Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Roman Bárta

Stran: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 31
376
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:DVB-T v Lounech
« kdy: 20. 12. 2012, 22:53:11 »
Dnes jsem z nich po dlouhé debatě na Skype dostal,že mají mux1 na k.33 a mux2 na k.58. To je jediné,co na ten starej kus drátu a rezavou antenu chytí. To je Bukovka. Proč to nenaladí i mux3,to nevim...Ale jak vidim,jistá šance tu je.

377
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:DVB-T v Lounech
« kdy: 20. 12. 2012, 10:07:36 »
Znáte to... ;D
Když pořád doma poslouchám" Celej život se hrabeš v elektronice,udělal si to funkční doma,i na chalupě,tak to zvládneš i tam".
Jsem do toho "politicky" nucen. Nebojim se toho,jen mě napadlo,zda je tu někdo z okolí,kdo mi potvrdí signál. Nechce se mě tam jezdit 100km z Plzně zbytečně....

378
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / DVB-T v Lounech
« kdy: 20. 12. 2012, 02:36:26 »
Zdravím všechny,co mě mohou poradit.
Byl jsem požádán švagrovou,zda bych byl ochoten jí na baráku zařídit kompletní příjem dvb-t. Tedy všechny muxy. Copak o to,ochoten jo,ale nevím,jestli taky schopen. Jedná se o lokalitu,kterou uvádím v příloze. Je zde někdo,kdo někde poblíž bydlí-a mohl sem hodit nějaké zkušenosti a návrhy? Je na tomto místě vůbec stabilní signál. Podle mapy směr severovýchod (Jěštěd+Čer.Studnice) dává jistou naději. A nebo mě napadla i Praha....    Bukovka bude asi nemožná-špatný ter.profil.Kopce na severu prostě moc stíní. Teď chytí pouze mux1+2 na nějakou starou rezavou antenu,co se válí na půdě. Je mi jasné,že antena musí ven,ale nebude to zbytečná investice?  Podle map na Googlu jsou všude na okolních domech satelity......
Louňáci pište....Díky.
PS: Dvoumetrová Yagina mi neprojde... :D

379
Změna je i na nočním vysílání-je půl druhé ráno-a Pohoda vysílá záběry z lesa....

380
Ještě by to chělo EPG.

381
Také jsem si všiml,že už se objevuje spoustu tzv. "normálních pořadů. Rozjíždí to....Mux 4 je hotov,tak se vrhli na Pohodu. Dokonce se objevují série klasických reklam. Včera 4kusy za sebou.

382
Když teď myslím na to,jak to na tom baráku vlastně mám,tak si vzpomínám,že při proladění STB mi naskočí i Nova,Prima a Barrandov na kanále č.61,což je Trutnov. Což je přes půl republiky.... Takže já asi chytám V1 a Genus Plus z Trutnova,protože ten jede všechny Muxy na 100kW. Takže rušitelem asi bude SFN na Ještědu,a ne obráceně,jak jsem si myslel. Sorry,ale tak nějak jste mě na tuto myšlenku právě navedli vy.... ???

383
Stejný problém vidím i já.Ještěd přijímám na litoměřicku bez problémů,ale kanál 60 MUX3 má intenzitu signálu značně kolísavou.Někdy jde na  70%,jindy na  35% někdy také vůbec a to se mění i během dne...
...to je přesně ono-vidím,že nejsem sám.

384
Proč se oba snažíte o Čer. Studnici? Máte mux 4 za humny u Rakovníka?

385
Jo,takže dokud se nezmění kmitočet,tak smůla. Díky všem.

386
Taky mě napadlo,že nižší kanál by byl možná OK. Ale nestabilita se neprojevuje tak,že by "teploměr" lítal nahoru a dolů. Vše probíhá velmi,velmi,velmi pozvolna. Třeba: Ráno bez příjmu-30%....pak to velmi pomalu stoupá,a během několika hodin jsem stabilně na 80%. Jde to třeba celý den,nebo dva,někdy i tři,pak to zas velmi pomalu klesá,a třeba 2 dny nic. ...a tak už asi rok pořád dokola. To fakt nechápu. :o
PS:SFN sice nejede jak by měla,ale zase díky tomu chytnu V1 na západě Čech. (pokud ten pitomej 60.kanál jede)

387
Zdravím odborníky na terestrický příjem. Mám jeden dotaz,který mi stále vrtá hlavou.
Na baráku mám to štěstí,že chytám signál ze všech možných směrů,a mimochodem i Mux4 Čer.Studnice,a Ještěd-skoro vše.
A to slovo "skoro" je důležité. Profil terénu mezi těmito vysílači,a místem příjmu je bezproblémový. A teď jde o to,proč chytám Č.Studnici a tamní Mux4 naprosto bez problémů a stabilně v plné palbě,a Mux3 z Ještědu,který je cca o 200m n/m vyšší, vysílá o 10kW vyšším výkonem a je vzdušnou čarou blíž ,tak běží nestabilně a s kvalitou signálu 30-80%-(pouze podle "teploměru"v přístroji.)?  Mux1+2 z Ještědu,ale jedou v pohodě.
Chyba nemůže být u mne-jak jsem zjišťoval,takto nestabilně to má ve vsi každý,a na různé antény a přijímače. Kromě vyzařovacího diagramu,mě nenapadá nic. Lokalita:Podbořanský Rohozec.
Dík za každý názor.
R.B.

388
Samozřejmě,že nestojim,ale když už si dal někdo tu práci a vysílá to,tak má člověk dětskou radost z dalšího programu navíc. Ale vím,že to zní divně-neber mě zas tak vážně........  ;)

389
Já to naštěstí chytím na Rakovník-takže jsem v klidu. :D

390
Asi tak....

Stran: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 31