Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Oldřich Urbiš

Stran: [1]
1
Televizory / Re:Jak na 5.1 zvuk?
« kdy: 19. 02. 2012, 22:11:02 »
V podstatě existuji několik možnosti jak dokodovat Dolby Digital na 5.1 výstup.
Nejjednodušší je použití externího dekodéru např. Creative DDTS-100, trochu je problém, že se už par let nevyrábí a sehnat jej je jako vyhrat ve sportce. A cena minimalně tak 2000. Dají se koupit i nějaké německé dokódery, ale ty jsou za cca 4000-5000
O něco dražší je koupit nejlevnější receiver a repro napojit na něj. Cena minimalně cca. 5000.
Další možnost je použít počítač se zvukovou kartou s optickým digitalním vstupem a 5.1 analogovým výstupem a Dolby Digital dekódovat na počítači. Cena těžko říct, ale pokud je k dispozici počítač, tak je toto asi nejlevnější řešení.

Všechny tyto způsoby předpokládájí zdroj Dolby Digital zvuku přez digitální optický nebo coaxiální kabel, tzn. nejspíš použít settop box s MPEG4 dekodérem a digitálním výstupem. S ohledem na celkové náklady a přínos 5.1 zvuku se to podle mne, pouze pro pár programů, nevyplatí.


 

2
Na této stránce http://www.poda.cz/digirpg.php si můžete, po zadání ulice, ověřit,  kdy bude provedena digitalizace ve Vašem domě, a jakou formou. Buď bude provedena digitalizace STA nebo bude dům připojen na optickou síť.
Ale nejprve bych zkusil obyčejnou pokojovou anténu. U mě doma ve FM jede Mux1 a Mux2 v pohodě. Nikde jsem se nedočet, kde bydlíte, tudíž těžko posoudit zda-li je nějaká šance pro digitální příjem.

3
Také bych se rád připojil k varování před Rio Media potažmo 802.cz.
Mám od této společnosti IPTV přes optiku a jsou s ní neustálé problémy.
Bohužel jsem podepsal úvazek na dva roky což si dodnes mlátim o hlavu.
Cca 1,5 roku se televize neustále sekala, vypadávaly programy a občas nejela vůbec.
Sekání se cca před 1 měsícem ztratilo, ale po týdnu televize přestala fungovat úplně, jsou to již 3 týdny a doposud,  i přes neustálé urgence z mé strany, nebyli schopni závadu odstranit.

Proto si dvakrát rozmyslete jestli s Vám vyplatí přistoupít na jejich podmínky, ja s nimi končním jakmile mi skončí úvazek.

Oldřich URBIŠ

Stran: [1]