Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - Jan Novák

Stran: 1 [2]
16
Při sledování pořadu Retro jsem si všiml, že se mi jeví na ČT24 ostřejší než na ČT1SD. To nedává smysl, protože ČT1 používá vyšší datový tok než ČT24, takže komprese a s ní i degradace obrazu by měla být menší u ČT1. Takže jsem si nahrál vysílání z obou programů a rozdíl je dost značný. Mojí domněnkou je, protože neznám, jak je přesně nyní odbavení postaveno toto: Odbavení ČT24 jede nativně v SD, takže vliv na kvalitu SD programu nemá. Odbavení ČT1 jede již nativně v HD a signál pro ČT1SD je až na výstupu přepočítáván z HD do SD rozlišení. Při odbavení SD programu tedy dochází ke dvojímu převodu - nejdříve upscale do HD, potom downscale zpět do SD. Výsledkem je značný rozdíl v ostrosti, jak je vidět na přiložených obrázcích. Jsou přímo vytaženy VirtualDubModem z mpeg2 streamu, není na ně záměrně aplikováno odstranění prokládání ani přepočet na správný poměr stran. Zajímavé je, že neostré je i logo a obraz je o něco posunutý.

17
Kdysi tu bylo zmíněno, že seriál byl točen na HD kamery Sony Z1. Teď na to koukám v TV a kvalita je příšerná. V HD to nevysílají, ale hlavně je proveden extra nekvalitní převod do SD. Na HDTV Samsung to vypadá jako mizerný proklad, byť to prokládané není. Dochází k interferencím v obraze - třepe se pruhované triko, hrany v obraze a podobně.

18
Televize ve vysokém rozlišení (HDTV) / Odbavení ČT1 HD
« kdy: 26. 04. 2012, 18:07:53 »
Při přechodu ČT HD na ČT1 HD v diskusi na webu padla informace, že ČT už má odbavení převedené na HD a že je tak schopna odbavovat i více HD programů. Přesto jsou například upoutávky mezi Událostmi a Sportem vysílány v SD, stejně jako i reklamy a další věci. V HD jsou zatím vysílány jen jednotlivé pořady. Může někdo znalý situace na Kavkách říct, jak to tedy je? Proč nejsou selfy, ale i některé reklamy vysílány již nativně HD? A pokud to technicky zatím není možné, kdy se s tím počítá?

19
Televizní stanice a jejich program / Události ČT v novém
« kdy: 29. 02. 2012, 19:51:45 »
Dnes ČT předvedla základ nových Událostí. Má to být ve virtuálním studiu a s jedním moderátorem (Železný, Voldánová, Savarová, Augustová). Přijde mi, že na tu délku je jeden moderátor dost málo. Virtuál umí ČT udělat kvalitní, tak to snad graficky ujde. Virtuál je zjevně HD, jen jsem zvědavý, jak v HD zajistí i příspěvky.

20
Televizní stanice a jejich program / Futurama na Prima Cool
« kdy: 13. 01. 2012, 10:28:30 »
Včera jsem sledoval nový díl Futuramy na Cool. A zajímalo by mě, který "odborník" to převáděl. Při každém švenku se obraz co vteřinu na snímek zastaví. Vypadá to, jako by se jednalo o nepodařenou konverzi z 24p nebo NTSC. Je zvlášní, že na ČT se Simpsonovými nikdy nebyl problém, ale Futurama na Coolu trpí technickými problémy - tato chyba se neobjevila poprvé.

Stran: 1 [2]