Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - tom speedy

Stran: [1]
1
Já jsem nemyslel to, že je něco v nepořádku, jen jsem odpovídal tazateli před Vámi na to. Když říkal, že je to fígl.

Snažil jsem se svým příspěvkem osvětlit, že to není fígl, ale běžná praxe.


Jen tak na okraj. V souvislosti s tímto, co kabelovky mohou nebo musí je trochu zvláštní, když satelitní operátoři dávají všechny tyto programy do neplacených balíčků a nic za to nechtějí. Narozdíl od jakékoliv kabelovky, která si za to měsíčně nechá platit.

2
Abych to řekl popravdě, tak to žádný fígl není. V mém městě kabelovka nabízí analog a digitál jako dvě samostatné nabídky.
Do základního digitálu pouští must carry, tak jak má = všechny stanice. Do základního analogu ovšem všechny programy nedává. Podle zákona je to tedy v pořádku, ani podle znění zákona nic neporušují. Můžeme nadávat, ale to je tak jediný, co s tím můžeme dělat, bohužel.

3
Jaký to je kabel to netuším.  rozvody byly dělány někdy v letech 1993-1994 od té doby jsou kabely v bytě stejné. Změnu na straně poskytovatele samostřejmě nemůžu vyloučit. Teď už doufám, že chápete, co jsem myslel tím, když do kabelu takto pouští MUX 1, tak co by mohlo bránit v tom pouštět MUX 2. Jestli to chápu dobře tak nic.

Jsme moc rád, že jsme se nakonec v klidu domluvili. Ještě jednou se omlouvám, za případné matení diskutujících. Opravdu nejde o příjem vzduchem, ale přes kabel od poskytovatele (nevěděl jsem, že je to možné).

4
Je to koaxiální kabel, který vede od rozvodu kabelovky do televize. Z něho standardne přijímám analog. Teď jsem  tedy zjistil, že z něho jde přijímat i digitální signál.

5
Děkuji Pamětníkovi za odkaz, díky němu jsem to pochopil děkuji. Jak jsem na začátku jsem úplný laik. Netušil jsem, že do analogového kabelu se dá posílat digitální signál. Ještě jednou díky a doufám, že se zase tolik nestalo, když jsem tu něco napsal.

6
Nicmene je jeste jedno mozne vysvetleni: Multiplex 1 JM na 40. kanale si vytvari (konverzi nebo prevodem ze satelitu) Vase kabelovka a pridava ho do rozvodu k analogovym signalum. Zeptejte se na zakaznicke lince.

Tak kabelovka nabízí digitální vysílání, ale jen se settopbox DVB-C. A v nabídce mají stanice z MUX1 a MUX2. Já když dám televizí vyhledat, tak na kanále 40 chytím jen MUX1. Televize mi napíše Česko-Síť1 s všechny kanály se načtou. To znamená, že kdybych to chytal z kabelovky, tak bych musel přece chytit i MUX2.

Prostě příjde mi to do určité míry jako záhada. Ještě bych byl rád, pokud by se mi podařilo chytit MUX2  :D

7
k40 a mux1-ČT vysílá jen z vysílače Černá hora-Trutnov, ale ten příznak JM na to nesedí.
Podle mne chytáte vyzařování z kabelovky, ale je to jen spekulace, bylo by potřeba více informací. Ani kus drátu tam nemáte?

V té televizi mám jako anténí vstup koaxiální kabel z rozvodu kabelovky v kterém běží analog. Jak prosím myslíte to, že chytám vyzařování z kabelovky?

Mě právě je také divné, že u té ČT24 je označení JM. Ještě mě napadla následující teorie jestli by to bylo možné:

Opravdu půjde o signál a vysílač z Brna, který např. "doletí" dejme tomu do Svitav. Tam ho příjme nějaký "zesilovač" a pošle ho dál. To, že je to zrovna na K40 jako Černá hora by byla potom náhoda.

Bylo by to možné. Existuje někde seznam všech vysílačů, dokrývačů, převaděčů a nevím čeho ještě, kde bych se na tohl podívat?

8
No tak já se nezlobím, že je to z Brna, ale příjde mi zvláštní, že tam K40 nikde nevidím http://vypiname.digizone.cz/uzemni-oblast-brno/

Ostatní začne vysílat v červnu 2011 je to tak?

9
Jsem laik v této oblasti, tak tak proto sem zkusím napsat svoji zkušenost. Mám TV Hyundai s DVB-T tunerem. Hned jak se zaplo digitální vysílání, tak jsem to zkoušel na TV naladit. Tuším, že to bylo září 2009. Televize si ani neškrtla.
Známí mi říkali, že jsem blázen, že to tak chytnout obyčejně na TV nelze, že k příjmu potřebuji antenu atd. Průběžně jsem to zkoušel a nic.

Zlom nastal až včera. Napadlo mě jako už několikrát zkusit DVB-T a prohledat kanály. Musím říct, že jsem utrpěl šok v dobrém slova smyslu. Podařilo se mi naladit kompletní MUX 1 číslo kanálu 40. Bez jakékoliv antény čistě a jen samotná TV. Síla signálu velmi dobrá (ještě jedno políčko tuším výborná zbývá) obraz a funkčnost naprosto 100%.

Zajímalo by mě odkud asi tak můžu tento MUX 1 chytat? Kanál ČT24 mám s označením ČT24 JM. Je možné aby signál případně dokutoval z Brna (100km), když je na ČT24 označení JM? Co se tak převratného v této oblasti stalo, že tu DVB-T nefungovalo a najednou jde skvěle? Došlo k nějaké změně ve vysílání? Mohl bych nějak naladit i další MUXy? Bydliště Ústí nad Orlicí - sídliště Štěpnice.

Vím, že se ptám jako neumětel, ale jsem laik. Už jsem lovené DVB-T chtěl vzdát a náhle takový úspěch. Díky za odpovědi.


Stran: [1]