Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Ivan z Kolína

Stran: [1] 2 3 4
1
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:DVB-T2/HEVC
« kdy: 13. 05. 2015, 14:06:58 »
Android neprokázal, že je dostatečně robustní a bezpečný systém pro lineární vysílání

Většina těchhle krabiček (nevím jestli i tahle, ale předpokládám to) funguje tak, že má dva základní módy. Jeden mód je set-top-box, druhý mód je android box a oba spolu nemají nic kromě hardwaru společného. Přepnutí do módu set-top-boxu znamená ukončení Androidu a naopak. Takže na to co přístroj umí navíc kromě funkce set-top-boxu, bych moc nedal ;)

P.S. O téhle dvojakosti jsem se dozvěděl když jsem onehdy sháněl krabičku, která by měla živou televizi jako aplikaci v androidu, se záměrem být při sledování TV zároveň i online na skypu a FB (tak jako to jde na PC, ale bez PC). Zjistil jsem, že je to marnost. Nic takového, pokud vím, na trhu není. Vždycky je to v daný okomžik buď TV anebo Android, nikdy oboje současně.

2
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:DVB-T2/HEVC
« kdy: 13. 05. 2015, 13:57:30 »
Ano. V počítači i televizi. Ale zatím zlobí ten gigantický datový tok v obrazu.
I ten UHD? Jaký máte HW a SW v tom počítači? A co znamená, že "zlobí gigantický datový tok"? Buď rozchodil a funguje nebo nerozchodil a nefunguje (funguje blbě beru jako že nefunguje) :)

3
Skylink / Re:T-Mobile už pokutě neunikne, není-liž pravda?
« kdy: 12. 05. 2015, 11:37:49 »
Výborne... Aspoň vidno ako ste si preštudovali platné VOP poskytovateľa pre ČR, ktoré sú podmienkou uzatvorenia zmluvy (a jej ďalšieho trvania). Doporučujem si preštudovať najmä VOP bod 7.4, posledná veta.... Keďže to čo je v tej poslednej vete už platí minimálne od roku 2012, tak Vás každý súd pošle neikam, pretoež ak ste s tou klauzulou nesúhlasili, mali ste odstúpiť od zmluvy v dobe, keď sa stala aktuálnou... A ak nevracali zaplatené predplatne´nikdy, tak se nemali do zmluvného vzťahu vstupovať....

P.S.: a prečítajte si bod 1.6 VOP... Pre prípad ak by ste chceli argumentovať že so Skylinkom nemáte žiaden zmluvný vzťah

VOP obsahující klamavé obchodní praktiky nebo zřetelně znevýhodňují jednu stranu proti druhé lze samozřejmě zpochybnit an blok jako neplatné. Chránit zájmy spotřebitele je v našem právním řádu prvotní a klamavé obchodní praktiky se v ČR postihují už celkem běžně, VOP / neVOP.

Je to jako kdybyste prodával potraviny, které po požití způsobí průjem a uvnitř by o tom byla uložena jen příbalová informace ve smyslu, že zakoupením výrobku bere zákazník toto na vědomí a výrobce neručí za nic ;) Hra na VOP je známá a dávno prokouknutá. Není důvod je brát vážně, je to jen takový strašák pro zákonů neznalé.

Dám pak vědět co na to ČTÚ a ČOI.

4
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:DVB-T2/HEVC
« kdy: 12. 05. 2015, 11:28:50 »
Mám dotaz. Už jste někdo dekódoval (přehrál) ty testy v testovacím DVB-T2 muxu ČRa? A jak (na čem, HW+SW)? Díky.

5
Skylink / Re:Názor lidu
« kdy: 15. 04. 2015, 10:12:19 »
Podstatné není to, co je nebo není reálné, ale to, co jeden druhému veřejně slibuje. Klamavá praktika je prostě klamavá praktika (heslo v TV reklamě, "jednou zaplatís a pak už ne", by mělo na mastnou pokutu bohatě stačit) a měla by se tvrdě trestat, jinak fakt budou všichni v reklamách vysloveně lhát. Každá lež se až tak snadno odhalit nedá a chci vidět někoho, kdo bude posuzovat co je lež ještě uvěřitelná a co už neuvěřitelná. Rozhodně je chyba, že jim tohle letadlo (a de facto to podvod tohoto typu byl, kdo přišel mezi prvními, "užil si" spoustu let, kdo nakonec, měl rok nebo dva) prošlo tak lehce. Velká chyba.

6
Skylink / Re:Správní poplatek
« kdy: 15. 04. 2015, 10:02:48 »
Nejjistější je neplatit Gli$níkovi dopředu nic, stejně to zase pak změní ad-hoc podle potřeby (odvolávám co jsem odvolal...). Pokud máte jinou možnost příjmu základní nabídky, radši satelit zrušte, protože určitě brzy bude hůř.

7
Skylink / Re:T-Mobile už pokutě neunikne, není-liž pravda?
« kdy: 15. 04. 2015, 09:56:59 »
Uvidíme. Stížnost na klamavé obchodní praktiky podána na ČTÚ i ČOI.

8
Skylink / Re:T-Mobile už pokutě neunikne, není-liž pravda?
« kdy: 01. 04. 2015, 12:59:23 »
Každopádně - a už jsem to psal - pokud M7 změní obchodní podmínky pro zákazníka k horšímu, tak ten má právo odstoupit od smlouvy. Ostatně ty obchodní podmínky to i přímo deklarují.

Odstoupením od smlouvy se ale rozumí vrácení peněz, že? Když si třeba v nějakém autoservisu předplatím na 10 let pravidelnou každoroční servisní prohlídku a někdo ten servis koupí, tak by měl buď závazek převzít anebo ty peníze vrátit. Nevšiml jsem si, že by mi při změně podmínek (zvednutí poplatků z nuly na "něco", tedy o "nekonečno" procent) někdo nabídl vrácení peněz za zmařenou investici.

Heleďte, já uznávám, že ochrana spotřebitele je mnohdy přehnaná (třeba možnost vrátit zboží do 14 dnů bez udání důvodu nebo povinná délka záruky), ale na druhou stranu se opakovaně a ve velkém dějí takováhle svinstva a mělo by to být legální nebo dokonce v pořádku? Toho bohdá nebude! Platit budou, šmejdi ;)

9
Skylink / Re:T-Mobile už pokutě neunikne, není-liž pravda?
« kdy: 30. 03. 2015, 15:53:43 »
Když to řeknu jednoduše po 24 měsích od aktivace,si může dělat T-mobile co chce!

A to vidíte konkrétně v jakém ustanovaní toho cancu?

Mimochodem, i kdyby tomu tak bylo, veřejná obchodní nabídka nesmí být v rozporu se smluvním ujednáním. Obchodní podmínky mohou obchodní nabídku zpřesňovat, ale nikoli popírat.

Podle mě hlavní výhoda SkyLinku a CSlinku byla, že je M7 koupil, čímž ty firmy de facto i de iure zanikly. U T-Mobile je to docela jiná opera. Oni veřejně slíbili spotřebitelům časově neomezené dekódování, takže oni měli zajistit, aby deklarované podmínky splnil i jejich nástupce. Není možné, aby se někdo přeprodejem služby zbavil odpovědnosti za veřejný příslib, který s ní byl spojený. Tenhle bordel po česku už prostě musí jednou skončit!

10
Skylink / T-Mobile už pokutě neunikne, není-liž pravda?
« kdy: 30. 03. 2015, 14:51:56 »
Tak český T-Mobile si zřejmě myslí, že lze stejný trik (ten se zavedením pravidelného servisního poplatku u karty, která byla deklarována a zaplacena jako předplacená, bez časového omezení) předvést dvakrát. Podle mě by ale měli mít smůlu. Časově nemozenou funkci karty slibující T-Mobile totiž, narozdíl od pohrobků SkyLinku a CSlinku, stále existuje, podle všeho je bonitní (pokuta by neměla jen deklarativní efekt) a navíc jde o firmu registrovanou k podnikání v ČR, takže neplatí ani onen dementní argument ČTÚ, že cizí firmu za klamání spotřebitele nemůže postihnout (byť působila na českém trhu a klamala českého spotřebitele, s použitím českých médií).

Ostatně, i ve vyjádření T-Mobile, které stále ještě visí na jejich stránkách, viz https://www.t-mobile.cz/televize, je jasně řečeno Nebylo potřeba podepisovat novou smlouvu, protože podmínky služby a nemění stejně jako nedochází aní ke zvýšení ceny za službu. Nové jsou jen údaje pro platbu.

Cena za službu byla nula (předplaceno v ceně karty, výrazně vyšší než u karet M7 podléhající poplatku), takže jakýpak SerPo, že? A pokud SerPo, pak s pokutou pro T-Mobile za klamavou reklamu. Tohle podle mě T-Mobile neustojí, už jen kvůli poškození dobrého jména, které v tvrdé mobilní konkurenci docela dost potřebuje ...

P.S. Vůbec nechápu proč tyhle čistě obchodní věci neřeší jako každý jiný spotřebitelský podvod ČOI. ČTÚ v tom jednak neumí chodit (logicky, ten úřad má na starosti něco trochu jiného než postihovat obchodní triky), druhak je prorostlý kamarádíčky na každém kroku (český telekomunikační rybník je menší než malý, já na bráchu - brácha na mě), jednoduše jsou podjatí. No nic, podám teda podnět jak na ČTÚ, tak k ČOI. Oni už si s tím soudruzi snad nějak poradí  ;)

11
Set-top-boxy / Re:PVR pro HEVC
« kdy: 13. 03. 2015, 11:06:26 »
Je to trochu jiné téma a to ohledně vybavení PC pro přehrávání stažených 4k videí. Chápu, že bych musel mít jinou grafickou kartu (GTX 550 Ti to určitě neumí v rozlišení 4k), ale co procesor Intel Core i3 2100 (3,1 GHz) by 4k zvládal, nebo jaké jsou požadavky na ostatní vybavení, aby PC 4k videa zpracoval a pomocí HDMI je posílal do TV. 4k s HEVC požadavky na PC sníží (pro nižší datový tok) nebo je to mýlka?
Obecně je mýlka, že vyšší stupeň komprese sníží nároky na CPU. Je to různé, ale většinou vyšší "inteligence" komprese spotřebuje i víc CPU pro dekompresi. Finálně to ale bude asi jedno, a to v momentě kdy přibudou HW akcelerátory (já ho nemám, ale velmi pravděpodobně už takové na trhu jsou).

Jinak mi přijde docela srandovní stáhnout si film ve 4k, pak ho s vypětím všech systémových zdrojů dekomprimovat a finálně zprasit zobrazením na obyčejné Full HD televizi :D.

12
Set-top-boxy / Re:PVR pro HEVC
« kdy: 13. 03. 2015, 10:51:41 »
Z mé čínské noname USB klíčenky pro DVB-T/-T/DAB jde TS bez problému a v PC i přehrát. Záleží pak už jen na kvalitě akcelerace H.265 a výkonu CPU. :)
Ono se HEVC vysílá i v DVB-T? Já myslel, že jen v DVB-T2. Jinak jsou karta do PC + SW dekomprese jasné, to asi půjde.

13
Set-top-boxy / PVR pro HEVC
« kdy: 10. 03. 2015, 18:22:07 »
První TV s podporou 4k / HEVC už jsou na trhu, ale existují už nějaké receivery, resp. PVR (obyč. set-top-box jaksi nemá smysl) s podporou HEVC?

A další dotaz. Jak se budou HEVC receivery připojovat k TV? Bude na to stačit normální HDMI? Podle mě sotva.

Poznámka: Zkoušel jsem naladit test Radiokomunikací na K50 na Skytec Blackbox s DVB-T2 tunerem. Naladil, ale jde pochopitelně jen zvuk. Trochu jsem doufal, že aspoň při nahrávání bude transportní kompletní a ten si pak budu moct pustit v PC, ale bohužel, i v zachyceném TS byla jenom zvuková stopa :( Podařilo se Vám někomu dostat kus testovacího streamu do PC? A jak?

14
Skylink / Smí M7 odmítnout vystavit daňový doklad?
« kdy: 02. 05. 2014, 12:22:40 »
Došlo na nejhorší, 2leté "prázdniny" za včasné pořízení karty Výměna je pryč ::) a pan Gli$ník se hlásí o svůj klamavou reklamou získaný obulus za SERPO. Budiž, nechme už být okolnosti jak k tomu došlo. Zkousnul jsem už povinnost platit SERPO, ale při dotazu zda dostanu daňový doklad, přišla obratem odpověď, že M7 mi poskytne jenom jakési potvrzení o přijetí platby. Mám tuhle kartu na živnost (prodávám a opravuju sat. přijímače, nikdo po mě nemůže chtít, abych si na testování nosil svoji soukromou kartu, soukromě ji nepotřebuju) a jsem i plátce DPH, takže považuju za logické zahrnout si SERPO do výdajů i odpočtu DPH. Na stránkách SkyLinku je uvedeno, že všechny ceny jsou včetně DPH, takže já, jakožto registrovaný plátce DPH bych měl mít v rámci EU nárok na uhrazení ceny bez DPH (pokud plátce DPH nakupuje od jiného plátce v rámci EU, DPH se neúčtuje ani nevrací, základ daně v režimu dovozu se jen eviduje v daňovém přiznání).

Pokud vím, každá evropská, tedy i lucemburská firma má povinnost vystavit na požádání daňový doklad (komukoli, i neplátci DPH) a musí umožnit odpočet DPH v režimu exportu registrovaným plátcům DPH v rámci EU. Jaké další podvody bude krucinál muset M7 ještě provést, aby se jejími svinskými praktikami (evidentně už za hranou šedé ekonomiky) konečně začaly zabývat evropské a lucemburské kontrolní orgány (když už ne české), pokud ne rovnou orgány činné v trestním řízení!  >:(

Abych ale jen nenadával, mám dotaz: Pokud máte kartu na firmu, jak to účtujete a podařilo se vám z M7 dostat fakturu na cenu bez DPH? Nebo si fakt nosíte "do práce" na testování receiverů svoji vlastní, soukromou kartu? Díky.

15
Zajímavé. Mně se originální TS opravdu přehrává dobře (popravdě to přehrávám v PC jen při testování, jinak používám všelijaké HW playery v rámci LAN, takže jsem si občasného zadrhnutí ani nemusel všimnout) a ProjectX s patchem produkuje uspokojivé M2V + MP2, které po muxu do MPG (bez rekomprese) je při přehrávání v PC i jinde subjektivně bez vad. Váš problém by tedy mohl být až následný, tedy při rekompresi. Je poměrně hodně možností jaký nástroj na to použít (několik AviSynth pluginů, VirtualDubMod ...). Zkuste tedy jiný.

Stran: [1] 2 3 4