Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - vigq19

Stran: [1]
1
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Stav v multiplexu4
« kdy: 07. 05. 2014, 17:53:21 »
Bohužel jsou na TV Samsung LE46B650 HD programy stále nekoukatelné. - Projevy stále stejné jako jsem popisoval v tématu http://forum.digizone.cz/index.php?topic=3502.0

2
Z toho, co tu popisujete, trpím problémy b)
Kostičkování HD programů při střihu (změny scény), prolínání. U SD programů to je zasekávání při pohybu kamery (typicky fotbal na Fandovi a včera jsem to zaznamenal i na CT art)
Ano, u SD programu jde u vas pravdepodobne o problem popsany ve  vlakne Zasekavani obrazu... Pokud jsem pochopi spravne vase minule prispevky, jde o TV Samsung LE46B650.

Ano máte pravdu. Kdybych věděl že kostičkování HD programů je projev stejného problému jako ve vámi zmíněném vlákně, ani bych toto téma nezakládal. Bohužel jsem neměl trpělivost se těmi tisíci příspěvky prokousávat. Vlákno jsem sledoval jen ze začátku.

3
Jeste si dovolim poznamku. Problemy mux4 a regmux7 by se mely rozlisovat na dva typy.

a) signalovy
Jde o retezec COFDM vysilac - anteny a prostredi - COFDM prijimac. Vysilac muze mit horsi MER, mensi vykon nez ostatni multiplexy, zvolene mene odolne modulacni parametry (GI, FEC), divaci spatne udelane antenni systemy.
b) datovy
Jde o retezec vysilatel - MPEG koder (vysilac) - MPEG dekoder (prijimac). MPEG koder muze byt nastaven nevhodne tak, ze MPEG dekodery v prijimacich si s tim neporadi. Muze byt i chyba v prenosu do MPEG koderu, ale to snad uz jen vyjimecne.

Pruvodni jev signaloveho problemu je typicky nepravidelne "kostickovani". Pruvodni jev datoveho problemu muze byt zasekavani obrazu (treba zavisle na typu poradu), "kostickovani" kolem strihu (stmivani, prolinani) a jine. Pozorovat "datovy" problem ma samozrejme smysl az tehdy, pokud vim, ze mam signal z anteny 100% v poradku a nejde tak o signalovy problem.

Snazim se v diskuzich oba problemy oddelovat, ale stejne se to vzdycky zvrhne do jednoho chumlu, jako v tomto vlakne. :)

Z toho, co tu popisujete, trpím problémy b)
Kostičkování HD programů při střihu (změny scény), prolínání. U SD programů to je zasekávání při pohybu kamery (typicky fotbal na Fandovi a včera jsem to zaznamenal i na CT art)

4
Děkuji všem za příspěvky, ač mě příliš nepotěšily. Aspoň vím, na čem jsem.

5
Ano, jde o Samsung LE46B650.
Jediný problém je s ČT HD (Fandu už nepočítám). ČT Art i Retro běží bez problému.
Bydlím na Kladně, takže chytám pražské vysílače.

6
Dobrý den,

jsem neodborník, proto omluvte můj možná hloupý dotaz.

TV přijímám přes STA. HD programy z RS 7 mi občas kostičkují obraz. Nova HD (než zmizela) těmito poruchami netrpěla.
Ostatní televizní stanice fungují bez problému až na zadrhávání Fandy, kde např. fotbal je nekoukatelný (četl jsem místní diskuzi).
Vyřešil by můj problém s obrazem ČT HD nějaký zesilovač, který bych zařadil mezi zásuvku STA a TV? Pokud ano, tak jaký?
Děkuji za radu.

Novák

Stran: [1]