Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Pavel

Stran: [1]
1
O serveru DigiZone.cz / Re: Uživatelé
« kdy: 06. 05. 2010, 14:52:08 »
Citace: Pamětník
Za zajímavé pokládám i existenci dvou uživatelů stejného jména Pavel s různým počtem příspěvků. Jak se pro ostatní dají mezi sebou odlišit?
Ok, já se přejmenuju :-[

Jde o to, že registrační jméno je tu vedeno jako Uživatel, ale v diskuzích se zobrazuje to co se vyplní v kolonce  Jméno, a já tam prostě napsal své křestní jméno... :)

Pavel

2
Koupi řadiče jsem jeden čas zvažoval, ale nakonec jsem do toho nešel.
Řešení přes USB 2.0 by zas bylo poměrně pomalé a tak trochu nebezpečné, přecejenom mít disk někde venku... jedině to nějak šoupnut do case. Jinak do tohoto PC se mi už vážně už nechce nic investovat, vždyť je to šrot.

S tím nákupem na aukru to myslíte vážně? Ten váš druhý odkaz mě fakt pobavil, je tam napsáno tolik blbostí a navíc to není ani česky :D

3
Jak už jsem psal, v tech Milléniích jsem byl všehovšudy tak desetkrát, mimochodem dost nestabilní systém, zlatý xpčka.

IDE disky se stále ještě prodávají, jenže za nesmyslný ceny. V dnešních počítačích se navíc pomalu od IDE řadiče začíná upouštět. V době kdy jsem začal mít HDD plný, už SATA bylo samozřejmostí a koupit IDE znamenalo investovat do minulosti. Teď, když se podívám zpětně, měl jsem ho koupit. Jenže jsem nepočítal s tím, že PC budu provozovat už víc jak šest let.

Nákup pevného disku na Aukru? Když si koupíte nový HDD, tak ten původní prodáte? Já bych si ho tedy nechal, místa není nikdy dost. Takže jako první mě napadá otázka, co dotyčného vede k jeho prodeji. Co sním mohl vyvádět. Třeba ho měl jako přenosný. Třeba mu spadl. Třeba vydává divné zvuky. Třeba je jen více hlučný... Říká se že risk je zisk, ale nevím no

4
Trošku OT, ale slušnost je odpovědět ;)

80 GB HDD byl v roce 2003, kdy jsem PC stavěl, nadstandardní velikost. Čtyři oddíly měli podle původní myšlenky svůj důvod: c: xp, d:milenia + data, e: data a f: záloha. Všechno ve FAT32, protože sem na ně chtěl mít přístup i z Win Millenium, nakonec jsem v nich byl  za 6 let tak desetkrát ::) O TV kartě jsem tehdy neuvažoval. Mimochodem, HDD je stále téměř plný a neustále hraju "přesouvanou" :) Proč sem nedokoupil další disk? O tom sem uvažoval už před pár lety, jenže deska má pouze IDE rozhraní a kupovat IDE disk už v té době nemělo smysl.

Dnes už to chce komplet nové PC, ale na net to ještě stačí, tedy až na YouTube 720p ve flashi, to musím vždy stáhnot. A videa 1080p se absolutně nechytaj.

5
Tak analogové TV karty už tu byli v době méně výkoných počítačů. Jde o to, že se nutně nemuselo digitalizovat do plného PAL rozlišení. V počítači mám Leadtek Winfast TV2000 XP Expert, a mám na výběr normal, good a optimal quality, přičemž normal digitalizuje asi 320x240 a plné PAL dává až optimal. Takže karta by měla běhat i na slabších strojích, výrobce uvádí Pentium II 300MHz, s podmínkou PCI 2.1.

Samozřejmě pro nahrávání je třeba poměrně výkoný stroj, s Athlonem XP 2200+ šlo do mpeg2 nahrávat v plném rozlišení, ovšem jelikož mám 80 GB HDD rozdělený na 4 logické jednotky naformátované na FAT32, byl jsem nucen nahrávat úspornějš. Po spoustě testech jsem zvolil DivX v rozlišení 384x288 se zvukovou stopou v mp3. Nahrál a vypálil jsem kolem 150 filmů, naprostou většinu z nich jsem zhlédnul jen jednou...

6
Odkladiště / Re: Co všechno jsem viděl
« kdy: 19. 04. 2010, 00:35:30 »
Opravdu to tam je :o Že by reklama na Televizní Noviny?
Jinak v té scéně mě zaujalo, jak ta ženská nepřirozeně hejbe hrudníkem, to musela asi dlouho trénovat...

7
Zajímavé, takže televize obraz ořezávají, 9px z každé strany? V tom případě musí řezat i pár vrchních a spodních řádků, aby byl zachován poměr stran ne?
U tohoto screenu mi to ale stejně nesedí. Rámeček je zleva 12px, zprava 8px, zhora 2px a zdola 1px...

Je pravda, že postranách obrazu těch pár pixelů bývá černých u spousty pořadů, ale toho si jen tak člověk nevšimne. Třeba u zpráv na ČT, ze studia je to pruhama po stranách, ale některé příspěvky jsou v plném rozlišení.

Třeba taková Ulice, v některých scénách jsou černé pruhy symetricky, v některých podivně 4, 11, 1, 1. Ale jsou černý, tak se to dá  :) Ze všeho nejvíc miluju, když na prvním řádu je přerušovaná bílá čára do půlky obrazovky, zejména když části různě poblikávají, to je pak maso.

8
Nevíte jestli je to záměr? Jakoby pod videem zůstal poslední obrázek, který byl v plném rozlišení a následné video bylo prostě menší. Vypadá to hrozně.


9
Když porovnám screenshot od Míša Kulička a Lukáš Polák, tak ten od Míša Kulička je takovej víc uhlazenej, je na něm méně detailů, tuším souvislost s různými postprocessing filtry. A screeny od HAL-9000 sou bez deinterlacingu, nebo s nějakym hodně špatnym... po prozkoumání konstatuji, že všechny řádky jsou zdvojené, proto je to tak hrozně zubatý.
Takže to s tím porovnáváním nebude zas tak jednoduché jak sem si představoval.

10
Paráda, takhle si představuju HD kvalitu TV vysílání. Dokonalé to sice není, jak už je psáno nademnou, trošku se ztrácí detaily, ale je to jasný HD. Narozdíl od té pojišťovny (nemáte z ní další screeny? Pořád dumám proč je ten postnutej tak zubatej).

11
Já bych to viděl na upscaling a ještě k tomu bez vyhlazování, koukněte na to logo, to je jasně zvětšovaný. To ale neřeší ty barevné nepřesnosti, takže k tomu asi ještě hodně špatná kamera. Vycházím tedy jen z jednoho screenu, ale takhle si HD opravdu nepředstavuji :-\

12
Pěkné fórum, je to krok vpřed. Jen mi trochu chybí "stromování příspěvků" jak bylo doteď.

Mám ale jeden problém, a to že po vložení příspěvku mě to nevrátí do vlákna, kam přispívám, ale na nějakou stránku s tématama, velmi nepříjemné!

Velmi kladně hodnotím rozhodnutí, že konečně nemusím čekat na schválení příspěvku několik hodin či celý víkend.

To jsou zatím mé první postřehy :)
Jo a chlapi, necitujte poslední příspěvek když reagujete přímo pod něj, špatně se to pak čte.

13
tak třeba imageshack.us... možností je spousta

14
Může sem někdo dát ukázku nebo aspoň screen?

Stran: [1]