Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - Dušan Vokoun

Stran: [1]
1
Zdravím,

Mám doma na satelitu naladěno spoustu HD-stanic, nicméně set-top-box (AMIKO) mi automaticky nedetekuje(nezobrazuje) vysílaný HD formát stanice, zda je 720p nebo 1080i a já chci obvykle nastavit na výstupu set-top-boxu nativní rozlišení stanice v kterém se vysílá.

Dotaz:
Je někde dostupný nějaký "HD-seznam" stanic s informací o používaném rozlišení - 720p nebo 1080i ? Nebo kde tuto informaci získat ?

Děkuji.

Dušan

2
Zdravím,

Jen dotaz:
Jak Vám fungují tyto dvě stanice po změně kódování ?

PS:
S ohledem na tohle
http://www.seznam.cz/16747/ard-vysilame-podle-standardu-reaguje-na-problemy-s-prijmem-hd/

Já mám Mascom 2000 HDCI MKII a po změně kódování se mi na těchto stanicích nově seká obraz a celkově mi u obou stanic přijde, že tam je silný šum v obraze...>:(

Před změnou kódování byl u mě obraz na těchto stanicích "jak břit" - asi nejlepší ze všech HD stanic (neplacených) co mám naladěny.

Neváhal jsem a poslal jsem mail se žádostí o kontrolu případně změnu (upgrade) firmware sem (http://www.mascom.cz/sat/_Sat.htm) - a doufám v nápravu... :)

Pěkný den.

3
Televize ve vysokém rozlišení (HDTV) / 14:9 Nova HD
« kdy: 27. 02. 2012, 22:02:56 »
Jak vysílá NOVA HD filmy, které jsou původně ve formátu 4:3 ? Jde o klasický pillar box v 16:9 nebo je to je to nahoře a dole řízlé na formát 14: 9 ?

Dík.

4
Dobrý den,

Chci se zeptat na jednu věc týkající se zvukové stopy Dolby Digital:

Mám doma MASCOM 2000 HDCI a mám dojem, že zvuková stopa na programu ČT HD i ČT 1 označená jako "Cestina Dolby Digital" je ve skutečnosti obyčejná stopa značená jako "Cestina", kdežto ta značená jako "Cestina" je ve skutečnosti stopa Dolby Digital. Na jiných programech je to taky prohozené např. na ARD, ZDF a Eins Festival. Na kanálu Nova HD mi to přijde poslechově v pořádku. Doma mám obyčejnou minivěž formátu 2.0, takže se mohu pochopitelně plést, ale myslím, že ne.

Můžete mi to někdo potvrdit ?


Stran: [1]