Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Miroslav Novák

Stran: [1]
1
Zdravím,
já obecně nezpochybňuji, že se za takový obsah platí. Co mne na celé věci frustruje je skutečnost, že si každou chvíli koupí exkluzivitu někdo jiný a já jakožto divák/zákazník abych pak každou chvíli přeobjednával své služby. Ne. Mám svého providera a ten mi zpřístupňuje nějaký obsah. Že v něm chybí např. zmiňované PL a LM? Kvůli tomu se nezblázním. To bych měl doma už Digi (ta to dávala dřív), FreeSat (ten to měl nedávno) a teď O2. Že jsou všichni nenažraní a chtějí exklusivitu, je jejich věc. Kdyby práva přeprodali jiným providerům, přišli by si na stejné/podobné peníze, ale nasr.ných lidí by bylo míň. Jenomže to jaksi vedení jednotlivých společností nechce pochopit. No, škoda pro obě strany.

2
Televizory / Re:Samsung UE32D5500
« kdy: 13. 10. 2012, 13:24:41 »
Normálně to funguje tak, že se TV vypne z DO, na něm se pak postupně nacvaká sekvence kláves a pak se to zase z DO zapne. Přístroj najede do servisního menu. Problém je, že mi to na povely z DO nereaguje - čidlo na TV sice bliká a přijímá, ale TV se neustále jen restartuje. Když to vytáhnu ze sítě (a třeba i chvíli počkám), po zapnutí to opět jen restartuje. Zajímalo by mne spíš, zda to jde nějak např. bootnout z flashe a přehrát znovu stávající firmware. Nebo jiná věc - v práci máme např. LED-monitory téhož výrobce, které mají chybu ve firmwaru a po nějakém čase přestanou zobrazovat. Servis nám doporučil, ať si to spravíme sami - přes HDMI tam softem z PC nahraju novější firmware a monitor opět jede. Nějaký takový postup nebo radu hledám.


3
Televizory / Samsung UE32D5500
« kdy: 13. 10. 2012, 12:31:27 »
Komu není shůry dáno, tomu není pomoci.

Potřeboval bych poradit s následujícím, v tuto chvíli pro mne závažným problémem:
Přes rok vlastním výše uvedený TV a včera večer, nemaje doma sám co dělat, jsem se pustil do hrátek s nastavením. Přes servisní menu jsem se dostal do nastavení modelu TV a nastavil ho jako vyšší model. Nejvyšší z kompatibilních, který měl stejný firmware, byl UE32D5720. Fungovalo to - hledal jsem hlavně otevřený internet (co kdyby, že jo), ale ten tam nebyl. Tak jsem mu vnutil satelitní receiver (původní nastavení TC jsem změnil na TCS). To byla paráda. I když na TV žádný F-konektor není a nejspíš vevnitř není ani tuner (nerozdělával jsem ho), SW ladil kanály, jako by se nechumelilo. No, a pak jsem udělal tu chybu, že jsem chtěl ověřit, jestli tam ten receiver opravdu není. Nastavil jsem tedy tunery na režim AUTO. A skončil jsem. Přístroj se neustále dokola v intervalu asi půl minuty restartuje a nikam už mne nepustí. Vím, že to asi na záruku neukecám a za flash firmawaru zpět budu muset zaplatit - pokud to tedy vůbec půjde. Přesto bych se chtěl zeptat, zda nějaký dobrodruh nemá tu zkušenost, jak z tohoto bludného kruhu svépomocí ven. Nejde o ty peníze, ale doma to budu muset nějak uhrát na poruchu a zřejmě budu doma taktéž kriticky hodnocen (rozumějte tichá domácnost).

Díky za náměty.

4
Pro občasné donastavení antény nehodlám utrácet velké peníze, tak jsem se rozhodl pro následující řešení:
Přímo na střechu k anténě s sebou vzít malý přijímač (např. Ariva 102 mini) a notebook s displayportem (označeno jako DP++, resp ++DP). Ten má podle specifikace přenášet data oběma směry, takže jsem předpokládal, že (ze sítě napájený) receiver dodá přes HDMI signál, ten si notebook převezme a přes nějaký soft dostanu obraz přímo u antény - na ladění docela super. Problém je, že to nefunguje - notebook žádné nové zařízení nerozpozná a proto ho asi ani žádný SW nezachytí. Potřebuju ještě něco? Grafická karta je AMD Radeon HD 6470M.

Díky za náměty.

5
Skylink / Re: Konverze MPEG4 -> MPEG2
« kdy: 05. 04. 2011, 16:21:10 »
No, pokud to budou přidávat na nový transpordér, tak ten je DVB-S.

6
Skylink / Konverze MPEG4 -> MPEG2
« kdy: 05. 04. 2011, 15:34:54 »
Skylink včera oznámil, že bude rozšiřovat nabídku, ale i SD bude vysíláno v MPEG4. Protože nechci měnit svůj celkem nový SD-receiver, zajímalo by mne, zda máte někdo zkušenosti s touto kartou:
http://www.satshop.tv/MPEG4-Irdeto-CI-Modul.
Jedná se mi o konkrétní zkušenosti z provozu: zda to funguje a jak, problémy, klady, zápory.
Případně zda na trhu existuje i něco jiného. Mám ICE a na receiveru CI-slot.
Díky

7
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re: Slovenské DVB-T
« kdy: 18. 09. 2010, 22:44:50 »
Teď jsem se kouknul do vaší diskuze - pane Kříži, kde to vlastně bydlíte? Ne že by mi po tom něco bylo, ale chytat současně Ploštinu a Děvín, to musí být zvláštní příjmová oblast.

8
Pro Roberta Zemana - tohle se mi docela líbí. Vzhledem k blízkosti kanálů 64 a 66 použít kanálovou propust na 67(68)k + sloučit se zbytkem. Vzhledem k šířce pásma propusti tam tak velký útlum ještě nebude a něco by z toho mohlo vypadnout. Pak jsem se podíval i na ten slov. MUX2 (allotment má na 56k), ale popravdě - asi to za to nestojí. Jinak je pro mne docela dobré, že se slováci rozhodli pro vertikální polarizaci, při horizontální by to ke mně přes kopce asi ani neprošlo.

9
Pro p. Klepáče - pravda. MUX2 vysílají Hády. Zajímavé, že jsem si doteď myslel, že to je z Kojálu. Máme tu taky ještě jednofrekvenční síť na Děvíně (29+40), ale při natočení na brno ji mám na třech hodinách. Jinak jak píše p. Pavlis - ano, je to skutečně spíš fandovství. Profík nejsem, ale baví mne to. Pokud vím, tak jsem tady u nás asi jediný (3km od rak. hranic), kdo chytá Óčko terestriálně.

10
Jsem na fóru nový a nevím, zda můj příspěvek patří sem nebo do antén. Hledám radu k následujícímu.
Bydlím u Mikulova. Na plechové! střeše mého domu mám anténní síto (polské!) s dokoupeným předzesilovačem (cca 26dB, koupeno v omko.cz). Na to nyní chytám MUX1/29k Kojál-silný sig., MUX2/40k Kojál-silný, MUX3/59k Hády-slabší, MUX4!/64k Bohunice-velmi slabý. Zadním lalokem dále MUXA/24k Kahlenberg-střední, MUXB/34k Kahlenberg-střední, MUXC/38k Jauerling-velmi slabý. Kromě našeho MUX4 a rak. MUXC je vše v pohodě, signály výše zmíněných kanálů občas kostečkují, při rozbočení na 2 TV už nepoužitelné. V souvislosti se zahájením digitálního vysílání na Slovensku chci přidat slov. MUX1/66k a do budoucna i plánovaný MUX2/(56k?). Sloučit to ze dvou antén nejde - kanály 64 a 66 jsou příliš blízko. Jediné rozumné řešení vidím v dálkově ovládáním přepínači dvou antén (přes napěťově řízené relé), kdy ale při příjmu z jihu (Kamzík) přijdu o naše MUXy 3 a 4. Má prosím někdo jiné řešení? Nechci mít ale na střeše les antén. Díky za nápady.

Stran: [1]