Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Pavel Dvořák

Stran: [1]
1
Set-top-boxy / Re:Evolve Andromeda - zkušenosti
« kdy: 08. 09. 2013, 13:15:24 »
Tak jsem si s radostí přečetl tento příspěvek
http://forum.digizone.cz/index.php?topic=3397.0
a na základě těchto informací Andromedu před pár dny koupil.
Vyzkoušel jsem nejdříve s firmwarem nainstalovaným od výrobce. Pro mě bylo nepřijatelné to rozdělování záznamů po 1 GB, proto jsem ihned nainstaloval polský FW ( 1.2.7 ) Cabletech. Záznamy jsou rozděleny po 4 GB ( zpracování v PC stejné jako ze set top boxu Di-Way tedy transport stream ), v časovači přibyla navíc ( oproti Di-Way T200 HD ) možnost nejenom Jednou, Denně, ale i Pracovní dny a Týdně - vhodné na seriály. Počet časovačů se rozšířil z osmi na šestnáct.
Jsem rád, že jsem na webu náhodou narazil na příspěvek, který přišel na to, že se tento polský firmware dá použít, hledal jsem dřív dlouho set top box, který by záznamy nedělil. Po přečtení různých příspěvků na fórech jsem koupil Di-Way T200 HD, který již
několik měsíců nahrává bez závad. Zpracování záznamů je snadné, soubory o velikosti 4 GB, používám buď ffmpeg nebo k vystříhání reklam Avidemux. U záznamů z Andromedy způsob úplně stejný.
Teď jsem zrovna potřeboval vyměnit druhý set top box, který není HD.
Bez nového FW by byla pro mě Andromeda "mimo hru" kvůli dělení záznamů po 1 GB.
Tímto děkuji uživateli, který na možnost použití polského firmware přišel. Sláva Vám !!!

2
Set-top-boxy / Re:Jaký HD set top box.
« kdy: 18. 06. 2013, 10:18:30 »
"Mám špatné zkušenosti s těmi set top boxy, které záznamy rozdělují např.po 256 MB nebo 1 GB, ty starší ponechávaly max.velikost možnou na FAT 32 tj.4 GB ( např.dvouhodinový záznam byl v jednom souboru ).
Jen bych měl otázku, na jak velké soubory rozděluje záznamy Di-WAY 200 HD ? Mohl by nějaký majitel odpovědět ( v recenzi to nebylo). "

Jelikož mi nikdo neodpověděl, stejně jsem koupil Di-Way T200HD. Vytváří soubory po 4 GB, pokud je záznam delší, teprve po dosažení 4 GB vytvoří další soubor ( i když je flashdisk formátován na NTFS ). Soubory jsou transport stream .ts.
Programování záznamů přívětivé, v EPG po stisku načasování se ihned zobrazí okno timeru, kde je možno ručně posunout konec záznamu. Při záznamu se nedá přehrávat v minulosti pořízený záznam, nejdříve se musí nahrávání ukončit a teprve potom je možno vlézt do knihovny se záznamy.
Po asi 14 denním soužití velice dobrý dojem, díky za recenze uvedené v tomto vlákně, navedly mě správným směrem.

3
Set-top-boxy / Re:Jaký HD set top box.
« kdy: 05. 05. 2013, 07:46:49 »
Jelikož mi odešel nahrávací set top box, řeším stejné téma jako v tomto vlákně, tj.jaký HD s nahráváním ?
Dal bych na doporučení a koupil tento Di-Way 200 HD.
 
Mám špatné zkušenosti s těmi set top boxy, které záznamy rozdělují např.po 256 MB nebo 1 GB, ty starší ponechávaly max.velikost možnou na FAT 32 tj.4 GB ( např.dvouhodinový záznam byl v jednom souboru ).
Jen bych měl otázku, na jak velké soubory rozděluje záznamy Di-WAY 200 HD ? Mohl by nějaký majitel odpovědět ( v recenzi to nebylo).
Díky

4
Tak pokud to má být "překlenovací" než přijde ze servisu Mascom, tak s minimální investicí ( asi 600,-Kč ) by se dalo vybrat např.
Optex 8944-2T, Evolve 2025, Alma T2200, Strong 5222, Thompson 110, Gogen 418 T2U, Fuba 760.......a asi mnoho jiných.
Pár jsem jich kupoval pro známé ( Strong, Thompson, Optex... ) a Strong 5222 dokonce skončil u nás v dětském pokoji.

Všechny tyto přístroje mají stejné menu ( je otravné že při programování z EPG se ani ručně nedá prodloužit konec záznamu, leda dát nahrát následující pořad aby kvůli reklamám neutekl konec anebo celé naprogramovat ručně ), umí nahrávat dva programy současně a přitom sledovat dříve pořízený záznam, ukládají název pořadu ( někdy nekorektně ), pokud záznamy sledujete v PC tak soubory jsou rozděleny po cca 1 GB. Používáme flashdisky, HDD jsem nezkoušel. Záznamy jsou buď .mpg nebo .dvr ( dá se zvolit v menu ).

Chytáme Žižkov - kanály 53,41 a 59 - bez problémů na velké síto bez zesilovače - severní okraj Prahy.
Pokud Mascom odejde, tak asi nezbyde nic jiného než MMC.

5
Set-top-boxy / Re: LEMON 070 PVR 160GB
« kdy: 12. 05. 2010, 10:50:15 »
Děkuji za upozornění. Vzal jsem měřák a to napětí 5 V tam skutečně je. Nenapadlo by mě, že to výrobce může takhle špatně vyřešit. Tak jsem mezi antenu a set top box zařadil napájecí výhybku ( bez napájení ), což je vlastně kondenzátor v cestě stejnosměrnému napětí. Pak už je vše v pořádku a zdroj v set top boxu není antenou-zkratem zatěžován.
Cena výhybky cca 60,- Kč.
Díky.

6
Set-top-boxy / Re: LEMON 070 PVR 160GB
« kdy: 10. 05. 2010, 11:31:02 »
Bohužel Pan&Scan zobrazit nelze. Byli jsme na to zvyklí ( vždy jsme oželeli zobrazení výsledků po straně např. u formule 1 ), ale obrazovka byla celá vyplněná. Ten mód  Letterbox má znatelně nižší kvalitu ( vyplývající z principu tohoto zobrazení ) - tak to nakonec vyhrálo při vysílání 16:9 zobrazení s černými pruhy nahoře a dole. Kvalita obrazu při tomto módu zobrazení a přes RGB je skutečně výtečná.

7
Set-top-boxy / Re: LEMON 070 PVR 160GB
« kdy: 08. 05. 2010, 11:34:38 »
Jelikož nikdo neodpověděl, tak si po koupi odpovím sám kdyby to také v budoucnu někoho zajímalo.
- napájení anteny vypíná přístroj sám, není to nutno provádět ručně jako u jiných set top boxů
  ( mám připojeno velké síto bez zesilovače rovnou do vstupu anteny a žádná hláška o zkratu se na obrazovce neobjevuje )
- formát obrazu má možnosti 4:3, 16:9, 4:3 Letterbox
  Volbu Střed bohužel nemá, museli jsme se smířit s černými pruhy nahoře a dole ( použitá televize 4:3 ) při vysílání ve formátu 16:9
- skákání přes reklamy je výborně vyřešeno, čísla předvoleb fungují jako skok po minutách, jaké číslo stisknu, o tolik minut skočím dopředu ( tudíž přeskok reklamního bloku trvá cca 2 sec )
Již dopředu známá nectnost - přenos přes USB ( a zpět ) téměř v reálném čase ( jelikož to nebudu využívat, nevadí mi to, před koupí jsem o tom věděl - řešilo se to v různých diskusích )
Připojení k PC jsem nezkoušel, nepotřebuji to.
Pokud máte nějaký dotaz, napište.

8
Set-top-boxy / LEMON 070 PVR 160GB
« kdy: 04. 05. 2010, 11:26:20 »
     Tento model mě zaujal svojí cenou 2.700,- Kč, dříve stál okolo 5.000,- Kč. Za tyto peníze by už stálo za to nahradit "obyčejný" set top box nahrávacím i u druhé televize. K první televizi jsem loni připojil FTE T250 a zatím velká spokojenost.
     Od výše uvedeného Lemonu jsem prostudoval návod a různé diskuse, ale potřeboval bych ještě vědět pár věcí :
 1) nezdá se mi pravděpodobné, že by nešlo vypnout napájení anteny + 5 V ( zatím to u každého set top boxu šlo vypnout )
 2) dá se měnit zobrazení např.4:3,16:9,Střed....... bude připojeno ke "skleněné" TV formát 4:3 takže potřebuji ten Střed ( nechci protáhlé hlavy ani černé pruhy po stranách )
 3) dá se skočit při přehrávání jedním tlačítkem o několik minut, aby se třeba reklamy nemusely "převíjet" rychloposuvem ( FTE T250 má skok o 5 minut )
Moc bych prosil jestli by nějaký majitel tohoto přístroje mohl odpovědět, ev. napsat své další postřehy.
Předem děkuji.

9
Celý obsah DVB-T muxu jde rozdělit programem HDTVtoMPEG2 ( freeware bez instalace ) a jednotlivé streamy pak zpracovat třeba v MPEG Video Wizard DVD.
http://www.svethardware.cz/forum/showthread.php?t=15405
Mám to vyzkoušené, mnohokrát ověřené a navíc je to zdarma.

Stran: [1]