Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Franta Kostka

Stran: [1] 2 3 ... 13
1
Dobrý den.Chci se zeptat jestli se zvýší výkon 3 mux z Krásného
ne

2
Už se to tu kdysi probíralo, ale mohl by mi někdo poradit, jaké další vzdělání potřebuji , abych mohl provádět montáže satelitů. Jsem vyučený silnoproudař. Díky za seriózní rady všem.

:) Ano je dobré mít nářadí a měřák na ladění na satelity a přehled o satelitním vysílání a pak můžete mít klienty jako třeba chodský David Rácz který je tu známý nemýlim se =)
Tak proč ne,jen jestli se tam kde budete pohybovat vlezete a uživíte se v té oblasti,jinými slovy jaká je tam konkurence a pokud je tak je možnost se uchytit se svým stylem je li prostor =)  :D
Přeji hodně úspěchů v podnikání  ;)
to snad bylo myšleno jako vtip, ne? :-D
Dotyčný nikdy žádný měřák neměl, pořád fňukal, že si na něho nevydělá (koženou sedačkou v prodejně pro zákazníky se ale pochlubil), vše "ladil" a instaloval na nasliněný prst a když zjistil, že DVB-T je trochu složitější než všude plácat logaro na smeták, tak ho začal pomlouvat jak je to strašně "anti-user-friendly" a přešel na satelit, kde se to do jisté míry (kterou taky neznal) dá plácat a lepit podle teploměrů (nad složitějšími věcmi pak zas brečel a sváděl to na něco jiného). O instalacích typu "od pantáty vedou dráty" nebo parabola na kurníku raději pomlčme, proběhlo to tehdy různými fory. O použitých komponentech (jako RG6 apod) už nemá ani smysl se zmiňovat...

Ano, dnes TO opravdu může dělat každý kod má do p***** díru, což není to samé, jako když TO UMÍ každý. Ostatně, jak dotyčný skončil se zde také ví... hlavně, že ho zdejší redakce a skalní příznivci nazývali "odborníkem na digitalizaci"  ;D ;D ;D

3
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:slováci v opavě
« kdy: 30. 06. 2012, 18:12:17 »
Petře maš 261 přispěvku a ptáš se jak školák 4 obecné
261 příspěvků z těch jeho 261 JE jak ze 4. obecné... tak kvantita asi kvalitu nezvedne :-)

4
A co Fryšták Vítová u Zlína?
co pořád otravuješ s tím Fryštákem? Zlín jede od pondělka, je to městský vysílač pro město, jestli ho doteď nenaladils tak buď to u tebe nehraje nebo máš olšové ruky. Nebo na co pořád čekáš?

5
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Stav v multiplexu4
« kdy: 26. 06. 2012, 17:38:44 »
Co mám doma 4 placatý  televize a jedna je LG LED rok a pul stará a při koupi bylo ujištěno příjem v mpeg 2 i 4 ,ale ani na jedné nejdou HD kanály,jen pohoda,na některé jde aspon zvuk.Signál se naladí,programy se naevidují ale obraz nikde. Ještě,že mám dostatek STboxů od O2.Musel jsem vyhodit z rozvodu některé slučovače a rozbočovače, rozboural jsem obývák abych se ke všemu dostal,manželka nadává co zase zkouším ,a výsledek.... jde to ..a jak říkával můj otec,,Krásně to kreslí" Lokalita Novosedlice u Teplic signál Ústí 70/80 a z Liberce 25 kanál 60/70 anténa 21 prvků podle pana Ćeskýho str 141.Zesilovač ZKC 30 kanál.

Hodně zajímavý je, že v Novosedlicích signál jak kráva a v Dubí, Teplicích a v Proboštově signál 7-14. Podle Davida Kříže je ale prý vysílač momentálně OFF.
situace se mění každým okamžikem, třeba to už jede :)

6
Citace
tady = na DZ.
tečka.
sám jsi blábol :D

cituji: četl jsem zde na foru

Toto forum nerovná se DZ.
chronický ťápal a najednou jak bojuje o slovíčka :D
"tady" jsem napsal já. Co napsal někdo jiný mne nezajímá.

7
Citace
přesně tuto zmatenou dezinformaci tady totiž rozšiřoval ten, kdo Vás dnes uklidňuje, tj. José :D

Akorát, že jako obvykle kecáš blábole... Protože jsem o tom nenapsal jedinou řádku zde na fóru...
Ale něke úplně jinde. Totiž v diskuzi pod článkem.
Kde jsem se podivoval proč tedy v komprimaci MPEG4 nejedou rovnou všechny stanice v multiplexu
a proč vytvářejí takový zmatlaný guláš, že něco tam dají v mpeg4 a něco v mpeg2.
Nevěda pochopitelně, že v Mux 4 je to také prováděno takto blbě.
Protože jsem se domníval, že Mux 4 má zcela všechno v mpeg4, tedy i Óčko když tam bylo atd.
Ovšem pokud je zvykem to zde takto matlat, tak ať si to zde takto matlají.

U Poláků je to normální, tam je jednoduše v mpeg4 všechno.
Takže opakuji blábole, nepsal jsem o tom nic v tomto fóru, ale pouze na jednom jediném místě zde na serveru a to v diskuzi pod článkem ! Což si tam můžeš najít !

Ostatně je otázkou kdy tam hodlají ty dvě HD stanice ČRa spustit atd. Zatím se děje tak velké kulové.
A je také otázka jestli to je fakt nebo jen nějaký účelový kec.

Z Mux 4 už HD programy jedou.

V Mux 3 zatím příbylo jen Óčko.

Po nějakých ČT ani vidu ani slechu...
tady = na DZ.
tečka.
sám jsi blábol :D

8
No moment antenu mám horizontálne na Zlin a neco už načitalo, aká je vlastne polarizácia pre Zlin a UH ked BRNO je vertikál ?
mux 4 je komplet Horizontál

9
HD programy mi stejně nepujdou, mam jen mpeg 2  set top box, takže pokud přepnou mux 3 na hd tak mi nepude žadny program. Pohoda tv bude jen v mux 4, který neprojde ještědem. Jestli tam budou i další tv tak je take neuvidim, pokud mux 4 jede v mpeg 4 tak take nepude.

Ale nic nikam nepřepnou.Prima Love a Genus Plus ti půjde dál. A přidali ti tam přece včera Óčko ne ?
Takže už tam máš dokonce 3 programy. A v září nebo kdy tam prý přidají nějakou Východočeskou televizi.
Jo a v řijnu možná ještě tu pražskou Metropol TV, co chce být prý celoplošná. Tak tam budeš mít dokonce 5 stanic, co ti půjdou.

Tak to potom jo, domníval jsem se, že už nepujde, četl jsem zde na foru něco o tom jak daj mpx3 do mpeg4. Alespoň že nepřepnou celý mpx ale jen 2 programy. Až to pojede tak to zkusim na pc, karta umí mpeg 2,4 i avc.
přesně tuto zmatenou dezinformaci tady totiž rozšiřoval ten, kdo Vás dnes uklidňuje, tj. José :D

10
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Stav v multiplexu4
« kdy: 26. 06. 2012, 10:12:10 »
Chytá někdo multiplex 4 v Mladé Boleslavi? Podle tý jejich šílený mapky by to mělo jít, ale 10 kW z Černý Studnice mi moc naději nedává.

nalaď si k44

11
Ahoj, víte někdo, kdy bude MUX4 na Cukráku?
vůbec nikdy :-DDD
Pane Kostko, tentokráte jste mě nepředběhl.  :P  ;D
8 sekund :D

12
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Stav v multiplexu4
« kdy: 26. 06. 2012, 09:31:57 »
Stav příjmu 26. 6. ráno, Pha, Novodvovorská - už opět jede, ovšem náplň multiplexu je omezená.
Vysílá se pouze SDT, PAT (programy beze změny, viz mé předchozí příspěvky).
Stále chybí hlavně NIT (síť se neidentifikuje, což může činit přijímačům problémy). O času a epg nemluvě. ČT4HD ne identifikuje jako neznámá náplň, další 3 jsou správně konfigurovány jako TV.
Chlapci asi ještě studují manuály k těm krabičkám, co dostali.

""Pražská SFN síť je složená z několika vysílačů. Dříve ji provozovala společnost Telefónica, která používala starý typ vysílačů. My jsme přidali nové a nastavení nefungovalo. To jsme nepředpokládali. Všem divákům se za zpoždění omlouváme," dodal Pařízek."

vs.

"Na námitku, že by diváci měli vědět, jakým směrem mají natočit anténu, když budou chtít přijímat multiplex 4, Pařízek odvětil, že taková informace nebude potřeba. „Máme vyzkoušeno, že všechna krajská města budou stoprocentně pokryta jak pro příjem na venkovní, tak na pokojovou anténu,“ tvrdil. "

Co na to říct? Radši nic  ;D ;D ;D
Takový profík za jakého se považuje a není schopen (asi ani nikdo v jeho týmu) zkoordinovat výstavbu a spuštění muxu a tv Pohoda... představa, že vše zvládnou za týden a naráz, se jaksi (a každý normální člověk to předpokládal) nepovedla.

13
poradit jedině: změřit odborně signál!!! anténa se neradí na webu!

14
Ahoj, víte někdo, kdy bude MUX4 na Cukráku?
vůbec nikdy :-DDD

15
V základu chybí v pozemáku HD stanice, takže je to druhá liga, ať se to někomu líbí nebo ne. A ten mux 4 s pokrytím pár měst (a to ještě mizerně) to moc nevytrhne a mux 3 taky žádná sláva.
no ty upscalované "HD" na satelitu ho moc do pozice první ligy nestaví :D :D

Stran: [1] 2 3 ... 13