Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - josef k

Stran: [1]
1
PEPA: tak jak jsem slíbil podělím se o zkušenost: sundal jsem anténu, posunul koax o 1,5 cm a nacpal přes F konektor zpět a PROGRAMY naskakly (!) MUX 1-4, kvalita signálu 65-80, uroveň bitové chyby 1-3, TV hraje.,,, a předtím ze dne na den nic... Divné je že i) anténa je pod střechou balkonu, ii) v suchu (nad šnurami na sušení prádla) iii) krabička byla bez kondenzace, iv) koax bez koroze, rozvody po bytě bez problemu..... tak vázně nevím, stalo se to samé loňský rok na podzim po prvním mrazíku. Závěr: nevím proč ale budu muset asi každý podzim zkrátit koax o 1-2 cm :-)
ještě že mám metrovou rezervu. Každopádně díky všem, za náměty. Soukromě jsem měl podezření na napájení, které ač svítí dioda nemuselo napájet ale tím bych skončil jako laik a pak asi volal anténáře..

2
ahoj DEKUJI všem za odpovědi, ano, anténa má napájení z 220v zásuvky, loňský rok pomohlo zkrácení a znovapripojení kabelážev anténe (i když tam v suchu jsem neviděl, proč?) problém ale loni to pomohlo! (teď chodím z práce už po tmě) tak to nechám na So-NE, jinak soused ve 3p vyhodil na balkon anténu, takže ještě by mě mohl odstínit, pravda.... pak se ptám (měřák nemám) jsem "poučený amatér" vylučovací metodou zkusím i) jít od antény (znovuzapojení) po I. rozbočení po bytě s TV v ruce, pak zkusím ii) znova koupit napájení (jestli odešlo do křemíkového nebe) a pak se zase případně ozvu s prosbou o radu. Ale chlapi díky za rady, ... inu žena je doma nespokojená že, TV nejdou, to je motivak co :-)

3
Ahojky dovolím si požádat o radu. Ostrava-Hrabůvka, u Venuše, 4p./4. antena PLZEŇ, pod balklónem. dosud asi 2,5 roku bezproblémový příjem, nyní (-5 dní) mi zmizel MUX3 a MUX2 silně kostičkuje, vypadava na 1-3 sekundy.... Obraz se mění (lepší-horší) v závislosti na denní-noční době. Zkusil jsem a zkontroloval rozvod po bytě (2 TV) bez zjevné chyby - můžete mi někdo sdělit jestli máte podobnou zkušenost? Přeladováním na II. TV se kanal 32 vůbec nezobrazuje! Čím to může být? (na anténu neprší, kabelaž je kvalitní. Děkuji, loňi se mi stalo obdobné v prvním mrazu - může to být přímo na anténě? (kondenzát?) Pepe

Stran: [1]