Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Jan Novák

Stran: 1 [2] 3 4 ... 163
16
Ono by stačilo, kdyby se to dalo šířit v nativním 1080i50. Jenže programátoři jsou prasata a tak i když je příznak prokladu nastaven a žádná grafická karta nemá dnes problém si to interně přepočítat na 50p, tak to v běžném prohlížeči nefunguje.

17
Tyhle kombinace se dnes asi nevyrábějí. Je to tím, že obliba DVD značně opadla.

18
Internet a domácí síť / Re:Rozhlas z počítače/internetu
« kdy: 12. 11. 2018, 15:12:48 »
Je to poměrně jednoduché hledání. Pokud zní blbě i když si na PC pustím nějakou nekomprimovanou nahrávku nebo CD, je chyba ve zvukovce. Pokud tohle zní dobře a rádio ne, bude to mizerným datovým tokem toho rádia. Digitální propojení se zesilovačem umožňuje obejít onu mizernou zvukovku, ale k dosažení FM kvality rozhodně není potřeba.
Pokud jde o zvukovku, dřív než ji odepíšete, projděte nastavení, zda na ní není zaplý nějaký hloupý efekt typu automatické vyrovnávání hlasitosti nebo předvolený ekvalizér. V nastavení zvuku Windows je taky potřeba, aby to bylo jako "reproduktory s plným rozsahem", jinak to ořezává hloubky.

19
Úprava možná není, tak jako nešla předělat analogová TV na DVB-T. Ale pokud jde o ten DVD rekordér - pokud to používáte hlavně k nahrávání pořadu, který chcete sledovat později, tedy ne ho trvale uložit na DVD, tak tuto funkci má v sobě prakticky každý STB. Takže pokud nepotřebujete nahrávat DVD, rekordér potřebovat nebudete. Nahradí ho druhý STB sloužící k nahrávání. Druhý proto, abyste mohl jeden pořad sledovat a jiný nahrávat. Místo dvou STB by mohl být i jeden dvoutunerový STB, ale těch je v nabídce minimum.

20
Děkuji, vyřešeno.
Prosím o pomoc s podobným: Potřebuji připojit CCIR antenu na prut přenosného radia. Aby to opravdu fungovalo. Myslím, že "jen pověsit" střední vodič koax. na prut nestačí. Nějaký mezičlen? Díky.
V principu střední vodič na přívod k prutu a ten ideálně odpojit, stínění na zem.

21
Pokud jste spokojený zákazník, proč chcete jiným zákazníkům zakazovat služby, které vyhovují zase jim?

22
A pořád ty nekončící lži. Goebbels by se nemusel stydět...
To píšeš o ČT? Souhlas!
Diskuse je o ČT? Není, tak zas neuhýbej od tématu ve chvíli, kdy nemáš nic k věci.

23
Podle nějakých kolenovrtů, ze kterých nic není, a kteří neustále čekají, jak jim budou všichni podstrojovat zadarmo (byť tito lakomci sami zadarmo nehnou prstem) se svět točit nebude :P
A pořád ty nekončící lži o něčem zadarmo. Goebbels by se nemusel stydět...

24
... ale proč bych měl já, který si platí kabelovou televizi (satelit, IPTV), sledovat  stejné reklamy jako divák volného pozemního vysílání, který neplatí nic. Moje představa je taková, že pokud zůstane volné vysílání, tak tam bude na 30min vysílání 30min reklam.
Místo toho, abyste pozornost soustředil na tu mizérii, co komerčky plodí, tak závidíte těm, kteří za ten škvár neplatí přímo a chcete jim to zakázat. Aneb mám se mizerně, tak ať mají stejnou bídu i jiní. Vy jste nespokojený zákazník, vy máte hlasovat penězi.

25
V rámci spravedlivého konkurenčního boje by se měl zpoplatnit i celý pozemní příjem. Pak se ukáže, která platforma je pro diváky nejzajímavější.
Co je to za pitomost, jaký spravedlivý konkurenční boj? DVB-T vysílání je taky placeno, jen ne přímou platbou od diváka. Na satelitu existují i FTA stanice, ty taky zakážete? Celé rozhlasové vysílání je "zadarmo", přesto na něm skupiny vydělávají... Taky zákaz?
Váš nápad je asi takový, jako zakázat bezplatné noviny (Metro), protože to je "zadarmo" a tak konkuruje placeným deníkům. Nechcete to místo netržních zákazů nechat radši skutečnému trhu? :-)

26
To je naprosto běžné řešení. Podobně běží třeba reklamní LED panely venku, taky tam občas vyběhne hláška s aktualizací nebo chybou, někde ještě i XP. Dřív se na "odbavení" často používala Scala, ke grafice přistupovala přes DX, takže to bylo plynulejší.
Horší je, že občas na PC s výstupem z klasické grafiky běží i odbavení větší TV. Takové Retro MTV dodnes neumí správně prokládaný obraz ani nemá korektně nastavenou úroveň černé.

27
Internet a domácí síť / Re:Změna hesla na Wifi
« kdy: 23. 08. 2018, 22:31:45 »
Mně z toho popisu přijde, že se ani jménem/heslem pro router nepřihlašuje, ale přihlašuje se nějakým jménem/heslem pro přihlášení do sítě, ať už je to cokoliv... Takže admin/admin na routeru lze očekávat, protože to doteď nikdo jinak nenastavil.

28
Odkladiště / Re:Nahrávka TV pořadu
« kdy: 26. 06. 2018, 21:11:44 »
Teorie spiknutí samozřejmě nezastávám. Ale je značně na hlavu, když TV nahrává kódovaně i volné kanály a přitom jiná zařízení tato omezení nemají a není k nim ani žádný důvod. Autorským svazům platím výpalné z každého zařízení oficiálně právě za možnost si pořídit nahrávku. To, že ti nenažranci chtějí za toto vybírat poplatky a zároveň to právo omezovat, není důvod, aby jim výrobci vycházeli hloupě vstříc.

29
Odkladiště / Re:Nahrávka TV pořadu
« kdy: 25. 06. 2018, 19:07:48 »
To není zákulisní dohoda výrobců TV, ale kvůli „hlídačům“ práv, kteří vybírají poplatky na svůj provoz a něco (snad) přepustí i samotným autorům.
Zákulisní dohodou bych to klidně nazval, protože neexistuje žádný zákon, který by takovéto chování nařizoval. Ani technická specifikace (D-book) nic takového nevyžaduje. Až u systémů s podmíněným přístupem a CI+ kartou je to jiné.

30
Odkladiště / Re:Nahrávka TV pořadu
« kdy: 24. 06. 2018, 17:57:27 »
Je dost pravděpodobné, že to nepůjde. Jakousi zákulisní dohodou výrobců TV se povedlo prosadit, že TV při nahrávání obsah šifrují i když je přijímán volný, nekódovaný program. Takže to jde přehrát jen na té samé TV. V tomto je čínský settopbox zlatý...

Stran: 1 [2] 3 4 ... 163