Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - Roman Bárta

Stran: 1 2 [3] 4
31
.....právě o víkendu se tyto dvě TV objevily v celoplošné nabídce. Jsem Plzeňák ,takže s těmito regiony nemám nic společného. Dále se objevili další dvě pozice s názvem "rezerva region". Asi budou další...

32
Odkladiště / Karta Skylink ICE-poptávka
« kdy: 17. 01. 2014, 20:49:43 »
Zdravím.
Nemáte někdo doma zbytečnou,ale registrovanou kartu na Skylink ICE ? Byl jsem pověřen sousedem z chalupy,který nemá internet,a v obchodě už se neprodává-a vlastně od Nového roku nejde ani zaregistrovat...
Je prý ochoten jít s cenou někde lehce přes 1000kč. Max. 1200kč.
Pokud se dohodneme,dám jeho adresu a tel.,a pak se už spolu domluvíte,co a jak....
Díky. R.B.

33
Zdravím Vás....
Jako fanda hudby jsem se pustil do přelaďování frekvencí hudebních kanálů na Astře2 / Eutelsat.
Problém,nastal u ladění frekvence 12 522 -V- 22000 - 5/6 ,kde by se měly nacházet programy Planet Pop,Capital Tv,Heart Tv,Brit Asia Tv,Clubland Tv,a Zing. Zde mám signál stále nula. Proto se chci zeptat na vaše zkušenosti. Přeladění ostatních nových frekvencí s hudbou proběhlo OK.
Přiznávám,že signál na 28,2 nikdy nebyl na maximum,jelikož používám parabolu 80cm, a na ní je instalován multifokus na 13E,19,2E,23,5E(ta je střed),a 28,2E,nicméně dosud jelo naprosto vše v pohodě.
Ve vysoké frekvenci to není,protože ještě vyšší přístroj vidí, je to SD Combo AZBox ST 710,ale v tom to taky není..ladím SD frekvenci....a nepřesné naladění paraboly je taky divné,když vše ostaní hraje OK.
http://www.lyngsat.com/tvchannels/uk/Clubland-TV.html
A podle této tabulky mám parametry dobře.
Co vaše zkušenosti....napadá vás něco??

34
Pánové,prozraďte která je neslabší frekvence na Astře 19,2E.? Budu o víkendu ladit se švagrem podle "teploměrů",tak se musím zaměřit na nejslabší-to ostatní už pak bude v pohodě. Díky.

35
Ahoj všichni.
Obrátil se na mě můj švagr pro radu. Stala se mu taková nepříjemnost při stěhování. Podařilo se mu při stěhování zlomit kulatou tyč,která je na satelitní parabole a na jejímž konci je umístěn LNB. Ani nevíme,jestli se dá koupit samostatně,a jakou by vlastně měla mít přesnou délku,protože ulomenou část ráhna zahodil. Jedná se o parabolu 80 cm. Nakonec jsme zvolili nouzové řešení,a vyrobili ráhno na LNB z dřevěné násady na koště. Postupným ubíráním materiálu jsme dosáhli síly signálu 98% a kvality 80%. Vše hraje OK. Ale pouze odhadem od oka. Záleží v tomto případě na naprosto přesné délce tyče? V plánu má totiž k příjmu Skylinku přidat další LNB na Astru 19,2. Nebude ráhno od oka dělat neplechu v nastavení? Máte někdo podobnou zkušenost,a radu Co s tím.??

36
Skylink / Jedna problematická Sat. frekvence
« kdy: 29. 07. 2013, 16:27:47 »
Zdar chlapi,
Ani nevim proč,a od koho,ale přistál mi z ničehonic do e-mailu tento text. Tak ho sem dávám k dobru....
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


o.krejza@tiscali.cz (redakce@digizone.cz)

rušení satelitního příjmu

Včera 28. 7. 2013, 9:39:32

Komu: romanital@seznam.cz

Dobrý den,
měl bych dotaz.
Je možné aby byla rušena určitá frekvence satelitního příjmu.?
Firmou máme na společném domě proveden rozvod pro 8 účastníků - Astra1-3. Všechny přijímané frekvence (SkyLink) jsou v pořádku mimo frekvence 11.797/H s HD programy. Přijímač většinou oznamuje - slabý signál.
Firma zkoušela vyměnit LNB a překontrolovala nastavení antény, vše údajně v pořádku. Nakonec nám bylo sděleno, jste v lokalitě, kde je tato frekvence rušena nespecifikovaným zdrojem.!?

Za případnou odpověď předem děkuji
Olda

37
Televizní stanice a jejich program / Show Jana Krause
« kdy: 15. 05. 2013, 15:24:02 »
Tak jsem se dnes dočetl v jednom bulvárním plátku,že Prima chystá padáka pro Jana Krause,a jeho páteční show. Protože Leošek Mareš,který přeběhl na Primu,projevil přání mít svou vlastní show. A jelikož by byla podobná té Krausovo,a dva podobné pořady tohoto druhu by se na Primě neuživily,chystá prý Prima ukončeni Krause.

Je to sice bulvár....,ale znáte to..na každém šprochu,pravdy trochu.
Pokud by to byla pravda,tak by mě teda pěkně nasr...
Ať je Kraus jaký chce, tak na Leoška teda fakt koukat nechci,a nebudu.
Co si o tom myslíte vy?
(Zdroj: Rytmus Života.)

38
Televizní stanice a jejich program / Prima Zoom jde do sebe...
« kdy: 05. 04. 2013, 23:30:56 »
Tak jsem právě ve vysílání zaslechl upoutávku,že Zoom pojede od května 24h(non-stop). A místo 3h premiér denně, budou 4h. A také prý přibudou filmy z dalších oborů... Já myslím,že je to bezva. Teď ještě HD,a budu chrochtat blahem. Co vy na to? :D

39
Televizory / Asi konec plasma TV....
« kdy: 19. 03. 2013, 02:19:55 »
A je to tady..Nedávno se to tu řešilo,že plasma je mrtvá technologie.
Viz-novinky.cz
http://www.novinky.cz/internet-a-pc/hardware/296367-panasonic-zvazuje-ukonceni-vyroby-plazmovych-televizoru.html
"Japonská společnost Panasonic zvažuje, že se stáhne z výroby televizorů s plazmovou obrazovkou. Informoval o tom v pondělí japonský podnikatelský list Nikkei. Dodal, že firma již zastavila vývoj nových plazmových televizorů."

"Zvažujeme řadu možností ohledně aktivit v oblasti televizorů. Nic ale ještě nebylo rozhodnuto," uvedl mluvčí podniku. "Panasonic se podobně jako další japonští výrobci elektroniky potýká s rostoucí konkurencí z Jižní Koreje."

Firma v poslední době prodává některá aktiva, aby zlepšila svou finanční situaci. Začátkem měsíce například oznámila, že prodala další budovu v Tokiu za zhruba 50 miliard jenů (přes deset miliard korun).

ČTK

40
Ahoj západočeši. Prosím za vzpomínku na Míru Bukovjana z TV ZAK,který měl včera pohřeb.  :'(

41
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / DVB-T v Lounech
« kdy: 20. 12. 2012, 02:36:26 »
Zdravím všechny,co mě mohou poradit.
Byl jsem požádán švagrovou,zda bych byl ochoten jí na baráku zařídit kompletní příjem dvb-t. Tedy všechny muxy. Copak o to,ochoten jo,ale nevím,jestli taky schopen. Jedná se o lokalitu,kterou uvádím v příloze. Je zde někdo,kdo někde poblíž bydlí-a mohl sem hodit nějaké zkušenosti a návrhy? Je na tomto místě vůbec stabilní signál. Podle mapy směr severovýchod (Jěštěd+Čer.Studnice) dává jistou naději. A nebo mě napadla i Praha....    Bukovka bude asi nemožná-špatný ter.profil.Kopce na severu prostě moc stíní. Teď chytí pouze mux1+2 na nějakou starou rezavou antenu,co se válí na půdě. Je mi jasné,že antena musí ven,ale nebude to zbytečná investice?  Podle map na Googlu jsou všude na okolních domech satelity......
Louňáci pište....Díky.
PS: Dvoumetrová Yagina mi neprojde... :D

42
Zdravím odborníky na terestrický příjem. Mám jeden dotaz,který mi stále vrtá hlavou.
Na baráku mám to štěstí,že chytám signál ze všech možných směrů,a mimochodem i Mux4 Čer.Studnice,a Ještěd-skoro vše.
A to slovo "skoro" je důležité. Profil terénu mezi těmito vysílači,a místem příjmu je bezproblémový. A teď jde o to,proč chytám Č.Studnici a tamní Mux4 naprosto bez problémů a stabilně v plné palbě,a Mux3 z Ještědu,který je cca o 200m n/m vyšší, vysílá o 10kW vyšším výkonem a je vzdušnou čarou blíž ,tak běží nestabilně a s kvalitou signálu 30-80%-(pouze podle "teploměru"v přístroji.)?  Mux1+2 z Ještědu,ale jedou v pohodě.
Chyba nemůže být u mne-jak jsem zjišťoval,takto nestabilně to má ve vsi každý,a na různé antény a přijímače. Kromě vyzařovacího diagramu,mě nenapadá nic. Lokalita:Podbořanský Rohozec.
Dík za každý názor.
R.B.

43
Ahoj všichni. Buď mi to uniklo,nebo ještě není rozhodnuto??  Konkrétně mi jde o tzv. digitální dividendu. Nemůžu nikde najít informaci,které kanály budou jednotlivým muxům z každého vysílače přiděleny. Konkrétně třeba kanály 60 a výš. A také časový rozvrh. Děkuji.

44
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Mux 4 v Ústí n. /L
« kdy: 23. 09. 2012, 21:46:11 »
Buď se stal zázrak,nebo byl nějak upraven vysílač Muxu 4 v Ústí nad Labem. Právě jsem dorazil z chalupy,a na kanále 30 jsem sledoval mux4 celý víkend bez jediného výpadku. Síla 95% a kvalita cca 58-62%. Až do teď bylo nemožné tento kanál naladit. Vzdálenost je cca 70km. Má někdo povolanější info,nebo vysvětlení...

45
Kabelové digitální vysílání (DVB-C) / Šlágr TV
« kdy: 14. 08. 2012, 16:57:18 »
UPC má na bývalé pozici Stil TV stále v tuto chvíli tmu,nicméně něco se děje,protože TV Šlágr momentálně vysílá na pozici,kde byldo včera program HDplus. (v HD i SD)   S programem HD plus bude teď co? Máte info?

Stran: 1 2 [3] 4