Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Jan H

Stran: 1 ... 9 10 [11]
151
Liberec, Pardubice nebo Zlín jsou studia tak malá, která nemají kapacity na 16 hodinový program denně.Chtít to hned, by bylo nemoudré.Spíše bych na vašem místě mluvil o tom, jak např. Liberec jako regionální studio funguje s tím rozsahem, který je schopen vysílat... Podobná situace je už léta např v mdr.A je to o.k. ;)

152
Na půdě Českého rozhlasu už koordinace pro vysílače celoplošných okruhů již dávno proběhla.Stejně tak byly upraveny vysílače pro krajovky.Problém je samozřejmě s ČRo3-Vltava, kde se přišlo o Kleť.
Případný pocit přesahů okruhů je ryze subjektivní, každý bydlíme na jiném místě a máme dle svých zkušeností lokální příjem v daném rozsahu třeba i se 4 vysílači se stejným programem.To ale nic nevypovídá, jaká je celková koordinace.
ČRo má také přidělený počet frekvencí, s tím nic nenadělá.
Pro požadovaný provoz programů ČRo je to i v souvislosti s danými možnostmi dnes optimalní stav.

153
Analogové vysílání / Re: Rušení?
« kdy: 28. 01. 2011, 10:09:35 »
Myslím to obecně, např u zařízení na domě a v okolí, vy s mobilem musíte jít pouze jinam, než je tv a anténa :D

154
Analogové vysílání / Re: Rušení?
« kdy: 28. 01. 2011, 10:07:49 »
Bohužel to možné je.Zvláště u u některých zařízení pro wifi, byť homologovaných.Mnohdy ještě horší to je s rušením FM pásma rozhlasu...Obracet se první na provozovatele, pokud není vstřícný tak na ČTU.

155
Tak to je dobrá zpráva.Pokud to hraje obecně i na "neanténu"-tedy kruhový dipól, tak máte naději, že na směrovku bude signál o.k. ;)

156
Opravdu je v tomto případě jedno, jestli do 105 nebo 108.Vycházejme z toho, co tazatel chce.Slabší signál z Rakouska.Předpokládejme, že v místě příjmu ten signál skutečně je(není místo stíněno kopcem atd.).Frekvence z požadovaného vysílače jsou 89.4, 91.5, 97.0, 98.8 a 105.3.Takže se není o čem bavit, to by mělo šlapat. ;)Samozřejmě, jak kuba psal, bylo by dobré mít i kvalitní tuner.Na věžičku s kvalitním poslechem moc nepočítejte.Místní vysílače jsou otázka, to uslyšíte sám, až tu směrovou anténu zapojíte, ale sám mám zkušenost, že to nebývá větší problém...

157
Tak třeba v Brně v DVB-C UPC je region JM.Taky jsem čekal co v lednu bude a bylo ;)

158
Jo :)tuner Sony SA5ES.

159
Já na dipól doma vyrobený-s učebnicově přesnou délkou,bez prvků-tedy zisk OdB v Brně Líšni v 6.poschodí s výhledem na jih(bytem v paneláku odstíněn příjem ze severu)-Rakousko,vše co běží běžně, ale k tomu z Vídně-Donauturm 98,3 Superfly-pro mě jedna z nejlepších stanic, přitom výkon vysílače je asi jen 380W, dále Arabela 92,9, 94,0(Orange) ;).
Maďaři stálý příjem-komplet vysílač Kabhegy, dále Györ-samozřejmě stereo a RDS,za lepších podmínek Sopron např 94,1! a další.Z Chorvatů jede stále 96,1 Ivanščica(HR3),radost mám ze 101fm(radio101) přímo ze Zagrebu Sljeme,to má úniky, pokud se zlepší podmínky, valí jak z praku ;)V létě jede těch Chorvatů mnohem víc(Papuk, Belje...)Slováci komplet Javorina, Kamzík-i 106,6 hned vedle Kojálu 106,5-ten mám naštěstí odstíněný domem.

Stran: 1 ... 9 10 [11]