Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Petr Xeflex

Stran: 1 [2] 3
17
Takže do set top boxu povedu 75 ohmů a do toho modemu který tedy ??

18
Ahoj (Dobrý den)

Nevím kam to napsat a nevím koho se zeptat na radu tak to píši zde.

Takže začnu tím co mám a to jsou krátké kabely od UPC zásuvky ve zdi do modemu a set top boxu ale jak jsem četl různá fóra a vybíral v obchodech koaxiální kabel tak jsem narazil na skupinu 50 ohmů a 75 ohmů. Vím že pro počítačovou techniku mám použít 50 ohmů koaxiál a pro televizní a rozhlasové 75ohmů.

Ale jak je to s UPC ?? mám použít k prodloužení do modemu 50 ohmový koaxiál a pro prodloužení do set top boxu 75 ohmů ?? 


Děkuji za odpovědi.

19
Vzhledem k tomu ze odbornici nejsou 4 dny schopni rozumne odpovedet, prestoze mozna budu kamenovan za strasne neodborne kydy, odpovim jako amater, co si nemysli ze antenni technika dnes je nutne obor vyvolenych, vyskolenych jedincu vyzbrojenych meraky. Obzvlaste s kvalitou lokalnich firem u nas typu "jsme 2 lekce v knize "antenarina pro samouky" pred vama a doporucenimi "u vas je to tezke, nechcete radsi satelit?" si clovek musi umet pomoct sam.

Profik meri, amater zkousi, takze za predpokladu ze nejste provokater a chce se vam zkouset, sel bych na to postupne. Pokud by vam pro zacatek stacily ceske MUXy a SAT, kupte antenu... co jste vybral nebo klidne i s mensim ziskem (TAP, Color), bez zesilovace, ve vasi oblasti by to melo byt dostatecne, natocte smer Hostalky, resp. Hladnov, mate to skoro jednim smerem, slucovac TV-SAT a v idealnim pripade samostatneho kablu pro kazdou TV, rozbocovac pro dany pocet TV. Zapojte v poradi antena -  sluc - rozboc a se silou signalu z hostal by i pres utlum ve sluc., rozboc. a zasuvach signal v TV mel byt dostatecny. V pripade ze ne, bylo by treba za antenu dat zesilovac, pokud by nepomohl pasmový, urcite by zafungoval kanalovy, vyladeny na prislusne kanaly. Bohuzel v listopadu dochazi k preladeni MUX 3, tak by kanalovy musel byt vymenen, ale toto je nejkrajnejsi reseni. Utlum konc. zasuvek, ktery obzvlaste u starych byva velky se da eliminovat necim takovym http://www.omko.cz/zasuvka-do-zdi-1x-sat-f-konektor/. Vse delat s F konektory, treba i F konektor s redukci na IEC primo do TV... S F konektorem je mensi pravdepodobnost, ze ho clovek udela spatne.

Pokud byste komponenty kupoval v Ostrave v Atosu nebo Omku, meli by byt schopni doporucit vam vhodny kabel a konektory, atd. A nemel by byt problem domluvit se na vymene zbozi, pokud byste koupil neco spatne. Min v Omku byli velice vstricni.

Tady toto zapojeni by mel byt schopen udelat prumerne zrucny clovek, ktery na kablu rozezna vodic a zem.

A dale bych pockal co jak se vyvrbi v Polsku a na Slovenku, at vite jake vsechny kanaly budete muset slucovat, protoze zatim je to takove nemastne neslane... 59ka udajne rusena Klimkovicema, 26ka slaba, atd... Nekteri chytaji, ale mozna je zatim zbytecne neco ted hrotit, slozite oddelaovat sousedni kanaly atd., kdyz za chvili budou k dispozici jine kanaly. Cerven na Slovensku, konec cervence se pak spousteji Katowice, pak bude jasneji.

Mezitim si o slucovani muzete neco nastudovat:
http://www.digizone.cz/clanky/slucovani-signalu-novy-problem-zemske-digitalizace/
http://www.zoznam.sk/4333/prijimame-dvb-t-3-cast-slucovani-signalu/
a dalsi...

Minimalne pak budete schopen polozit konkretni dotaz, na ktery se ani odbornici nebudou zdrahat odpovedet.

Ono kompletni antenni system vam tu nikdo nenavrhne. Jednak toto know-how lidi zde zivi a byli by blbi to tady vyucovat, a jednak je to skutecne zavisle na konkretnich podminkach, ktere jak jsem psal vyse odbornici meri a antenari zkousi... :)

Jestli jsem svym neodbornym tapetovanim nekoho popudil, tak se omlouvam..., ale hold i takhle to nekdy resit jde...

Tak takhle si představuji odpověď mockrát diky. 

20
Možná na to zavolám tu firmu z Ostravy ATOS

Ještě bych chtěl poradit nějaké solidní kelště na F konektory (nejlépe z obchodu GME nebo GES ) ale můžou být i jiné obchody.

Edit: V GME jsem našel tyto http://www.gme.cz/cz/kleste-lisovaci-cp-313-p731-569.html vypadají dobře jsou i na lepší konektory ale nevím jestli jsou dobré :)

21
Jo jasné je to spíše o lidech třeba tebe (Drahoslav Brašule)  beru jako správného něco si řekl přečetl zvážil jsem to a udělal to ale třeba (Libor L) začne hned nadávat do provokatérů a mít v popisu profilu napsané "Blbec blbcem zůstane..." tak to už o něčem svědčí ...... ¨¨

A už jsem jednu anténu (DVB-T ) dělal (žádnou pokojovou normální venkovní) neříkám že jsme profesionál ale něco dovedu na to moje Analogové zapojení Technik (Anténař) říkál že to vypadá dobře (ale že to je zastaralé) :) 

22
Nevím co to bylo za přístroj , zkusím to popsat nahoře displej (vypadalo to jako na osciloskopu ) a taky tam tak podobně běhala něco jako sinusovka pak počítal s nějakými vzorečky dospěl k nějakým číslům 0,53 a 0,78 a z toho udělal procenta prostě tak zkuste napsat co potřebujete a já mu zavolám ale už si připadám jak blbec kdyby jste to řekli na rovinu co všechno tak by to bylo jednodušší :( a toto fórum asi nikomu už nedoporučím , kdysi to tu byl super poradilo se jak na to jak to a to prostě skvělý ale ted zadarmo ani rada není tak to můžete jít ..............

23
Tak to už běžte prostě někam (kde končí záda) tak já prostě říkám dám na vaši radu a zavolám technika co mi napsal na papír tak jsem vám tu napsal. A jestli máš nějaký problém tak si sám provokatér !

Edit : Nevím jestli jsem našel správný slučovač pro dvě antény ? http://bit.ly/mOqgKD Pořád ještě moc nevím ale podle kanalu soudim že tento

24
Takže dneska u náš byl Anténář přišel ochotně  po práci s měřicím přístrojem a nějakou anténou přesně nevím co to bylo za typ. Bavili jsme se o hodně věcech byl u nás asi hodinu a půl  proměřoval i stavající analog a říkal že to je dobře odvedená práce že by mě typoval i na to že bych mohl udělat i ten digitál pověděl mi že ted na firmě nemají čas každý den až do konce červernce jsou pořád v terénu na planelových domech ale pokud bych si to udělal tak by mi to přišel zkontrolovat (což se určitě hodí) říkal jsem mu o tomlde fóru říkal že už o tom někde slyšel a že když řeknu tyto údaje tak že mi ochotně poradíte (což asi podle komentů nevěřím ale za zkoušku nic nedám)

Takže toto říkál Technik (anténař) : Že pro lepší příjem signálu bude určitě potřeba zesilovač že Intenzita signálu je 53% a kvalita 78% z Z Polska a Ostravy ( Hošťálkovic)  .

Pro polskou stranu  mám anténu natočit na směr  49°41'7.0"N 19°1'47.0"E od tamodtud to nejlépe vysílá. Kanál 62, A Frekvence 802.000 MHz

Pro českou stranu : Anténu mám natočit na Hošťálkovice  49°51'41.0"N 18°12'44.5"E Intenzita signálu je 75% a kvalita 85% z Hoštálkovic.

ČT1 , ČT2, ČT4, ČT24 : Kanál 54 Multiplex 1 Frekvence : 738.000 MHz
Nova, Prima , Nova cinema, Prima cool, Barandov : Kanál 37 Multiplex 2 Frekvence :   602.000 MHz
Prima Love : Kanál : 51 Frekvence 714.000 MHz
Ocko , Metropol TV, Nova HD , CT HD : Kanál 63 frekvence 810.000MHz

Takže snad ted už mi poradíte prvky na stavbu Digi sítě. Technik říkal že is mám vybrat (raději) věci od Teroz ( O firmě jsem slyšel mám doma jeden rozbočovač na Analogové televize )   

25
Nejsem si jistéj jestli je to 50  ohmů ale kabel je měký střední měd jde jednoduše vytáhnout a na kabelu kromě metráže není nic napsané a nedával jsem to já ale právě technik (anténář nebo jak tomu nadavate ) :D 

26
Myslel jsem že mi tu někdo poradí ale nevadí zajdu jinde.

Ještě jsem se chtěl zeptat může délka kabelu (20m) a špatné Ohmy (50) způsobyt nenalazaní na vzdáleném set top boxu kánal 63 (Ocko, MetropolTV, NovaHD, CTHD ) na tom blíže asi 3m od antény vše jede nádherně ale na tom dále ne. Jaké jsou rady (Ale rady ne zavolej technika ) 

27
A kdybych tedy použil pouze jednu anténu DVB-T a ten satelit pak by byl postup a rady jaké ?

Tak hledám nějaké domovní rozvaděče a tady jsem našel něco není tam toho moc a je to asi přesně to co hledám :) http://www.jiklservice.cz/spolecna-televizni-antena.php

28
Kdybych si chtěl hned volat technika tak to ani sem nepíši. A nějaké zkušenosti mám s Analogem jsem přišel do stiku v práci takže ....

29
Aha na to jsem zapoměl takže jestli byste mi mohly doporučit od firmy Atos nějaký Slučovač na dvě DVB-T antény ? Sat bude z jedné družice (možná do budoucna dvě družice rozšíření by byl problém ? ) a do všech zásuvek at to už je všude. 

Edit : Technika si volat moc nechci a motor u satelitu nepotřebuji a ani nebude.   

30
Ahoj (Dobrý den)

Dnes jsem se rozhodl že realizuji přechod z Analogového příjmu na Digitální ale nejsem moc v tom zběhlý už mám nějakou práci za sebou s instalací antény, rozbočovače a settopboxu u kamaráda ale to je v paneláku a já bydlím na rodinném domě.

Bydlím na Šumbarku kousek od Havířova pokud to nikomu nic neříká tak je to kousek od Ostravy (Předpokládám příjem z Vysílača Hladnov , Hoštálkovice, Lysá hora možná i polskou a slovenskou stranu pokud by bylo možno)

V rodiném domě bych chtěl udělat 5 účastnických zásuvek (obsahuje TV, Radio , Sat)

Zatím máme pouze 3 TV ale planuji dokoupit TV kartu do PC takže at potom mám ještě rezervu.

Určitě bude potřeba 2x antény , kabel 75 ohmů, rozbočovač , slučovač, asi zesilovač a účastnické zásuvky + nějaké set top boxy
 
Vybral jsem toto zboží : (Je to jednom návrh jak si to představuji ale zesilovač nevím :( )
Anténní rozbočovač :  FV6  http://shop.atoselektro.cz/antenni-rozbocovac-fv6_d2245.html
Kabel koaxiální : http://shop.atoselektro.cz/kabel-koaxialni-rg6u-opensat-baleni-100m-_d1655.html Asi 100m vždy se bude hodit
2X Anténa : Nevím jestli je zrovna vhodná http://shop.atoselektro.cz/antena-emme-esse-45-sg-dvbt_d5297.html
Slučovač : http://shop.atoselektro.cz/sat-tv-slucovac-blueline-gc03-01_d5970.html
5X Účastnické zásuvky : http://shop.atoselektro.cz/zasuvka-satelitni-fd6i-set-koncova_d2133.html

   

Stran: 1 [2] 3