Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Leopold Skřivánek

Stran: 1 2 [3] 4 5 6
31
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re: "Bez signálu"
« kdy: 17. 06. 2011, 12:35:23 »
Cena zesilovače s AGC dalece převýší cenu za kanálovou vložku (i několik vložek). A mít rozvod DVB-T signálu v celém UHF pásmu, tj. třeba v Brně kanál 29+40+59+64, to se dá udělat někde v RD, ale ne v STA, kde máš rozvody v desítkách, ne-li stovkách metrů od přijímací stanice. A převod nijak nesouvisí s dřívější dobou, kdy se signál konvertoroval z UHF do VHF, toto co se popisuje zde, je převod z UHF do UHF a někdy i s ponecháním stejného kmitočtu, tj. třeba kanálová vložka z 29 do 29.

32
To je opravdu velmi složité si najít přes Google  :o

33
Majitel firmy má vedoucího pracovní čety nebo tam denně jezdí na kontrolu, takže pokud by došlo k pochybení ze strany zaměstnanců, tak se to dá velmi rychle napravit. A samozřejmě nejenom u montáže anténních rozvodů, ale i u dalších činností jako jsou instalatérské, zednické a další práce.

34
Pokud seš programátor, tak do počítače čumíš tak 16 hodin denně a na nic jiného čas nezbývá. A jestli čumíš jenom 8 hodin denně, tak to musí být skutečně práce jako hrom. Pak se nelze divit, že z nudy vymýšlíš činnost na střeše.

35
Mě spíš zajímá, kde laikové berou čas na to, aby se mohli bavit montážemi antén? Normální člověk, který chodí do práce, je rád že si po té práci odpočine a věnuje se třeba rodině a nemá čas ani náladu se šťourat v něčem, čemu rozumí jenom pramálo nebo vůbec. Ono to tak spíš vypadá, že se tím z nudy baví akorát socky na dávkách, kterým bohužel tento stát umožňuje bezstarostný život místo toho, aby jim jak před rokem 89 přišil Příživnictví a nebylo co řešit.
A argument o důchodcích (kteří mají čas) se taky nedá akceptovat, protože důchodce bavící se anténní technikou je tady stejně obvyklý jako velbloud v metru. Nehledě na snížené fyzické dispozice lidí v důchodovém věku, jenž u antén mají nepochybně svůj vliv.

36
Vždyť je to jen nějaký letáček stažený z netu. Ve VOP se píše, že programová nabídka není garantována, může být měněna podle uvážení poskytovatele. :'(

Měl byste si ujasnit, co je pro Vás a ostatní abonenty garantováno a neargumentovat jednou tak a podruhé naopak. ;)
Po přečtení celé diskuze se dá - bohužel pro tebe - jenom konstatovat, že ujasnit pojmy si musíš hlavně ty. A je dobré začít smlouvou, kde je jasně stanoveno, jaké součásti k této smlouvě náleží, tj. že náleží právě ceník a všeobecné podmínky. A ceník rozhodně není letákem, i když máš třeba ten dojem.

37
Ani ty ne, protože naprosto stejné frekvence se používaly i dřív, takže každému zůstaly v televizory naladěny. Maximálně bude mít některé dříve obsazené pozice volné, když se nabídka ztenčila. A u DVB-C je to ještě snažší, protože tam se Handan nastaví v případě změny automaticky sám.

38
Samotné téma jenom dokazuje, že stačí vypsat formulář na webu nebo zavolat na KC. A že by nějaký zákazník musel u kabelovky řešit třeba přelaďování programů jako je tomu u satelitu nebo pozemního vysílání, to sem ještě nezaregistroval.

39
Televizní stanice a jejich program / Re: CS Link TV
« kdy: 21. 05. 2011, 11:55:17 »
To je ještě v pohodě. Ovšem dodneška si pamatuji na HBO na Kabel Netu v roce 1996, které se odbavovalo z S-VHS a pásky po republice vozil řidič na příslušné vysílače, kde se to odbavovalo  :)

40
Tak běž podat trestní oznámení a je to! Tady v diskuzi asi nic nevyřešíš.

41
Kabelová televize UPC začala distribuovat nekodované programy v normě stejné jaké je pro DVBT a to i ve formátu HD (ČT HD, NOVA HD a PRIMA HD). Jelikož UPC nenabízí žádný SetTopBox, který je schopen přijímat signál v HD kvalitě (vyjma draze placeného DVD rekordéru). Chtěl bych se zeptat na doporučení SetTopBoxu. Měl bych na něj tyto požadavky: Samozřejmě umožnit příjem programů v HD kvalitě a HDMI výstup, dále USB vstup/výstup pro připojení externího disku. Má již s tím někdo nějaké zkušenosti?
UPC nenabízí ani DVD rekordér. UPC nabízí PVR s příjmem v DVB-C, přičemž cena za pronájem 99,-Kč za měsíc po dobu prvních 12 měsíců, pak 150,-Kč za měsíc, je víc než výhodná vzhledem k prodejní ceně 9.998,-Kč. Už kvůli bezplatnému servisu a morální životnosti těchto produktů.

DVB-T v kabelu je určené spíš pro příjem v televizorech, než v STB, ale klidně si můžeš koupit třeba Evolve DT-3010HD SCORPIO

http://www.digizone.cz/clanky/evolve-scorpio-dt-3010hd-terrestricky-hd-set/

42
Analogové vysílání / Re: konverze digitálu na analog
« kdy: 09. 04. 2011, 13:49:20 »
A je to takový technický problém tyto STA na UHF upravit? Jinak samozřejmě snad každý ví že konverze čehokoli na analog je totální nesmysl. Možná tak pro Domov důchodců kde každému stačí Nova.
STA v bloku domů, kde je 200 bytů, je skutečně velký problém upravit. A každý samozřejmě ví, že analog v rozvodu ničemu nevadí, protože chybějící EPG a další nepotřebnosti bohatě vyváží to, že lze signál přijímat na všech TV přijímačích bez nutnosti dokupování nějakých krabic a dalšího harampádí, jenž akorát spotřebovává el. energii. Nemluvě o tom, že ne každý je natěšený si honem, honem kupovat všechny TV nové jenom proto, že někdo vyrukoval s DVB-T.

43
Analogové vysílání / Re: konverze digitálu na analog
« kdy: 09. 04. 2011, 12:00:40 »
Zdravím lidičky, vím že tohle je již nepoužitelné, ale existuje nějaké zařízení, které by zkonvertovalo digitální signál na analog, tj. každý program zvlášť? Vůbec nevím, co mám na internetu hledat.
Díky za radu.
Proč by to mělo být nepoužitelné? Analog se v rozvodech normálně šíří dál a není sebemenší důvod to měnit, mimo jiné proto, že v domácnostech je spousta TV přijímačů, které jiný než analogový tuner nemají. Ve velkých rozvodech STA pak bývá použití analogu jediné možné, vzhledem k tomu, že tyto STA nejsou konstruované na rozvod signálů v UHF pásmu a nelze tedy DVB-T šířit (šlo by jedině DVB-C, ovšem to je problematické kvůli jiným věcem). Pokud to máš někam do rozvodu STA, tak:

http://www.antech.cz/cz/pdf/kat-cz-to551.pdf

http://www.antech.cz/cz/pdf/kat-cz-tp561.pdf

44
Kabelové digitální vysílání (DVB-C) / Re: UPC analog TV
« kdy: 01. 04. 2011, 19:35:59 »
Tobě to ale taky moc nemyslí, protože pokud někdo analog nechce, tak ho prostě nemá a nikdo mu ho z UPC nenutí.

Klasický televizor v 55cm se dá v pohodě koupit třeba zde: http://www.spacil.cz/prodej/sencor-stv-21s18-flat-194592

45
Kabelové digitální vysílání (DVB-C) / Re: UPC analog TV
« kdy: 31. 03. 2011, 06:52:50 »
Povídání o analogové nabídce UPC chystáme na DigiZone.cz na zítřek.
A o čem se bude povídat? Analog není perspektivní, zabírá místo, takže logicky musí opustit svoje pozice.

Stran: 1 2 [3] 4 5 6