Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Jaroslav Syrový

Stran: [1] 2 3 ... 38
1
V liště na TV Pohoda někdy před 14 dny běželo, že se tak má stát 22.10.2012

2
Schopná by jistě byla, ale když pro ně není HD prioritou, tak nebudou zbytečně vyhazovat peníze. Naprostá většina diváků Novy se stejně kouká jenom v SD...

3
musím přiznat, že je celkem zábavné sledovat tyto přestřelky.
A znovu si připomínám, proč nás/vás/je, nemají „obyčejní“ lidi rádi.
Pořád se totiž omílá, proč anténa pod střechou být nesmí (nebo naopak může), aniž by zazněly skutečné argumenty*.

Tazatele trochu nachytala na hruškách dodavatelská firma, když mu dala anténu pod střechu.
Je klidně  možné, že tomu skutečně rozuměla, využila lokálních podmínek k svérázné realizaci a vyhověla zadání uživatele. Je také dost pravděpodobně, že to zadání bylo špatné - já vždy říkám, že kvalita řešení odpovídá kvalitě zadání. Z mizerného zadání nikdy nevzejde dobré až výborné řešení, nanejvýš tak průměrné.
No a chudák uživatel extrapoloval závěrečné tvrzení dodavatele, totálně mu to selhalo a teď pátrá po fórech po řešení, nejlépe řešení-zadarmo.

Tak mi nezbývá než dodat: tazateli, opakuješ špatné zadání, k tomu nově přilepuješ i špatnou metodu řešení. Neočekávej dobrý výsledek. Znovu doporučuji kontaktovat původní firmu s rozšířeným zadáním.

* Schválně, pustíte se někdo do vysvětlování, co se děje, když je anténa na půdě, a proč to téměř „nemůže jít“? Proč je to doopravdy zoufalství? A to, aniž byste ulpěli na povětrnostních vlivech? (tedy vlnové záležitosti, síly a homogenity pole, úrovně, měření,…)
Proč máš u mobilního telefonu lepší příjem venku, než někde v místnosti? Nebo WiFi signál je lepší přijímat na anténu venku, než pod střechou? Je to prostě stejné jako u TV, kde zastínění čímkoliv (střecha, krovy, izolace apod.) způsobuje pokles intenzity a naopak může způsobovat degradaci.

4
Pane Komenski, jen pro Vaši informaci, RD mě stavěla odborná firma (jelikož nejsme na nějakém stavebním foru, nebudem to rozebírat), anteny mě dělala také odborná firma, která mě doporučila antenu do půdy, jelikož po jejich měření, byl signal na půdě perfektní. Takže na zmiňovanou antenu nechytam jenom český Mux 1-3, ale také polské Muxy. Tak jsem se pouze ptal na možnost řešení. Nyné se spekuluje otom, že Mux 4 z Hladnova ještě nejede na plný výkon, tak uvidíme.
Tak to byla tutově firma ZSO vedená prof.šmidl. Vrzalem  ::)

Hele Syrovej, nechtěl bys už toho rýpání po diskuzích nechat? Už to nikoho nebaví a akorát dokazuješ jakej jseš chudák když se musíš pořád do někoho navážet. Radši si hled' svého a svých antén a ostatní nech laskavě na pokoji :P

"tak to pod střechou nešlape skoro nikde. Možná někde 100m od vysílače ano" To si děláš srandu nebo to myslíš vážně ...

Jinak na půdě se dá přijímat, někde to jde přestože to není ANO ideál místo pro anténu. Záleží jaká to je střecha jaké to má zateplení, materiál atd. U mě to jde i přes 50km chytat na půdě  ;) Když můžou lidi chytat DVB-T v pokoji ma mizernou pokojovku, tak proč by to nemělo jet výše a s mnohem lepší anténou? Chlape, přemýšlej taky občas (hlavou) ....  ;D ;D ;D
V první řadě si ty hleď violy a netentuj se do antén, o kterých sotva víš, že existují. Nebo zalez do skříně na půdě a zabouchni za sebou dveře, protože jedině tak odsud zmizí ty tvoje úchylný "rady", který nepomůžou vůbec nikomu.

Jinak je ale dobrý, že ses poznal v mým předchozím příspěvku, inu potrefená husa zakejhala  ;D ;D ;D

5
Ale nefunguje mu to na mux 4, což tady řešíme.

6
Nevím, co je špatného na tom, mít antenu na půdě, pokud to šlape. Jestli je antena poskladaná dobře nebo špatně, to jako laik nepoznám, ale doposud jsem s příjmem neměl žádný problém. Jak jsem psal výše, Mux1-3 chytám, to samé s poláky, tak nevidím jediný důvod nevěřit firmě, která instalaci provevedla.
Jenomže tady to zjevně nešlape. A popravdě řečeno, tak to pod střechou nešlape skoro nikde. Možná někde 100m od vysílače ano, ale to není případ většiny lidí.

7
Pane Komenski, jen pro Vaši informaci, RD mě stavěla odborná firma (jelikož nejsme na nějakém stavebním foru, nebudem to rozebírat), anteny mě dělala také odborná firma, která mě doporučila antenu do půdy, jelikož po jejich měření, byl signal na půdě perfektní. Takže na zmiňovanou antenu nechytam jenom český Mux 1-3, ale také polské Muxy. Tak jsem se pouze ptal na možnost řešení. Nyné se spekuluje otom, že Mux 4 z Hladnova ještě nejede na plný výkon, tak uvidíme.
Tak to byla tutově firma ZSO vedená prof.šmidl. Vrzalem  ::)

8
Set-top-boxy / Re:DVB-T USB tuner do 500 Kč
« kdy: 15. 10. 2012, 17:55:23 »
Teď ještě objasnit pojem "je citlivější"  ;D
Prostě k obrazu bez "kostiček" stačí slabší signál než pro TV. Samozřejmě na Panasonic nemá, ale citlivost je podobná jako u stolních SetTopBoxů. Tuner v TV Hitachi je šunt o rozměrech 1x2cm, nestačil jsem se divit. TV Panasonic je jiná liga, chytá v pohodě na kus drátu.
Příjem signálu není jenom o jeho intenzitě, ale třeba taky o odolnosti tunerů vůči rušení, příp. jak si poradí s pre-echem apod. Takže proto ta moje poznámka o objasnění pojmu "citlivější".

9
Set-top-boxy / Re:DVB-T USB tuner do 500 Kč
« kdy: 14. 10. 2012, 18:55:04 »
Teď ještě objasnit pojem "je citlivější"  ;D

10
Set-top-boxy / Re:STB s MPEG-4 s citlivým tunerem
« kdy: 14. 10. 2012, 12:31:10 »
Tahá to sem proto, že vůbec neví o čem je řeč. Prostě plácá kdesi z Google vyčtená moudra a jelikož se v dané problematice neorientuje, tak z toho pak vypadne taková změť nesmyslů a blábolů  ::)

11
Proboha, to jsou (zase) bláboly  ::) ::) ::)

12
Televizory / Re:Samsung UE32D5500
« kdy: 13. 10. 2012, 13:39:42 »
Hodil bych to do servisu a tvrdil, že o ničem nevím, servisní menu mně nic neříká a TV prostě nefunguje. To, že se v tom někdo vrtal, půjde dokázat stěží (navíc se v tom klidně mohl vrtat třeba dřív prodejce). Dost pochybuju, že by TV měla nějaký log, který vypíše všechno co se tam kdy odehrálo, na to je to příliš nízká modelová řada.

13
Jenom jsem popsal tvoje anténářsko-violistické harakiri ve skříni na půdě  ;D

14
Líp to napsat nejde a můžu jenom dodat, že někdy bude fungovat i řešení s izolačkou a sešmodrcháním všech kabelů od antén dohromady. Ale radši bych to nezkoušel  :P

15
Karta ČT se dá použít akorát někde v STA, jinak je to bezpředmětná věc.

Stran: [1] 2 3 ... 38