reklama

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Libor L

Stran: [1] 2 3 ... 47
1
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:TV Fanda v DVB-T
« kdy: 22. 08. 2012, 08:48:56 »
Jak jsem psal, "kabelem" v rámci STA. Ale jisté pokusy se šířením signálu z výše popsané sestavy ve volném prostoru proběhly, ale jak sem psal nemá cenu "dráždit" odpovědné státní orgány.

Co myslíš mezi baráky? Pokud to rozvedeš kabelem je to O.K., např. několik vchodů nebo samostatně stojících domů, za pomocí převěsu nebo kabelu v zemi. Nějak nerozumím tvému zadáni. Kabelem to můžeš šířit mezi x domy, ale musíš dát pozor, aby jsi nepřesáhl počet ÚZ, které se ještě považují za STA a není potřeba pro takovéto šíření tv signálu licence (dnes už myslím jen registrace).

2
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:TV Fanda v DVB-T
« kdy: 21. 08. 2012, 20:34:43 »
Odborník to pochopí a normálnímu člověku je to šumák! Ten se o odborné věci nezajímá! Jinak pro znalé, stačí výstup z transmodulátoru prohnat přes KV ALCAD 905 přímo do antény se ziskem na uvažovaném kmitočtu cca. 10dB a okolí se nebude stačit divit, že Fanda (příp. jiná stanice) hraje i na "klasickou" anténu!! Viz případ na začátku milénia v Brně se stanicí VTV4. Tehdy ještě v analogu! Odzkoušeno, při umístění transmod. + KV na vhodné kótě, příjem v okruhu cca. 10km! Ale nemá cenu dráždit hada penisem!

3
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:TV Fanda v DVB-T
« kdy: 21. 08. 2012, 06:55:41 »
Říká ti něco transmodulace? Tak takovýmto způsobem už asi ve dvanácti STA,  z několika desítek, které obhospodařujeme, v DVB-T Fanda tv v Ostravě vysílá. Věřím, že je to daleko více, protože STA je jen na území města několik desítek tisíc a progresívních firem, které je instalují a udržují je taky povícero, takže počítám, že takto řešený převod S/T je ve stovkách ne-li tisících STA!

4
Ale teď vážně...!
V časopise AR řady A (červené) v čísle 9 z roku 1988 je na straně 336 popsáno možné řešení tazatelova původního dotazu. Dále je v tomto článku odkaz na obsáhlé řešení této problematiky v tématicky zaměřeném AR řady B (modré), číslo 1 z roku 1987!!

6
Ty seš, ale "dáreček" To se jen děláš nebo seš od přírody??

7
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:mux 4 ostrava
« kdy: 15. 08. 2012, 13:42:45 »
Otázka K38 pro MPX4 z Lanové (po přechodu z K63) má hlavně technická úskalí!! Vezmeme li v úvahu plánované ERP pro K38 z kóty Lanová, které nebude vyšší, jak 10kW. Uvědomili si "odborníci" v ČTÚ, že na sousedním K37 vysílá v ÚO Ova MPX2 v SFN ze tří TXů s ERP 100+25+10kW. To, že vzniknou po tomto přechodu a této "super" kanálové kombinaci K37+K38 v STA kde nejsou použité KV (a mnohdy i tam kde KV jsou) značné problémy a bude tyto STA (a to nemluvím o tisích ITA v oblasti) upravit. Kdo to vlastníkům zaplatí? Snad PhDr Dvořák z ČTÚ otevře "prkenici" a bude solit?? V tom případě ho předem "lituji", protože to budou částky jdoucí do statisíců (možná miliónů) Kč, vzhledm k počtu instalací s K63 v Ostravě a blízkém a vzdálenějším okolí, kde lze tento kanál přijímat!! V případě přemístění prozatímního K63 na kótu Lanová  a zvýšení jeho ERP z 0.794kW na cca. 10kW bude opět v Ostravě a nejbližším okolí ve značném počtu STA a ITA bez dodatečných úprav znemožněn příjem MPX1-PL na sousedním K62 z TXu Skrzyczné. Zde může sice někdo z ČTÚ namítnout, že K62 je pouze dočasný a finalním tv kanálem je K55. Ten zde ovšem bude spuštěn kdoví kdy a bude vysílat v SFN s TX Katowice. Je opět nutno přihlédnout k tomu, že na vedlajším K54 je v SFN ze tří TXů vysílán náš MPX1, opět s ERP 100+25+10kW. Takže kolem úprav přijímacích tv systémů (lhostejno jestli STA nebo ITA) bude na ostravsku v blízké budoucnosti HODNĚ VESELO!!!!!

8
To záleží na vkusu každého soudruha! Někdo chce motorické natáčení paraboly (vhodné pro 1x SAT přijímač) někdo zase multifocus! A to "hovado" co bylo na prodejně, tak to se odborně nazývá "toroidní" parabola! Jinak nevím o žádných "problémech" při používání, ať už táhlových motorů pro paraboly v C pásmu, tak při používání Diseqc motorů, pro menší paraboly v Ku pásmu. To co ti tvrdili údajní "specialisté" na prodejně je nutno brát s rezervou a nejspíš ti to říkali z důvodu vlastní neschopnosti tyto věci bezproblémově instalovat u zákazníků! Byli to zřejmě nějací "garážníci" nebo "přelakovaní" zelináři, kteří umí max. instalovat sety pro A3+A1 a to ještě s problémy.

9
Televizory / Re:Samsung LE32B554 a čt 4 HD v Muxu4
« kdy: 12. 08. 2012, 15:57:07 »
DB je provozovatel MPX4, Pařízkova firma, sídlí v Porubě na Stavební ul.(kousek od porubského Intersparu), mají tam i headend a sedí tam jejich "technici", takže pokud by jsi dorazil i s TV, určitě by se  tím  zabývali. Na Samsungu se nic kloudného nedozvíš, CZ pobočka je moc malý pán na tyhle věci a budou to řešit a řešit a řešit, až to vyšumí. Viz problém s Tv Samsung, modely 2011 a aplikací Hbb od ČT. Taky se to údajně (přesně nevím, nezajímám se, Samsunga nevlastním) stále řeší a řešení je kde? V p..i!!

10
Televizory / Re:Samsung LE32B554 a čt 4 HD v Muxu4
« kdy: 12. 08. 2012, 14:14:27 »
Zkus se telefonicky zkontaktovat s tím mladým klukem (jméno mi teď bohužel vypadlo), co má v DB na starosti headend a domluvit se s ním, případně pokud seš někde z Ostravy jim tam tu tv dovézt (headend mají v Porubě na Stavební ul.) a problém předvést přímo na místě. Není nad praktickou ukázku. Oni ty signály přebírají od TO2 (nemají zatím vlastní linky v SDI formátu přímo od jednotlivých tv), takže možná tam bude problém. Možná, ale není závada na straně DB, ale na straně FW u výrobce Samsung. Pak by mohla být závada v FW a bylo by potřeba donutit samsungáče k vydání opravného FW.

11
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Slovenské DVB-T
« kdy: 10. 08. 2012, 15:37:40 »
Dobře tedy. V satelitu mám ČTHD, ČT4HD, NOVA HD, Prima HD (je to HD?), Markízu HD. Znovu upozorňuji, že se bavíme o neplacené nabídce. V pozemním vysílání mám ČTHD, ČT4HD, NOVA HD, TVP1 HD. V březnu budu skoro určitě chytat i TVP2 HD. Bydlím v Ostravě, možná chytáme každý jiný vysílač.  ;) Takže v čem je satelit lepší? Diskutujeme, takže se nerozčiluj, ale argumentuj.

V březnu 2013 v OV TVP2 HD z MPX3-PL, zcela jistě ještě zachytit nepůjde! Na to rychle zapomeň! Nejdříve v druhé polovině roku 2013! Pokud se ledy nepohnou! TVP nemá moc zájem "svůj" MPX3 v PL rozšiřovat, zatím jí stačí pokrytí jejich MPX1, kde šíří své základní programy TVP1+2+Info!!

12
Cena ovšem 2500 Kč. To můj Strong SRT 8500 DVB-T2 byl levnější, dal sem za něj 1350 Kč! A funkce skoro stejné. Má sice jen 1x (zadní) USB a nemá LAN, ale to pro sledování běžného tv vysílání nevadí. Menu je v angličtině, ale firma, co mě ho prodala, slíbila, že pokud bude nový s CZ menu, není problém mě ho mailem poslat. A navíc má vestavěnou čtečku karet IRD a nebo dokáže (pokud tak vysílá kódovaný signál provider) dékodovat i bez karty, tzv. soft IRD systém neboli bezkartové Irdeto.

14
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:DVB-T v Polsku.
« kdy: 01. 08. 2012, 17:39:11 »
K37 DVB-T (ani analog) z tohoto TX nevysílá, tak proto a u K48 nevíme, máme jen křišťálovou kouli ver. 1.23 a pro úspěšné vyřešení tohoto problému s příjmem DVB-T signálu na K48 ve tvé lokalitě, je potřeba kouli verze 1.24!

15
"Jisté potíže prý neustále posouvají termín vysílání"... Nic jiného než peníze za tím nehledejme, protože o peníze, jak pravil klasik, jde vždy až v prvé řadě!  ;D

Stran: [1] 2 3 ... 47

reklama