Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Leopold Skřivánek

Stran: 1 [2] 3 4 ... 6
16
Tvoje tvrzení má ovšem jeden nedostatek - pokud SVJ někomu brání v instalaci satelitu, tak je opravdu potřeba se zamyslet nad tím, že je něco shnilého ve státě Dánském a ne si nechat všechno líbit jenom proto, že někdo v SVJ závidí druhému nos mezi očima a chová se dle hesla "když nemám já, nebude mít nikdo". Pokud nechce SVJ parabolu za oknem (třeba kvůli zateplení, což je logický argument), tak ji holt musí strpět na střeše nebo někde jinde.

17
Pokud je STA údajně totéž co kotelna nebo okna, tak by bylo dobré to nějak zdůvodnit.

18
To nás ve škole neučili  :)

Takže delší ochranný interval = nižší přenosová kapacita.

b = bit
B = byte

Ale jak je vidět, MUX 3 jede v pohodě s GI 1/8, takže kdyby se chtělo...
Mux 3 v pohodě rozhodně nejede, je spousta lokalit, kde mux 1 a mux 2 bezproblémů, zatímco mux 3 vypadává. Třeba Boskovicko, směr Pardubický kraj.

19
Neřekli by nic a šli rovnou do obchodu pro satelitní komplet  :)

20
Velmi nepřesná tabulka!!! Např. u vysílače Brno-Barvičova je uvedena Nova na kanálu R7, což je nesmysl, protože Nova z Barvičové vysílala na kanálu 49 (do 30.9.2010) - R7 platí pro Alumnát (Biskupské gymnázium). Taktéž ČT1 z Barvičové na kanálu 52 ukončila vysílání k 30.9.2010 a nikoliv jak uvádí tabulka, že vysílá až do 30.11.2011  >:(

21
Stačí nastavit parametry vysílání: 64QAM, ochranný interval 1/32 a FEC 7/8. Pak je max. datový tok 31,67MB/s  :)

22
Takže kdejaká "díra" se dokryje (nebudu jmenovat, ale z těch pěti desítek by se jich několik našlo) a Česká Třebová za to nestojí? Zajímavá logika. 17tisícové město myslím má nárok na pokrytí zemským digitálem.
Jde o to, jestli opravdu těch 17.000 lidí stojí o pokrytí pozemním signálem. Nějak se mně totiž nezdá, že by všichni vydrželi čekat bez signálu, až tam někdo postaví opakovač :-)

23
Leopold Skřivánek: neznáte místní poměry. Ani nevíte, že vysílač Krásné již VYSÍLA plným výkonem.
Když vysílá, tak vysílá. O tom se nepřu. Pak ale platí co jsem psal dále, že si holt musí diváci v dané lokalitě zvolit jiný způsob příjmu a netrvat tvrdošíjně na pozemní cestě.

24
Jenže to je velmi jednoduché to takto říct. Možná by to platilo na rovině, kde je na každý vysílač přímá viditelnost, ale v členitých oblastech bude vždy využívám příjem z různých vysílačů dle kvality signálu v místě příjmu.

A právě v oblasti, o které je řeč (Ústeckoorlicko a okolí) byl vždy využíván příjem z Kojálu, Černé Hory nebo Pradědu tam, kde Krásné z nějakých důvodů nešlo kvalitně zachytit. Navíc se jedná o oblast, kde jsou tyto vysílače velmi silné a je to defakto stále ještě primární oblast jejich pokrytí (a nejedná se o nějaký dálkový příjem na 150 km).

Jiný případ je třeba kolize kanálu 33 Buková hora vs. Javořice, která nastává například na Pardubicku nebo Benešovsku - ale tam se u obou vysílačů jedná v kolizních oblastech o opravdu dálkový příjem a jsou zde jiné vysílače, které jsou bezproblému zachytitelné.

Stojím si prostě za tím, že použití shodného kanálu na Kojálu a Černé hoře je naprosté selhání při plánování TPP, stejně jako použití kanálu 61 na Černé hoře, když je jasné, že do několika let se tento kanál bude bezpodmínečně muset opustit a v mnoha domácnostech a zejména STA pak nastane opět přelaďování, v případě STA dost nákladné.
Frekvence jsou mezinárodně koordinované, takže je úplně naivní si představovat, že se bude cosi přelaďovat.

A k České Třebové se dá jenom dodat, že problém může být momentálně akorát v tom, že vysílač Krásné nevysílá plným výkonem díky Polákům. Až bude, tak se celý problém zase posune jinam. Každopádně pokrytí DVB-T nikdy nebude na 100% území, to by si měl každý uvědomit a pokud má potíže s příjmem, tak se orientovat na jinou platformu (satelit, kabel, IPTV).

25
Nejde o žádný bordel ani o kolizi. Stačí pouze využívat pokrytí z těch vysílačů, které jsou pro danou oblast určené a ne se snažit přijímat signály z lokalit, které pokrývají úplně jiné území. Takže v České Třebové využívat vysílač Krásné (cca 50km) a ne Kojál nebo Trutnov a žádná úprava kanálů není potřeba.

26
Já bych všechny ty paraboly na zdech zakázal!
Zjevně nikdo nepochopil tvoji parodii na Věru Pohlovou  ;D

27
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re: Slovenské DVB-T
« kdy: 24. 06. 2011, 11:11:37 »
Právě proto, že jsi nenapsal lokalitu konkrétněji, tak jsem reagoval.

28
nesmyly ? to co predvadite vy jsou nesmysly. davat nekomu na strechu parabolu je nesmysl. co ten dotycnej bude delat az tam bude mit pulmetr snehu ??? na lnbcko zalepeny snehem a ledem vam bude i tech 12db leda tak k prdu. ono ne nadarmo v alpskej zemich instalujou anteny pod stresni previsy, strkaj je pod balkony a podobne. mozna ze vy ste to nevidel, ale ja si myslim ze vy ste toho jeste nevidel hafomoc. hlavne ze mate 12 db na rezervu. zajimave ze ja problemy na 60cm s 8PSK nemam , ale vy mate teorii ...

Nevím jak Vy, ale já se instalacemi antén a satelitní techniky zabývám a mám k tomu i měřicí techniku. A hlavně už s tím mám nějaké zkušenosti. Pokud je u 8PSK MER nižší než 11-12 dB, dochází k problémům s výpadky a zamrzáním obrazu. U jednoho zákazníka jsem z důvodu chatrného původního stožáru (30 mm...) byl nucen instalovat parabolu 60 cm. Když se po nějaké době ukázalo, že ten příjem prostě není ideální, měnila se parabola i se stožárem.

Argumentovat alskými zeměmi, to snad nemyslíte vážně. To se rovnou můžete začít ptát třeba ČRa, proč nemají vysílače ošetřené proti námraze a antény schované všechny pod plast, když třeba švýcarský vysílač Säntis takto provedený je...
Je potřeba instalovat jak antény, tak paraboly dle toho, jaké podnebí v místě instalace panuje - a to nejen sníh, ale i vítr atd. A v oblasti, kde se pohybuji já (Praha, střední Čechy) se sněhová pokrývka v zimě na střeše nedostane nad 20 cm. Samozřejmě všechny mnou instalované paraboly dodržují odstup 15-20 cm od střechy právě z důvodu sněhové pokrývky. Stejně tak pevnost (a průměr) stožáru musí být přizpůsobena větrným podmínkám.

Jestli Vám jde slušně na 60 cm parabolu 8 PSK, tak gratuluji, máte slušný přijímač. Ale ne všechny jsou citlivé a ten kdo instaluje přijímací sestavu na toto nemůže spoléhat, signál by tedy měl splňovat nějaké parametry. Ty se měří v praxi, není to pouze teorie. A pro splnění těch parametrů je potřeba na dvě družice parabola 80 cm a na tři a více pak ideálně 85 cm. Parabola 60 cm vyhoví pro příjem jedné družice a silnějších TP, ale pro 8PSK nebo příjem více družic už ne. A v dnešní době je 100 % montáží pro dvě a více družic, většina pro 19,2+23,5, případně pro jiné.

EDIT: Ještě si uvědomte jednu zásadní věc. Kabely. Fakt si myslíte, že si zákazník nechá kvůli jednomu kabelu z paraboly rozvrtat půlku domu, popřípadě tahat kabely bůhví kudy, když 90% staveb (a zejména novostaveb) má jedno misto, kam jsou vyvedeny domovní rozvody, a to místo je zpravidla na půdě u paty stožáru? Stožár je pak koncipován jako místo, kde bude umístěna veškerá přijímací technika. Zkuste někomu říct, ať si nechá na novostavbu někam na fasádu navrtat nějaký držák na parabolu a pak tahat složitě kabel. Požene vás rychlostí blesku.
Toto je už jenom přežitek z dřívější doby, kdy se lidi orientovali výhradně na pozemní příjem a na střeše se objevovala známá anténní monstra. Dneska hodně lidí má kabeláž dotaženou někam ke vchodovým dveřím (pro příp. zapojení kabelovky nebo IPTV) a satelit na balkóně.

29
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re: Slovenské DVB-T
« kdy: 24. 06. 2011, 10:31:17 »
Takze k56 z Velke Javoriny spusten.
V Brne (Zabovresky) k56 funguje nadherne, misty doslova na pendrek (antenka od USB prijimace). K57 ani naznak signalu, je temer jiste ze k57 jeste nespustili.
Žabovřesky je široký pojem a dost pochybuji, že u Rosničky to pojede na pendrek (tam to nepojede vůbec ani na kanálovou anténu). Naproti tomu na Palackého vrchu to jet může.

30
Satelitní digitální vysílání (DVB-S) / Re: F konektory
« kdy: 20. 06. 2011, 10:02:41 »
martin Saniter: Když to funguje, tak to nechej být.

pozemák: Violisto nebagatelizuj montáž konektorů, sám o tom zjevně nic nevíš. Ostatně napnout struny na viole taky není tak triviální jak se může na první pohled zdát a všechno chce svoje. Antény, stejně jako viola.

Stran: 1 [2] 3 4 ... 6