Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Jan Novák

Stran: [1] 2 3 ... 163
1
Kde urobili súdruhovia z NDR chybu?
Tak ta je povedená. Jen proč ne i s jedným dežom? :-)

2
Existuje způsob jak rušení eliminovat? Pomohl by mi galvanický oddělovač nebo něco podobného?
Díky za případné rady a postřehy.
Galvanický oddělovač nepomůže. Rušení je způsobené pulzním zdrojem. Bohužel takových zdrojů je dnes všude spousta (třeba i v LED žárovkách), takže AM ve městě je mizerné z principu. Jak už bylo řečeno, je potřeba vyzkoušet napájení z baterie. Pokud rušení zmizí, tak ideálně k napájení použít klasický zdroj s 50Hz trafem a stabilizátorem, ne pulzní. Bude ovšem trochu větší...

3
Záznamy jsou. A není to 15 let.

4
Pokud jde o Cryptobox 702T mini tak zvukový výstup AV je s HDMI synchronní a u tazatelovy televize také nevidím důvod proč by neměl být přísl. zvukový vstup synchronní s DVI. Výsledek by nám zde mohl sdělit tazatel, pokud ovšem už našel tu správnou "díru" (dle manuálu je to č. 5) kam zapojit přísl. analog. zvukový vstup k DVI  :)
U výstupu STB k té nesynchronnosti A/V není moc důvod, protože signálová cesta z dekodéru k HDMI výstupu i scart výstupu je "stejně dlouhá" - přes jeden scaler. K nesynchronnosti často dochází, když se použije scart výstup z TV a pošle se do zesilovače. Pak zvuk předbíhá obraz na TV, protože TV (zvlášť starší) potřebuje několik snímků pro zpracování obrazu. Proto také AV receivery umožňují nastavit zpoždění zvuku.

5
Musí se to zapojit do těch správných vstupů - viz obrázek v manuálu na straně 19 pro připojení PC: https://www.televize-lcd.cz/manualy/manual_q321.pdf
Výstup z Cryptoboxu mini je označen AV, takže je k němu potřeba připojit kabel jack na 3 cinche.

6
Možná jedině nějaká čínská značka. Velcí výrobci TV se dohodli s mafiemi typu OSA a tak jsou nahrávky kódované a přehratelné jen v té samé TV (Hlavně že jsem nedávno zaplatil 500Kč v ceně HDD za možnost pořídit si nahrávku...). Naštěstí to umí každý čínský STB, navíc může nahrávat něco jiného než běží v té TV. Takže je to taková levná náhrada VHS.

7
A kde to UPC je? Schválně jsem zkoušel analog UPC v Praze a zde se stále nahrávat dá. DVD rekordér jinak při Macrovision napíše, že nahrávat nelze, ale s UPC nemá problém. Časem můžu zkusit i VHS...

8
Nebudu to doplňovat, neboť je to o něčem jiném, než byla debata. Debata byla o kvalitě digitálního výstupu a ta je prostě taková, jaká data tam vysilatel pošle. Co si kdo na tento výstup zapojí za převodník, už s kvalitou tohoto výstupu nijak nesouvisí - ať tam dám převodník za stovku nebo destitisíce, data na tom digitálním výstupu z STB budou stále stejná. Já nejsem netopýr, abych tohle vůbec potřeboval řešit. Prostě propojím digivýstup se zesilovačem a výsledná kvalita je pak určena jeho parametry. Už D/A převodník v Tesla-Philips CD přehrávači z 90. roku mi stačil víc než bohatě, stejně asi jako 99% populace :-)

9
Teď by mne zajímala kvalita zvuku settopboxů T2 přes coaxial, ale to je obdobně "přísně tajné".
A co je na tom tajného? Na koaxu stejně jako na optice je k dispozici digitální signál. Buď dekódovaný do PCM nebo v AC3. Na to AC3 nemá STB žádný vliv, jsou to prostě jen data, která projdou skrz, u PCM by se dalo bavit o implementaci dekodéru, ale velký vliv to mít nebude.

10
Nemám zkušenost přímo s digitálním rozhlasem, ale s přenosy po IP síti ano. Zpoždění je tak velké, že nevzniká klasická vazba typu pískání, ale zní to jako ozvěna. Není to tak rušivé jako pískání, ale srozumitelnost to dokáže zcela zničit. Navíc vlastní hlas poslouchaný se zpožděním dokáže zmást i samotného mluvčího a ten začne koktat. Proto si reportéři v TV občas při odpovědi vyndávají sluchátko, když na ně zvukař zapomene. Jinak je to uděláno tak, že ve sluchátku slyší tzv. N-1 - tedy vše ostatní kromě sebe. To slyší v telefonu i ten posluchač mluvící do rádia, jen to rádio nesmí zapomenout ztlumit.

11
Odkladiště / Re:Nabízím převod VHS, VHS-C a MC kazet
« kdy: 29. 07. 2019, 16:02:46 »
Tak buď rád, že ti to ten rekordér sežral bez skákání obrazu či dokonce bez blokování nahrávání. Ono to totiž vždycky nefunguje. Mně kdysi přinesl známý kazetu s nahrávkou z maturitního plesu školy. Dal jsem ji do VHS, zapnul rekordér a ten jenom prohlásil, že nahrávání je zakázáno. Neboť milá, dnes již jistě neexistující, videofirma nahrávku "ochránila" Macrovision, aby si to od ní studenti koupili a nekopírovali si to mezi sebou...

12
Výstup na HDMI i na scartu zároveň budou mít prakticky všechny STB. Problém je v něčem jiném. Projektor má určité zpoždění při zpracování obrazu, takže zvuk bude předbíhat obraz - je jen otázkou, jak moc, zda to bude vadit. Proto je u AV receiverů nastavitelné zpoždění, což analogově udělat nejde.

13
Set-top-boxy / Re:Settopbox pro příjem DVB-T2
« kdy: 06. 05. 2019, 09:49:14 »
Jak to nahrává? Nechává jeden soubor nebo to nahrávku dělí na menší kousky?

14
Analogové vysílání / Re:Analog žije ještě někde
« kdy: 08. 04. 2019, 20:33:27 »
Z popisu pořád nevím, zda je ta kabelovka UPC nebo někdo jiný. Ale jak u UPC tak u NejTV lze naladit základní programy i v DVB-T, takže to by TV zvládla přímo. Pokud umí DVB-C, byl by potřeba CI modul spárovaný s kartou a to jí zjevně tehdy nikdo nezařídil. Ladění je u těchto starších Samsungů jednoduché, volí se ladění analogu nebo digitálu, případně obojího. Naopak třídění stojí za... Nejde zároveň naladit DVB-T a DVB-C - buď se zvolí kabel a ladí se DVB-C, nebo anténa a DVB-T. Vyšší model ze stejné doby B550 už uměl i HD v h.264, jestli to umí i tento nižší, nevím, ale asi ano.

15
Analogové vysílání / Re:Analog žije ještě někde
« kdy: 06. 04. 2019, 19:53:41 »
Tohle u UPC není potřeba, ta kromě DVB-C šíří základní programy bez kódu v DVB-T, právě pro ty druhé a třetí TV. Analog zbyl jako pozůstatek pro staré CRT TV. Jiné kabelovky už ho osekaly nebo vypnuly zcela a vystačí si s DVB-T.

Stran: [1] 2 3 ... 163