TÚ SR, která znám déle než rok. Plyne z něj ovšem zcela jasný závěr, který jsi ty při svém vzdělání bohužel nepochopil... A proto byl kanál v Martině vyměněn, jakmile se držitel individuálního oprávnění rozhoupal.

NEZMYSEL.

Licenciu na K54 v Martine mal AVIS na dobu určitú - do 30.9.2015. Podobne ako mal AVIS licencie na K56 v Čadci do 30.9.2015 a v Žiline do 31.3.2016. Platnosť licencie na K54 skončila, frekvencia je VOĽNÁ.... Prechod na nové frekvencie je IBA z toho dôvodu, že SK regulátor sa ROZHODOL, že NEBUDE DÁVAŤ a ani PREDLŽOVAŤ nové licencie na kanály K50 a vyššie tam, kde platnosť končí - a nemá to nič spoločné s rušením zahraničného TV vysielania, ako si niekto naivne myslí.

Mimochodom - koniec kanálov nad K50 čaká aj ČR.... Skončia tak, ako skončili K60-69.

To je jedna strana mince, o čem píšete. Pak ovšem existuje druhá společně s otázkou, proč byl K54 nahrazen K41 již 23. dubna 2015 (když platnost pro k54 trvala až do 30.9.2015), přičemž vydané individuální oprávnění (pro K41) nabylo právní moci 2. dubna 2015. To znamená, s ohledem na dobu cca 4 měsíců správního řízení, že nový kanál AVIS spolu se žádostí o posouzení možnosti jeho přidělení v návaznosti na vnitrostátní i mezinárodní koordinaci navrhnul TÚ SR již v prosinci 2014!  A proč by to dělal, když v Martině vysílání na K54 sotva spustil s vědomím toho, že licence končí až takřka za rok? 

28
Dáváš tady vyjádření TÚ SR, která znám déle než rok. Plyne z něj ovšem zcela jasný závěr, který jsi ty při svém vzdělání bohužel nepochopil... A proto byl kanál v Martině vyměněn, jakmile se držitel individuálního oprávnění rozhoupal.


29
Tak si pořádně zjisti, jak to v Martině s frekvencí K54 bylo, neb v tom máš vyloženě hokej  ;)

30
Televizory / Re:DVB-T2 H.265 TELEVIZOR
« kdy: 01. 12. 2015, 14:00:11 »
Ta firma si nějak moc fandí, že T2 dostane :D

I dostane kmitočty pro T2, i když ti to očividně neleze pod nos. Ostatně ČRa budou operátorem i prvních dvou přechodových sítí (ještěže tak), i kdybys po uších s prostesty skákal   ;D
Možná to tak bude, ale možná také ne. Ostatně žádné řádné výběrové řízení neproběhlo a sítě se nepřidělují jak housky na krámu. To bys při své rádobyinteligenci už mohl vědět. A pokud k tomu i dojde, tak pořád existuje možnost soudu, který toto může zvrátit.

Za prvé je vidět, že máš pramálo informací, ty guruinteligente, a za druhé příděl T2 sítí (a třeba i přechodných) ČRa u soudu klidně můžeš napadnout, když nemáš co jiného na práci. A nezapomeň v návrhu připomenout, kterak Dr. Pařízek k regionální sítí 7 s celoplošnou působností stranou řádného výběrového řízení přišel, s čímž se dokonce i veřejně chlubí  ;)

Stran: 1 [2] 3 4 ... 59