Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Lukáš Janků

Stran: [1]
1
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re: Slovenské DVB-T
« kdy: 30. 07. 2011, 15:28:58 »
Bohužel, jsem na to moc nízko, Bratislavu nechytám vůbec :(.

V jiné diskusi někdo psal, že naproti těm nižším anténám ještě něco stojí ve směru na Moravu... Ale já tam nebyl, tak nevím :).

2
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re: Slovenské DVB-T
« kdy: 30. 07. 2011, 13:31:55 »
Jak jste na tom dnes na Jiřní Moravě s příjmem 57 k z V. Javoriny? Kanál 69 již vypnuli, přijímáte někdo STV 1 a STV 2? Já jsem u Pohořelic (mezi Břeclaví a Brnem) a 57 k ani ťuk, přitom kanál 56 jede skvěle. Díky za reakce!
Bohužel, s vypnutím k69 jsem v Brně-Bohunicích přestal chystat STV 1 + 2. Kanál 56 jede špičkově, ale na 57 nemám žádný signál.

Ale to bude asi tím, že podle webu towercomu je anténa pro k57 o 10,4 metrů níž než ta pro k56. Takže máme asi smůlu :(.

3
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re: Slovenské DVB-T
« kdy: 29. 06. 2011, 23:26:22 »
Já jsem to tedy taky pochopil tak, že Z. S. má nějaké informace, které my nemáme, resp. když si přečtu ten původní příspěvek, tak to psal s velkou jistotou. Teď z toho jen bruslí nějakými slovními kličkami :).
Ale je fakt zajímavé sledovat, jak se tady na tomto fóru téměř v každém tématu někdo s někým dohaduje a nadává si...

Ale uvidíme toho 15. července, až se vypne 69. Však pokud tam jsou nové antény, proč by to nechávali na těch starých? Můžu potvrdit, že 57 teď "chytám" se stejnou intenzitou jako dříve 69.

4
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re: Slovenské DVB-T
« kdy: 29. 06. 2011, 10:06:18 »
No něco tam je, jinak bych měl 0 % (jako na jiných kanálech). Uvidíme během dne :).

5
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re: Slovenské DVB-T
« kdy: 29. 06. 2011, 09:42:11 »
Už vysílá i kanál 57.

http://dvbt.towercom.sk/aktuality.php?article=241

Ale jak teď naladím parádně 56 i 69, tak na 57 mám jen 9 %signálu.

6
Pak se nelze divit, že dost případných uživatelů to odradí do fóra přispívat.
Jop, chtěl jsem začít chodit (myslejíc, že se tu něco užitečného dozvím), ale místo toho všude čte jen diskuse asi 5 stejných lidí, kteří tlachají, chvílemi se urážejí a nezapomenou urazit každého dalšího, kdo není takový odborník jako jsou oni.

7
Jo, už to frčí :).

8
Ono to ale obvykle nikomu normálně myslícímu nevadí, protože tytéž programy přijímá z kabelovky nebo DVB-S, zatímco DVB-T je mu úplně ukradené  :D
Tý jo, teďs nám to všem nandal. Jednou bych chtěl být jako ty a sledovat televizi ze satelitu, stal ses nyní mým vzorem!
Nandal jsem to jenom těm, kteří neustále pobrekávají v diskuzích jak jim mux 4 nehraje místo toho, aby si příjem těch programů dávno zaobstarali jinak  ;D
To je možné, i tak není důvod ostatní urážet.

9
Ono to ale obvykle nikomu normálně myslícímu nevadí, protože tytéž programy přijímá z kabelovky nebo DVB-S, zatímco DVB-T je mu úplně ukradené  :D
Tý jo, teďs nám to všem nandal. Jednou bych chtěl být jako ty a sledovat televizi ze satelitu, stal ses nyní mým vzorem!

MUX 4 stále odstaven...  :-\
Asi to teda moc intenzivně neřeší. Aby to nedopadlo jak v Plzni.

10
Nějak nechápu, co to vaše štěkání po sobě má společného s MUXem 4.

Nevíte někdo, kdy to konečně pojede? Nefunguje to už někdy od půlky týdne.

11
To neumí. Jedině, že byste si ten druhý kanál začal nahrávat a okamžitě ho spustil v nějakém přehrávači videa.

12
Jaky je postup v programu kaffeine pro prehravani (nikoli nahravani) vice programu zaroven (v ramci jednoho muxu) prostrednictvim jednotuneroveho prijimace? Osobne se sice ovladaciho programu DVBviewer uz nevzdam, ale kolega kaffeine pouziva, tak by se rad dozvedel jak funkci picture&picture aktivovat.
Přepnete na kanál, který chcete nahrávat, začnete nahrávat (v tu chvíli se seznam stanic změní jen na ty v aktuálním muxu). A to stejné uděláte s ostatními.

13
Umožňuje kaffeine kromě načasování nahrávání přes EPG taky uspávání/probouzení počítače tak, aby počítač nebylo třeba nechávat zapnutý? Co jsem linux/kaffeine před lety zkoušel, tak možnosti kaffeine naprosto nesplňovaly takto běžný požadavek. Podobně chyběla funkce sledování dvou programů zároveň a vůbec chyběla možnost komfortního ovládání. Pořídil jsem proto program DVBviewer ;)
Nepoužívám úplně aktuální verzi Kaffeine, ale 0.8.7. Nastavit nahrávání přes EPG umí, ale to probouzení ne (možná to ale už umí nejnovější verze). Sledovat dvě stanice zároveň samozřejmě jde, ale to jen v rámci jednoho multiplexu (protože na kartě je jen jeden čip). Dokonce jde nahrávat "neomezené" množství stanic, pokud jsou všechny v jednom multiplexu. Nahráváš Novu a Primu a sleduješ Cool :).

Co se týká rychlosti a výkonu při sledování TV v závislosti na operačním systému, tak u mé AverTV Hybrid karty to vždycky bylo tak, že po čisté instalaci windows to fungovalo svižně, ale po čase se televize sekala, i když jsem jen v paralelním okně prohlížel složku (naštěstí už windows dlouho nemám). Na Linuxu (Ubuntu 9.10) takové problémy ani po dlouhé době používání nejsou, vše je velice svižné bez sekání.

Stran: [1]