Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - ceco ceco

Stran: 1 [2] 3 4 ... 7
16
Autoformát obrazu má každý televizor, pokud se bavíme o digitálním signálu.

Nikdo netvrdi ze ne, ale mezi vyrobci jsou velke rozdily, jak formatovani funguje. V tomto ma nejvetsi moznosti Philips, pouzitelny je Panasonic pak dlouho nic a pak vetsina ostatnich vyrobcu. Jde o to jak umi obraz roztahnout a jak funguje automaticke prepinani aby se nemuselo prepinat rucne. Konkretne Samsung si v tomto moc dobre nevede (mam srovnani s plasmou 2010 a LCD LED 2012).

17
Funkcne bych rekl, ze jsou obe TV na srovnatelne urovni, kvalitu obrazu jedine porovnat vedle sebe v obchode. Obecně se dá říct, ze Philipsy se historicky braly, ze jsou na vyssi urovni, ale je to asi model od modelu. Na druhou stranu, i kdyz o kvalitu obrazu jde predevsim, za 2 tydny, kdy obraz nebudete srovnavat s dalsimi 10 modely stojicimi vedle v obchode vam to bude jedno jestli je zluta zlutějsi.

Jinak co ma urcite Philips lepsi je ovladani, tak jak zminujete a automaticke formatovani obrazu. A velmi pravděpodobně i tuner, ale to je jen spekulace zalozena na tom ze se mi nechce verit, ze by jej jiny velky vyrobce mel tak spatny jako Samsung nebo LG, mozna to ale u vasich prijmovych podminek nehraje roli. Cili mym favofitem by byl Philips (I kdyz jsem minuly tyden prarodicum kupoval Samsung 46" rady 5000), ale neprohloupite ani s jednou.

18
Vážení, jé krásné, jak se zde všichni rozplývají nad tím "koncem uřvaných stanic". Já jsem se taky rozplýval, než jsem si to poslechl na vlastní uši. To nikoho nezajímají reálné dopady? Souhlasil bych s nastavením nějakého max stropu hlasitosti, ale toto co s tím provedli to je snad ještě víc k zblití než jak to bylo dříve.
Můj názor je omezen tím, že rádio poslouchám většinu času v autě každopádně dojmy ze změny jsou tyto:
1) hlasitost je třeba mít zhruba 2x vyšší než dříve, což pro změny hlasitosti znamená 2x více "mačkání" tlačítek
2) "lepší dynamika" obzvlastě pro poslech v autě je prostě "super", znamená to častější změny hlasitosti, aby to v jednu chvíli bylo slyšet a v druhou neřvalo
3) a teď to nejdůležitější... to si nikdo nevšiml, že všechny nove CD jsou od výroby "remasterované" tak, aby měly větší hloubku a hutnost, samozřejmě na úkor dynamiky? Neříkám, že to je dobře, ale beru to jako fakt. Tyhle processing v radiích už nic moc víc nezprznil, hrály tak jak byly nahrány. Slyšitelný rozdíl ale je u starých nahrávek, které jsou teď v podstatě neposlouchatelné. Plochý nevýrazný zvuk, přesně tak omezený, jaký bylo možno dosáhnout 40 starou nahrávací technikou. Je toto skutečně výhra? Pokud člověk není milovníkem dob minulých, tak asi ne.
Nemůžu posoudit jak se s tím vypořádali v Německu, ale naši se opět předvedli...

19
Set-top-boxy / Re:Citlivost tuneru a parametry
« kdy: 12. 11. 2012, 22:25:49 »
klimis87:když je citlivost tuneru naprostý nesmysl tak by mě zajímalo jak by jsi vysvětlil situaci kdy v daném místě je signál všech muxů naprosto dostatečný ale přitom díky rušení způsobené plynovým kotlem jeden STB každou chvíli na určitou dobu zakostičkuje a tudíž je jakýkoli program v tu chvíli nesledovatelný a ostatní na tom samém místě fungují naprosto bezproblémů.
Zrovna tohle není citlivost, ale odolnost.
Původní, obecná definice citlivosti byla uváděna jako "nejmenší úroveň signálu, kterou je obecný přístroj, či prvek schopen zpracovat a reprezentovat podle svého zaměření". Novodobý pohled na citlivost nepracuje pouze se sílou užitečného signálu, ale se SNR (signal-noise ratio), čili odstup signál-šum, tj. to co je uváděno na dnešních přístrojích by mělo zahrnovat i to co nazýváte odolnost vůči šumu. Jak tomu ale je ve skutečnosti...

20
Set-top-boxy / Re:Citlivost tuneru a parametry
« kdy: 07. 11. 2012, 20:56:11 »
Dobrý den chci koupit STB hlavně aby uměl přehrát HD filmy, měl HDMI, ale taky aby uměl systém souborů NTSF. Tyhle požadavky splňují dva levné STB 1) EVOLVE Galaxy 2) EVOLVE Arcadia. Když už kupuji nový tak by mě zajímalo který znich má lepší citlivost tuneru a celkově který znich raději vzít? Děkuji za radu. :)

Taky jsem řešil, ale nevyřešil. Mam zkušenost pouze s Galaxy a ten má tuner když ne špatný tak minimálně horší než jiné přístroje. Předchozí verze Evolve Scorpio naopak podle ohlasů měla tuner mnohem lepší, ale tu asi neseženete. Jak je to s Arcadií nevím, třeba se z Galaxy poučili...

21
Set-top-boxy / Re:STB s MPEG-4 s citlivým tunerem
« kdy: 10. 10. 2012, 09:16:08 »
Sice si nedovedu představit situaci, jak na jednu anténu a kabel lze souběžně provozovat dva různé přijímače bez jakýchkoliv aktivních a pasivních prvků, ale budiž. Kdybyste argumentoval tím, že na místě druhého přístroji se stejně seká i stejný model,...
Sam jste otázku zodpovedel. Abych eliminoval vliv vseho odpojil jsem v ramci experimentu rozbocovac a naprimo spojil antenu pouze s jedinym pristrojem a jel nejaky cas tak. Normalne je tam pasivni rozbocovac na 4 mista.


22
Set-top-boxy / Re:STB s MPEG-4 s citlivým tunerem
« kdy: 09. 10. 2012, 09:45:39 »
V poslední době pozoruji jakýsi revizionismus v přístupu k digitálním přijímačům. Tedy, že trvá (nebo je obnovena) snaha výrobců produkovat nezpůsobilé výrobky a snaha prodejců ošálit budoucí uživatele. V tomto případě „chudáky uživatele”. To je úplně odlišné od mé zkušenosti, takže říkám, že na trhu dostupné přijímače jsou způsobilé a fungují dobře. Navíc se doplňují mnoha novými funkcemi.
Které? 50 procent z nich je nepoužitelných už z konstukčního hlediska a ze zbytku vybrat něco co bude skutečně funkční dnes asi jinak než metodou pokus omyl nelze. Ale možná máme každý jiné hodnocení kvality...

Skutečná příčina potíží (a takto postiženým hledatelům navždy skrytá příčina) má být jimi záplatována na nesprávném místě. Nejčastěji to je špatné zadání zákazníka, či jeho nepřiměřená očekávání (když podlehne reklamám - ty ústně předávané jsou nejzákeřnější).
Pokud jako nepřiměřené očekávání berete, že chcete koupit přístroj, který bude fungovat v místě, kde před před ním fungovaly 4 přístroje před ním, pak na to není co říct.
Já bych hledal příčinu jinde. A je to právě v tom, že většina prodejců i odborníku jako jste to udělal sám, bude veřejně tvrdit bludy, že většina přístrojů je v pořádku a zákazníkovi prodají vlastně cokoliv. A bludy budou pro vetšinu populace skutečně pravdou, protože jsou v místě, kde jim je skutečně jedno jestli přístroj funguje stejně jako jiný, nebo o X % huře. CLověk, který má skutečně přehled si by si toto nemohl dovolit vůbec vyslovit.
[/quote]

Z technických příčin pak anténa, z technologických vysílač/vysílatel/geografické podmínky/počasí. Aspektů je mnoho.
Jaká je příčina toho, když napřímo připojenou anténou k přístroji, bez jakýchkoli aktivních či pasivních prvků mezi, jeden přístroj jede měsíc stabilně bez jediného zaváhání a druhý se co 10 minut sekne?

23
Televizní stanice a jejich program / Re:Česká televize LOGA
« kdy: 07. 10. 2012, 09:55:34 »
Nemuzu si pomoc, "zavorky" mi prijdou ponekud amaterske, a to pozicovani... prilis natlacene nahoru... tragedie.

24
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Stav v multiplexu4
« kdy: 02. 10. 2012, 20:52:39 »
V Opavě bych počkal co udělá spuštění Lanové a především zahájení provozu z lokality Hlubočec.
Obojí zatím na 63 k.
Zhruba kdy? Už teď během října?
Oficielní odpověd z jejich tech. podpory zní "do konce roku", takže to může být v říjnu nebo prosinci.

25
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Slovenské DVB-T
« kdy: 10. 08. 2012, 14:00:38 »
Už od 19.8. budeš mít v DVB-T tak leda STV1 HD (jestli máš to štěstí a chytáš signál přeshraničně) a pak jakousi parodii na vysílání s názvem "vypadávající mux 4". Jinak nevím, kde bys ty další HD programy vzal  :P  A jestli má někdo HD televizor a kvůli 29 kačkám měsíčně ho krmí SD signálem z pozemáku (nebo mu z HD stačí ta STV1), tak to snad další komentář ani nepotřebuje...

Někdo může mít HD televizi na skutečně HD filmy nebo hry a ne na tu "parodii na HD" przněnou dabingem co je u nas...

26
Skylink / Re: Poplatek 29 korun - zákon porušen nebyl
« kdy: 03. 08. 2012, 13:29:42 »
To si naozaj myslíte že existuje dôchodca, ktorý je na tok tak zle, že nevie o tom, aké programy sú v DVB-T? Jedine ak žije niekde na samote v horách a má absolútny zákaz kontaktu so svetom. Čo ja poznám dôchodcov, tak tí naopak dosť čulo komunikujú medzi sebou a aj o tom, kto čo pozerá a akým spôsobom.

To si nemyslim, to vim. Treba minuly tyden jsem to resil se vzdálenyma příbuznýma v Opavě. Když jsem jim řekl, že doma chytnou 12 českých programů na anténu, tak mi neveřili, protože ti co jim loni delali "satelit s programama zdarma" rikali, ze bez satelitu nic nechytnou. A odbornici prece musi mit vetsi pravdu nez ja, když se tim zivi, no ne :).

27
Skylink / Re: Poplatek 29 korun - zákon porušen nebyl
« kdy: 03. 08. 2012, 10:06:07 »
Spyko, ty tu předvádíš emotivní výlev, ale jsi si jist, že ti, kterými se zaštiťuješ, o to vůbec stojí?
Já mám okolo sebe několik důchodců, některým jejich příjem (a nově budu i účet) spravuji. Nebyli nadšeni, to ne. Některý použil i ostřejší slovo. Ale žádný se tak nerozčílil, jako ty. Když jsem jim věci vysvětlil, jen málo z nich začalo uvažovat o návratu k DVB-T. A dá se říct, že jsou celkem v pohodě. Mimochodem, ani ten web jim nevadí. Mnohdy ani dlouhé VOP nečtou, stačí, když jim to vysvětlím. A už to tak funguje roky.

A co mají dělat ti, kteří někoho jako vy nemají? Nemají internet, satelit jim dělala firma v době kdy jim nešlo DVB-T. Jako blesk z nebe jim příjde účet na 350Kč. 1. skupina důchodců to zaplatí bez mrknutí oka. 2. skupina začne nadávat, ale jelikož netuší, že jim DVB-T už jede že všechny jejich seriály můžou mít i bez satelitu si řekne: "přece nebudu bez televize" a poplatek taky zaplatí. No a konečně 3. skupina zajde za vnukem, nechá si to vysvětlit, a když zjistí, že by musela slavný satelitní komplet, "který byl tak drahý" hodit na půdu a místo toho si pořídit STB za další tisícovku, tak poplatek radši taky zaplatí. Skutečně mizivé procento důchodců bude ve skupině 4, která se rozhodne poplatek neplatit a satelit zrušit.

To je ten naprosto geniální tah Skylinku a zároveň ta největší sviňárna. Udělat vše v mezích zákona, ale nic navíc. Žádná vstřícnost. Ať se lidi postarají sami... Promiňte, ale tohle já za slušnost nepovažuji. Jestli někdo ano, tak máme každý jiné morální standardy.

28
Skylink / Re: Poplatek 29 korun - zákon porušen nebyl
« kdy: 03. 08. 2012, 09:44:58 »
Spôsob informovania je súčasťou VOP (text platný do 15.6.2012):
Vážený pane. VOP, kterýma se tak oháníte vás vůbec nemusí zajímat. Vás by měl zajímat především zákon. Pokud VOP zákonu vyhovují, v pořádku. Pokud ne, jsou VOP neplatné. A zákon informování formou webových stránek nabízí jako další z mnoha variant. A protože je zákon napsaný jak je napsaný, najde se hodně filutů, kteří a) "šetří své náklady"... rádoby, b) zneužívají toho, že se pohybují v mezích zákona a zároven lidem informovanost maximálně znesnadňují tím, že informují jen formou webu.

To o čem jsme se bavili nebyla "informovanost", ale "dobrá a korektní informovanost". A tento způsob za korektní rozhodně nelze považovat. Nic víc nic mín.

29
Skylink / Re: Poplatek 29 korun - zákon porušen nebyl
« kdy: 02. 08. 2012, 16:57:33 »
Áno, slušne oznámila presne v zmysle svojich VOP. Podobne postupujú aj banky a iné firmy pri zmene cenníku a podmienok. Tie lepšie občas informujú o zmene na výpise, alebo faktúre, ale pokiaľ chce človek zistiť podrobnosti tak musí navštíviť ich stránku, alebo pobočku. Naviac podobné praktiky má aj štátna a verejná správa - informuje niekto občanov povinne o tom, že bol schválený, alebo zvýšený nejaký obecný poplatok? Alebo to obec vyvesí na tabuli na obecnom úrade a je to vyriešené. Tak prečo chcete po súkromnej firme aby sa správal inak ako orgány verejnej a štátnej správy?

Protože to je právě ta slušnost. Pokud se někdo chce chovat korektně, informuje zákazníky maximálně vstřícnou formou, tj. podle domluvy na komunikaci nebo písemně, emailem nebo i telefonicky. Pokud se někdo chová jako hajzl, využívá skulin, které mu dává zákon, tj. vyvěsit něco na webu. Už vidím jak všichni lidé každý týden procházejí weby všech svých bank, spořáků, pojištění, poskytovatelů čekoholi, dodavatelů energií a kdoví čeho všeho ještě. A to nemluvím o důchodcích, kteří internet nemají.

30
Skylink / Re: Poplatek 29 korun - zákon porušen nebyl
« kdy: 01. 08. 2012, 13:50:57 »
Nikdo tě nenutil k nim lézt, tak co skuhráš? Nějak nápadně mně o připomíná ty uřvance, kteří s transparentama stáli u zkrachovalejch bank a kampeliček, hulákali co je to za bordel a jak jim má stát (tj. my všichni daňový poplatníci) pomoct, ale ani slovem necekli, že si tam uložili svoje prachy dobrovolně a pod vidinou nesmyslnejch úroků, na jaký je nalákali. Totéž platí o Skylinku, protože jenom naprostej blb mohl skočit na to, že bude mít nějakou službu navěky zadarmo.

Cili timto vlastne rikate, ze Skylink je stejny hajzl a podvodnik jako majitele kampelicek co nechali lidi vlozit penize a pak je vytunelovali? Asi mate pravdu, ono to docela pasuje.

Stran: 1 [2] 3 4 ... 7