Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - gifter

Stran: [1]
1
Zdravím všechny. V sobotu ráno jsem v Brně RS8 naladil na kanálu 43 (25 nechytím).  Tuší někdo z jakého vysílače to jde? Jedinou 43 jsem našel z Liberce a nevěřím, že to je to, co chytám. Nikde na netu jsem zmínku o kanálu 43 v okolí Brna nenašel. Díky za jakoukoliv odpověď.

2
Samozřejmě že dala, já dokonce jednu takovou koupil dětem do pokojíku. Je to dokonce PC monitor s DVB-T a analog tunerem Asus 24T1E.
www.asus.com/Monitors_Projectors/24T1E/
Jinak monitor je Full HD přesto MPEG4 v tuneru opravdu neumí což jsem bohužel při nákupu nevěděl. :-(

To je tedy argument. V roce 2011 se dala koupit i černobílá TV a koupil by si ji snad někdo? V té době už byla vysílána Nova HD, takže koupit do budoucna cokoliv bez mpeg4 byla blbost.

3
Kupovat v dnešní době pouze HD ready je přímo šílenost.

4

Teď jsem chvíli sledoval ČT sport HD a výsledky jsou následující:

Síla signálu: 98 %
Kvalita signálu: kolísá mezi 63 % až 76 %
Počet špatných bitů: přibližně 7E-6 až 2E-5

Když to padne k těm 63% a zvýší se chybovost až na těch řádově 1E-5, tak to zakostičkuje.

Předpokládám, že v pátek se stavil anténář (oficiálně nemám ověřené), protože se kvalita opět zvedla.
TV nyní ukazuje kvalitu signálu 82 - 100 %, přičemž to při poklesu stále kostičkuje. Předpokládám tedy, že to padá hluboko pod těch 82%.
STB Zircon T2 ukazuje většinu času kvalitu 100 %, ale pravidelně to padá třeba i na 52%.
V tuto chvíli se obávám, že další zásah na STA je vyloučený a má jediná naděje je změna v rámci RS7. Díky všem za předešlé reakce na tento problém a dál už to nebudu řešit.

5
Řeším v podstatě stejný problém. Na domě máme zmodernizovanou STA a všechny programy běží bez problému, jen HD ČT z RS7 kostičkují....
Tohle vypadá spíš na problém s kvalitou příjmu. Zkuste se podívat na údaje o chybovosti a jestli kolísají, když dojde ke kostičkování.

Teď jsem chvíli sledoval ČT sport HD a výsledky jsou následující:

Síla signálu: 98 %
Kvalita signálu: kolísá mezi 63 % až 76 %
Počet špatných bitů: přibližně 7E-6 až 2E-5

Když to padne k těm 63% a zvýší se chybovost až na těch řádově 1E-5, tak to zakostičkuje.

6
Řeším v podstatě stejný problém. Na domě máme zmodernizovanou STA a všechny programy běží bez problému, jen HD ČT z RS7 kostičkují. Když to ČT v kvétnu spustila, tak nebyl žádný problém a jelo to výborně, pak asi došlo ke změně parametrů a dlouho to nejelo, než přišel anténář a od té doby to sice jede, ale často to kostičkuje. Že by to bylo televizemi si nemyslím, protože mám k dispozici Samsung i Panasonic a navíc i STB Zircon T2 a chová se to úplně stejně. Lokalita je Brno a vzdálenost od vysílače asi 8 km. Dál mám možnost pravidelně porovnávat kostičkování v místě vzdáleném od vysílače asi 4 km a tam na obyčejnou pokojovou anténu v kombinaci s TV od Samsungu není s RS7 jediný problém a jede to výborně. Teď mi tedy zkuste poradit, jestli je problém v anténáři, který dělá něco špatně nebo prostě vzdálenost 8 km s možností horší lokality je prostě nepřekonatelný problém. Pak ale nechápu, proč to v době spuštění v květnu jelo dobře. Ještě dodám, že jsem laik a nemám žádné vybavení ani možnost nijak do STA zasahovat. Pouze můžu opsat sílu a kvalitu signálu z TV s počkem špatných bitů. Díky za jakoukoliv radu.

7
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Nova HD v mux4
« kdy: 18. 09. 2013, 16:52:03 »
Prostě komedie. Nova nemá na to, aby jeden jediný kanál byl v DVB-T vysílán v HD, a to ke všemu v sítí Pařízkově "za babku"!?! Ještěže se tak drželi analogu, jehož šíření bylo dražší. Holt taky ukázka digitalizace - zas.... mux kravinami, místo aby v něm nechali hlavní Nohu v HD a snad ještě Frndu v HD. S Telkou i Smíchovem se mohou tak akorát projít někde... Naprosto zbytečné stanice!

Problém s kanály typu Telka a Smíchov je v tom, že 3/4 občanů ČR zamrzly v minulém století, vybavení mají z roku 1957 a při sledování 20 let starého Riskuj! hrdě prohlašují, že oni žádné HD nepotřebují, protože na jejich černobílé televizi v tom není žádný rozdíl.
Dokud tady budou takoví lidé, tak se nikam nepohneme, protože pak každá stanice vykládá, že v HD vysílat nebude, protože na to lidé nemají vybavení. Buď se na televizi dívat chci, a pak si pořídím odpovídající vybavení pro rok 2013 nebo se na televizi dívat nechci a pak nic nekupuju. A koupit TV, co umí MPEG4 není otázkou desetitisíců, že by na to lidé neměli. Jednoduše, jak se říká: Evolve or Die!

Stran: [1]