Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - ceco ceco

Stran: 1 2 3 [4] 5 6 7
46
Set-top-boxy / Re:STB s MPEG-4 s citlivým tunerem
« kdy: 26. 06. 2012, 15:32:49 »
Obávám se že nikdy. Pokud k tomu nemáte co říct, prosím zdržte se, snad se najdou jiní, kteří mají zkušenosti, přehled, mohli být v podobné situaci atd. a budou umět nasměrovat. Děkuji.

47
Set-top-boxy / STB s MPEG-4 s citlivým tunerem
« kdy: 26. 06. 2012, 15:04:50 »
Zdravím,
prosím o tip na STB, který zvládá MPEG4 a má dostatečne citlivý tuner pro příjem na hraně. HDMI je podmínkou, nahrávání z TV a přehrávání MKV z USB výhodou, ale není nutné.
Mám špatné zkušenosti s Evolve Galaxy, tam kde ostatní TV a MPEG-2 STB jednou, tento nejede.

Dále jsem našel:
Evolve Andromeda
Fergusson Ariva T65
Maximum  T105
Optex Starcom 8893 HD
Golden Media Mania HD

Kromě Evolve a Fergusson mi ty ostatní značky nic nerikaji a ohledně citlivosti, kromě Andromedy, která podle některých diskusí nemá tuner taky nic moc jsem dalších moc info nenašel.

Předem děkuji

48
STB MPEG4 se da poridit pod 1000. EVOLVE Galaxy je konkretni priklad. To je dobrý přístroj, ale pouze pro místo se silným signálem, protoze tuner ma tak o 1/4 nižší citlivost než jiné STB. Takže pokud jste v místě s dobrým signálem, tak to bude stačit.

49
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:DVB-T v Polsku.
« kdy: 07. 02. 2012, 16:38:40 »
Nooo tak jsem zkusil k62 a taky ho máme stále nepoužitelný, i kdyz celý podzim fungoval vpořádku.

50
Set-top-boxy / Re:Norma pro min. citlivost tuneru
« kdy: 26. 01. 2012, 09:23:00 »
Ještě bych chtěl říct, že jsem Evolve kupoval v ostravě na nádražní třídě v nejmenovaném obchodě tak, že jsem se s paní domluvil ať mi ho proti 100% záloze na víkend půjčí a pokud nepojede, že ho můžu v pondělí vrátit.
Taky mám Evolve Scorpio které v místech kde jiné boxy kostičkují jede v pohodě bez problemu

Ledaže by scorpio melo lepsi tuner nez jeho nastupce galaxy....

51
Set-top-boxy / Re:Norma pro min. citlivost tuneru
« kdy: 26. 01. 2012, 09:05:43 »
Norma na minimalni citlivost a dalsi parametry DVB-T prijimace existuje (norma IEC 62216-1 zminena v ceskem doporuceni D-book).
V pripade parametru ceske site 1,2 jde o citlivost asi -78 dBm.
Ve vasem pripade vsak bude zrejme problem s jinym parametrem - selektivitou (take ve zminene norme).
Ovsem zajisteni mereni prokazujici nesplneni te normy a narokovani vraceni na zaklade tohoto mereni bude z praktickych duvodu jen tezko proveditelne.

Do Allkomu chodit netřeba, v odkaze ovšem najdeš doporučené minimální hodnoty, s kterými by mělo každé zařízení hrát. Takže jen najít někoho kdo proměří signál a bys věděl na čem jsi. Navíc u digitálního signálu se nejedná jen o sílu signálu a citlivost tuneru, ale i o kvalitu signálu, odolnost proti různým rušením, atd.

Diky prozkoumam to.

52
Set-top-boxy / Re:Norma pro min. citlivost tuneru
« kdy: 25. 01. 2012, 11:59:00 »
Dekuji za odpovedi. Jedná se o oblast Ostravska, takze do Allcomu se bohužel snadno nedostanu. Momentálně je STB na znovu-přezkoumání v servisu. Je teda nějaký relevantní výsledek měření servisu, který bych mohl požadovat, hodnoty, jednotky, atd?

Místo 10km od vysílače Hošťálkovice a STB Evolve Galaxy, který jsem kupoval kvůli MPEG4 z Polska, který chytáme sice na hraně, ale na TV Panasonic stabilně a jiných STB, (i včetně v linku výše zminovaného Strong 5016, u kterého sice jede jen zvuk, ale sila i kvalita jsou "teplomerove" pres 60% coz mám odzkoušeno, ze je stabilní příjem). Ten Galaxy i při připojení přímo k anténě (bez rozbočovače) indikuje svojím "teploměrem" sílu a kvalitu 49% a i pres to, že neukazuje snižení síly/kvality pří výpadcích, obraz pravidelně tuhne. A dokonce se čas od času objevují kostičky i v českých muxech s "plným signálem" což žádný ze 4 dalších přístrojů nedělá. To že si ho v servisu pustí v centru Ostravy, a nechají 20 minut jet a pak mi řeknou, že jim to zobrazovalo 70% a jede to bez problemu mi jako korektní test nepříjde.  Děkuji.

53
Set-top-boxy / Re:Norma pro min. citlivost tuneru
« kdy: 25. 01. 2012, 10:06:57 »
Díky za odpovedi a vysvetleni. Jde mi o to, že jsem koupil novy set top box a ten v miste, kde vsechny ostatni settopboxy i televize fungujou, pravidelne kostičkuje a tuhne obraz. Kdyz jsem tam vratil stary STB, kostička ani jedna. Zapojení antena TAP12 - rozbočovač 4x - STB. Žádné zesilovače ani další prvky, rozvody měněné, rok stare. Když jsem STB reklamoval u prodejce, přišla mi strohá odpověď ze servisu "Test OK" s tim, že je vše v pořádku. Po telefonatu přímo do servisu mi bylo sděleno něco ve stylu, že STB jim ukazoval sílu i kvalitu 70% stejně jako nějaký jejich referenční přístroj a je tudíž v pořádku.
Jak lze přístroj proměřit, aby šlo dokázat, že  jeho příjmové kvality neodpovídají předpisům, resp porovnat, jestli odpovídají parametrům uvedeným v technické dokumentaci? Jakým způsobem by měl servis provádět měření a jaký výstup bych měl dostat? Děkuji

54
Set-top-boxy / Norma pro min. citlivost tuneru
« kdy: 24. 01. 2012, 16:09:36 »
Zdravím, chtěl bych se zeptat, existuje nějaká norma nebo stanovená minimální hranice citlivosti digitalního tuneru? Děkuji.

55
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:DVB-T v Polsku.
« kdy: 22. 12. 2011, 14:03:33 »
Muzu potvrdit to same od Hlucina. Zatim jsem testoval stare polske sito bez zesilovace a pouze z balkonu a k62 jede i po rozboceni. TAP12 na strese vyzkousim az "sleze snih". A jinak dale v Bobrovnikach to jede stabilne dokonce na male plzenske pod strechou, opet bez zesil.

56
Byl to Panasonic, ale asi stejne jako u Sony. "Musel by je vyrobce delat..." Kdyz jsem hledal nějaké alternativy, tak jsme nasel akorat jak píše "PITOMEC", tunery co MPEG4 konvertuji do MPEG2, který pak TV zobrazí, takže o ničem...

57
Viděl bych to trosku jinak. Full HD je dnes standard... ale v Zapadni Evrope resp. USA. U nás je to "super, extra, mega novinka s priplatkem". Navic se soucasnou kvalitou naseho "pseudo pokusu o HD" resp SD se u nas s HD ready televizi o zadnou kvalitu nikdo nepripravuje. Kdo měl možnost srovnat např. Novu HD apod. na kvalitnim zobrazovaci full HD a HD ready, nemohl by věty výse vypustit z úst, protoze ten rozdil tam je neznatelny. Ale kdo neviděl neuvěří. Osobně bych si dnes uz taky nekoupil jinou TV nez full HD, ale u mě by se jednalo bylo o ulhopricky nad 46". Otazka zní: "Co za full HD chcete na 26" TV vidět?" A otázka je to ciste recnicka, protože pokud to člověk nemá jako monitor k počítači, je bazírování na full HD fantasmagorie...

58
Taky jsem si pred 3 lety koupil drazsi model TV s CI slotem s vidinou dokoupení modulu s tunerem MPEG4... óoo jak jsem byl obelhan... :)

59
No vidíte to :). A zkuste si za takové situace, překonat nutkání "si to zprovoznit sám", když víte, že fůře lidí okolo to funguje. Obávám, se že právě kvůli takovým vám hodně lidí fušuje do řemesla, včetně mě teda. A i přes to, že lenost zase kednou zvítělila a člověk se rozhodne řešit to přes firmu, opět možná nezbyde než popučovat komponenty a zkoušet, než to vyjde a být vděčný za každou radu na takových forech :).

60
Jméno firmy! A plné, včetně IČ, ať si za své jednání nese plnou zodpovědnost! To je pořád dokola, "volal jsem na nějakou firmu tam a tam", ale její název nenapíše nikdo!!!!

Jak pořád dokola? Kdo je z druhé strany republiky, tomu je putna nějaké jméno, a kdo je místa znalý, ví, že v Hlučíně moc anténářů není... Chcete jméno a IČO? Použijte google a máte co hledáte na celé první straně.

Stran: 1 2 3 [4] 5 6 7