reklama

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Jan Novák

Stran: 1 [2] 3 4 ... 163
16
... ale proč bych měl já, který si platí kabelovou televizi (satelit, IPTV), sledovat  stejné reklamy jako divák volného pozemního vysílání, který neplatí nic. Moje představa je taková, že pokud zůstane volné vysílání, tak tam bude na 30min vysílání 30min reklam.
Místo toho, abyste pozornost soustředil na tu mizérii, co komerčky plodí, tak závidíte těm, kteří za ten škvár neplatí přímo a chcete jim to zakázat. Aneb mám se mizerně, tak ať mají stejnou bídu i jiní. Vy jste nespokojený zákazník, vy máte hlasovat penězi.

17
V rámci spravedlivého konkurenčního boje by se měl zpoplatnit i celý pozemní příjem. Pak se ukáže, která platforma je pro diváky nejzajímavější.
Co je to za pitomost, jaký spravedlivý konkurenční boj? DVB-T vysílání je taky placeno, jen ne přímou platbou od diváka. Na satelitu existují i FTA stanice, ty taky zakážete? Celé rozhlasové vysílání je "zadarmo", přesto na něm skupiny vydělávají... Taky zákaz?
Váš nápad je asi takový, jako zakázat bezplatné noviny (Metro), protože to je "zadarmo" a tak konkuruje placeným deníkům. Nechcete to místo netržních zákazů nechat radši skutečnému trhu? :-)

18
To je naprosto běžné řešení. Podobně běží třeba reklamní LED panely venku, taky tam občas vyběhne hláška s aktualizací nebo chybou, někde ještě i XP. Dřív se na "odbavení" často používala Scala, ke grafice přistupovala přes DX, takže to bylo plynulejší.
Horší je, že občas na PC s výstupem z klasické grafiky běží i odbavení větší TV. Takové Retro MTV dodnes neumí správně prokládaný obraz ani nemá korektně nastavenou úroveň černé.

19
Internet a domácí síť / Re:Změna hesla na Wifi
« kdy: 23. 08. 2018, 22:31:45 »
Mně z toho popisu přijde, že se ani jménem/heslem pro router nepřihlašuje, ale přihlašuje se nějakým jménem/heslem pro přihlášení do sítě, ať už je to cokoliv... Takže admin/admin na routeru lze očekávat, protože to doteď nikdo jinak nenastavil.

20
Odkladiště / Re:Nahrávka TV pořadu
« kdy: 26. 06. 2018, 21:11:44 »
Teorie spiknutí samozřejmě nezastávám. Ale je značně na hlavu, když TV nahrává kódovaně i volné kanály a přitom jiná zařízení tato omezení nemají a není k nim ani žádný důvod. Autorským svazům platím výpalné z každého zařízení oficiálně právě za možnost si pořídit nahrávku. To, že ti nenažranci chtějí za toto vybírat poplatky a zároveň to právo omezovat, není důvod, aby jim výrobci vycházeli hloupě vstříc.

21
Odkladiště / Re:Nahrávka TV pořadu
« kdy: 25. 06. 2018, 19:07:48 »
To není zákulisní dohoda výrobců TV, ale kvůli „hlídačům“ práv, kteří vybírají poplatky na svůj provoz a něco (snad) přepustí i samotným autorům.
Zákulisní dohodou bych to klidně nazval, protože neexistuje žádný zákon, který by takovéto chování nařizoval. Ani technická specifikace (D-book) nic takového nevyžaduje. Až u systémů s podmíněným přístupem a CI+ kartou je to jiné.

22
Odkladiště / Re:Nahrávka TV pořadu
« kdy: 24. 06. 2018, 17:57:27 »
Je dost pravděpodobné, že to nepůjde. Jakousi zákulisní dohodou výrobců TV se povedlo prosadit, že TV při nahrávání obsah šifrují i když je přijímán volný, nekódovaný program. Takže to jde přehrát jen na té samé TV. V tomto je čínský settopbox zlatý...

23
Kapacitu má na pár demo kanálů a naštěstí toho víc není. Pokud by toho mělo být víc, bude to stejné jako SD>HD.

24
Samozřejmě musí, nic není nafukovací. Ostatně proto se přešlo z DVB-S na DVB-S2 a DVB-S2X je ve vzduchu. Taky se změnilo mpeg2 na h.264 a h.265.

25
To znamená zase krok zpět, všeobecně bych očekával 4K.
A co byste chtěl ve 4k, když veškerá TV produkce je 1080i50. To to chcete nesmyslně upscalovat?

26
Televizory / Re:DVB-T2 H.265 TELEVIZOR
« kdy: 27. 05. 2018, 11:56:39 »
Dobrý deň.
Mám TV Samsung UE40J6272 a po spustení DVB-T2 (Lysá Hora FM K26, K 28) je príjem s veľkou chybovosťou (vypadáva/štvorčekuje obraz, zvuk). Kanály K37, K54 s DVB-T sú OK. Má niekto skúsenosti s týmto TVP (stíha HW H265)?
Vďaka.
Chybovost je dána špatným příjmem, tedy obvykle slabým signálem nebo jeho rušením a odrazy na vstupu přijímače. Nijak nesouvisí s tím, že by HW nestíhal h.265. Ten buď umí nebo neumí zpracovat, J6272 ho umí.

27
Ještě k tomu rozdílu mezi oskenovanou a vyčištěnou verzí. V roce 2016 vysílala ČT HD sken Jáchyme, hoď ho do stroje. Nyní to opakovala, ale už vyčištěné, sken je pořád stejný. Na obrázku je vidět rozdíl v zamaskovaném bílém dropu. Na jednom obrázku to není tak velký rozdíl, ale při běžícím filmu je to hodně znát.

28
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:PS 11
« kdy: 02. 04. 2018, 21:01:41 »
A PS12 na 28k naladí OK?

29
Odkladiště / Re:je budoucnost televize nelineární?
« kdy: 29. 03. 2018, 22:52:15 »
Proto mě zajímá jakýkoli jiný pohled na věc. Postihne lineární vysílání totéž a přechod na digitál je vlastně jen posledním velkým výstřelem z Autory, než lineární vysílání zavřeme do muzea?
Není důvod lineární vysílání zavírat do muzea. Dneska se z toho nelineárního dělá strašná věda a pěje se o jeho velké budoucnosti. Ale fakticky tu nelineární přístup byl s námi dřív než ten lineární a nikomu to nevadilo. Chození do kina, později půjčovny VHS a následně DVD jsou vlastně nelineární záležitostí jen s méně pohodlným, ale na svou dobu ekvivalentním přístupem. Na rozdíl od vysílání analog/digitál se tyto věci nijak vzájemně nevylučují.

30
V RS8, u konkurence?

Stran: 1 [2] 3 4 ... 163

reklama