Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Leopold Skřivánek

Stran: 1 2 3 [4] 5 6
46
Tak to už je vidět, že zrovna televizní vysílání není tvojí silnou stránkou. Možná rozumíš anténám a satelitům, ale televiznímu vysílání ani omylem. Sorry, ale další diskuze je zbytečná, protože učit tě základy by bylo na delší dobu a já musím spíš pracovat, než tady řešit žabomyší spory.
Pane Skřivánku. Já sice nemám nejmenší tušení jak jste přišel na to, že nerozumím televiznímu vysílání, ale můžu Vás ujistit, že primitivní matematiku potřebnou pro přepočet rozlišení televizních formátů, ovládám naprosto dokonale.
 Z Vašeho jízlivého příspěvku je možné velmi dobře vyrozumět to, že Vám vadí, že já vím, zatím co Vy nemáte nejmenší tušení. Vy totiž chcete něco dopočítávat, zatím co já jen prostě něco vynásobím, sečtu a vydělím, přičemž součet hodnot zůstává naprosto konstantní! Je tedy opravdu napováženou Vaše tvrzení o tom, kdo něco ví, a kdo jen vaří z vody, mlží a fabuluje.
Enik: "Je-li původní obraz složený ze 720 bodů na řádku, pak na panelu s 1920 body na řádek bude rozlišení zase jen 720 obrazových bodů, ovšem složených z 1920 pixelů."

Wikipedie: "Pixel (zkrácení anglických slov picture element, obrazový prvek; někdy též pel, dále zkracováno na px) je nejmenší jednotka digitální rastrové (bitmapové) grafiky. Představuje jeden svítící bod na monitoru, resp. jeden bod obrázku zadaný svou barvou, např. ve formátu RGB či CMYK."
"Velikost pixelu záleží na typu monitoru. U obvyklých analogových typů lze velikost pixelu měnit změnou rozlišení. LCD obrazovky naproti tomu mají počet fyzických pixelů (tzv. nativní rozlišení) zpravidla pevně vázaný na používané rozlišení (např. 1024×768 - standard XGA) a zobrazování jiného rozlišení u takového monitoru vede k určité deformaci obrazu, neboť „počítačové pixely“ jsou přepočítávány a nerovnoměrně přerozdělovány na větší počet „fyzických pixelů“."

47
Tak to už je vidět, že zrovna televizní vysílání není tvojí silnou stránkou. Možná rozumíš anténám a satelitům, ale televiznímu vysílání ani omylem. Sorry, ale další diskuze je zbytečná, protože učit tě základy by bylo na delší dobu a já musím spíš pracovat, než tady řešit žabomyší spory.

48
Stačí vzít obrázek 720x576 a zobrazit ho na TV 1366x768 a souběžně i na TV 1920x1080. Kde to asi bude vypadat hůř? Kdo to vyzkoušel, tak odpověď zná ...
Tento názor se nepřiklání k žádné konkrétní straně, čili jako by nebyl. Pokud by bylo uvedeno, že stejný obrázek (pořad) bude reprodukován na konkrétním typu, konkrétního výrobce TV se zobrazovačem 1366x768 a souběžně na jiném typu konkrétního výrobce TV s displejem 1920x1080, bylo by o čem diskutovat. Není totiž pravdou, že vše je takto jednoduché a přímočaré. Už jen fakt, že jedno zobrazení můžeme anonymně srovnávat na plasmě a druhé na LCD a v očích některých je jedna z technologií tak špatná, že ta druhá bude vždycky lepší, i když to jejich oči neuvidí, může zásadně ovlivnit obrazový dojem.

Už jen to, že výrobci sice dělají SD (HDReady) zobrazovače nejčastěji s nativním rozlišením 1366x768, ale i s 1280x720, 1024x768, 1024x720, 1680 x 1050, 1600 x 900, 1440 x 900, ale i třeba jen 800 x 480, má za důsledek, že referenční obrázek se bude pochopitelně v detailech opticky různit. A to jsem neuvažoval o různých snímkových kmitočtech a "vylepšovačích" obrazu.
Já tady přece nejsem soudce, abych se přikláněl k jedné nebo druhé straně. Mě tvoje osobní spory s dalšími účastníky nezajímají a to je jenom tvoje věc, že neumíš skoro s nikým vyjít.

Pokud jde o kvalitu zobrazení, tak nemá smysl opakovat co tady už zaznělo, že dopočet z SD do plného HD rozlišení bude horší než do tzv. HD-ready, protože těch bodů se tam musí zkrátka dopočítat víc. Toto pochopí i matematik na úrovni ZDŠ a navíc se o tom může každý přesvědčit viz můj předešlý příspěvek s obrázkem.

Jak tak zjištuji, tak opět další vlákno o ničem, kde to spolehlivě pošle ke dnu pár jedinců  ::)

49
Stačí vzít obrázek 720x576 a zobrazit ho na TV 1366x768 a souběžně i na TV 1920x1080. Kde to asi bude vypadat hůř? Kdo to vyzkoušel, tak odpověď zná a nemusí tady spamovat s tím, že mu utíká souvislost nebo je komik.

50
Výsledkem bude normální obraz, stejně jako když např. film v HD 1920x1080 pustíš na PC monitoru s rozlišením 1680x1050. Z většího do nižšího rozlišení není problém, opačně je to samozřejmě bída.

51
Tady je něco pro místní znalce, třeba se budou dávat pořady i o nich: http://www.digizone.cz/aktuality/kutilsky-program-deko-se-zmeni-pristi-mesic-na/

52
Je přece úplně jedno proč to Nova a další stanice takto kdysi nakoupili, dneska je jiná doba a každá TV se musí přizpůsobit okolnostem. Stejně jako nikdo nebude vysílat pořád v SECAM jenom kvůli tomu, že pár lidí má doma starého Rubína, který v jiné normě nepracuje. Ořezávání filmů je přežitek (dle mě tedy nemělo ořezávání opodstatnění nikdy, protože i původní obraz šel na televizorech normálně sledovat a úzká nudle ničemu nevadila, ale to je samozřejmě věc názoru) a jestli se některé TV stanice budou tohoto držet za každou cenu, tak jim dřív nebo později diváci utečou. Zvlášť ti, kteří vlastní nové přístroje a nemají zájem sledovat výřez obrazu s tím, že polovina je kdesi v nenávratnu.

53
Pokud chceš s někým polemizovat soukromně, tak k tomu slouží SZ. Tady je veřejná diskuze, takže jsem si dovolil zareagovat. Obzvlášť proto, že když většina národa přijímá signál opravdu digitálně (což snad už nebudeš zpochybňovat ani ty), tak ořezávání obrazu (jak je výše popsáno) nemá naprosto žádné opodstatnění, a to ani v případě převažujících CRT 4:3, kde si úpravu obrazu může případně každý uživatel provést na výstupu set-top-boxu sám (jak tady už zaznělo). Důvodem Novy a dalších CZ stanic zůstává jenom to, že kdysi nakoupili tyto nepovedené kopie a dneska se jim nechce kupovat znovu v původním obrazovém formátu, ale to diváka jistě zajímat nemusí. Například pro mě jsou ořezané filmy tabu, a i kdyby to bylo sebelepší dílo, tak TV prostě vypnu.

54
To si vážně myslíš, že většina lidí v této republice přijímá signál z analogového vysílače a sleduje na CRT 4:3? Zřejmě ses špatně podíval na datum v kalendáři nebo soudíš dle sebe, ale skutečnost bude jiná.

56
Asi máš hodně peněz. Ovšem až těmi nehomologovanými komponenty zarušíš někomu televizní signál a dojede tam ČTÚ, tak ti od těch peněz poněkud odlehčí.
Cožpak Martin, ale třást by se hlavně měli ty stovky prodejců, kteří ty nehomologované komponenty bez uzardění prodávají. To už hraničí se sabotáží a mezinárodním skandálem.  ;D

Nechám se rád od profíka poučit, jak nehomologovaný rozbočovač a "prádelní šňůra", které považuji za pasivní prvky rozvodu, dokáží zarušit někomu TV signál "homologovanou" výstupní úrovní signálu na kabelové účastnické zásuvce?
Prodejce je z toho venku, protože to klidně může prodat jako rozbočovač na vodu. Naopak ten, kdo to připojí, se vystavuje jednak postihu ze strany ČTÚ a druhak i samotného kabelového operátora. Prostě tak to je a stačí si přečíst VOP:

4.7 Účastník se dále zavazuje:
b) Nezasahovat do zařízení sítí Poskytovatele, neměnit nastavení koncových zařízení ve
vlastnictví Poskytovatele;

57
Se vší úctou. Radši příjmu radu od "neodborníků", než radu typu zavolej technika od odborníků. A vůbec mi nedělá problém koupit další koax nebo rozbočovač. Jak se říká, chybama se člověk učí.
Asi máš hodně peněz. Ovšem až těmi nehomologovanými komponenty zarušíš někomu televizní signál a dojede tam ČTÚ, tak ti od těch peněz poněkud odlehčí.

58
Reaguji na Pamětníkuv odkaz na rozbočovač IVO.Takže ten není vhodný?To zase nebere hlavička pana syrového?A který je vlastně ten kovový za 30 korun vhodný pouze pro UHF pásmo?
Pamětníkův odkaz (http://www.ivo-pt.cz/antenni-rozbocovac-i156-spd-2-i164.htm) je na nějaký stěží identifikovatelný výrobek, kde kromě označení výrobce chybí i jakákoliv homologace. Navíc i cena napovídá, v jaké kvalitě to asi bude. Takže když jsem napsal, že tomu ani jeden z vás dvou nerozumíte, tak jsem se bohužel nemýlil. Běžte radši dělat svoji práci a anténní techniku nechte na pokoji, ona se bez vás docela dobře obejde a smutno ji taky nebude.

59
Na Nově se dá ještě na nějaký film koukat? Už jenom kvůli tomu přenádhernému obrazu 1,33:1 (nebo v lepším případě 1,78:1) místo 2,35:1 se nevyplatí tuto pastanici ani zapínat.

60
Kdyby se každý místo toho kutilství věnoval stejně vehementně svoji práci, tak už mohla ČR být na úrovni západních států a ne na úrovni Balkánu. Takže asi tak, jak to s tím kutilstvím je ve skutečnosti.

Stran: 1 2 3 [4] 5 6