Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - R. RRR

Stran: [1]
1
Skylink / Re:Skylink kmitocet 11797
« kdy: 19. 03. 2012, 19:31:47 »
Jedná se o závadu na optické trase k barrandovskému uplinku...)
To je ale blbost! Kdo s tím přišel?
a) kdyby nebyly zcela v pořádku streamy vstupující do kodéru a multiplexeru, tak to bude vidět na každém STB
b) na barrandovský uplink vedou signály z jednotlivých televizí samostatnými vlákny, jediný společný bod mají až v multiplexeru Skylinku. Takže všechny příchozí trasy mají náhle problém? Mimochodem trasy k uplinku jsou samozřejmě zdvojené

2
Možná ještě tady je vysvětleno DVB-T2 formou srozumitelnou pro běžného diváka: http://www.dvb-t2.cz/

3
Když ono je to těžký i s tím odkazem na wikipedii. Pokud i tam uzavřou chrakteristiku DVB-T2 větou:"Datový tok je komprimován do MPEG-4", tak se nedivte, že se diváci takto ptají.
Navíc v souvislosti s MPEG4 vůbec nejde hovořit o "datovém toku" coby TS, ale jde o zdrojové kódování videa. A to (MPEG4) skutečně může být použito jak v DVB-T (viz dnešní HD stanice vMUX4), tak v DVB-T2, jak jste uvedl.
Takže ve wikipedii by spíše mělo stát:"Zda je video kódováno v MPEG2 nebo MPEG4 (spíše H.264), vůbec nesouvisí se změnami a novinkami, které přináší DVB-T2.
Jediný společný znak je, že jak MPEG4, tak DVB-T2, každý svými metodami, umí uspořit bitový tok. Jinak tyto pojmy ale nezaměňujme!

Stran: [1]