Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - riedzig

Stran: [1]
1
Zkusil jsem do Avidemuxu (2.7.4 Linux) nahrát a převést do .mkv 2 videa z mobilu a poté ještě kus záznamu z ČT "Rusko z výšky", vše v HEVC. Nikde žádný problém ze zvukem.

2
Párkrát jsem četl zmínku o mizerné kvalitě vysílání v přechodových sítích. Zajímá mě proto, jestli v tomto ohledu došlo ve finálních sítích k viditelnému zlepšení (u nás to celé teprve proběhne).

3
To by ale znamenalo, že je dnes výrobci pro digitál odlišně konstruují nebo vylaďují, což na můj dotaz vyloučili. Jinak ty ladící šroubky jsou v pořádku, nejsou příliš uvolněné. Někteří výrobci navíc proto mezi závity dávají úzké plastové proužky. Celé to proměřit by určitě bylo nejlepší, ale netuším, kam bych s tím měl jít.

4
Je pravda, že jsem je naposledy úspěchem používal v dobách analogu, ale že by takové zařízení fungovalo jinak v digitálu? O tom jsem zatím neslyšel.

5
Taky si myslím, že to nestojí za tu námahu, ale ty odlaďovače teď potřebuju. Pořád mi nejde do hlavy, co se v tom mohlo pokazit, s ničím jsem nehnul, samozřejmě kromě toho šroubku.

6
Mám doma několik starších kanálových odlaďovačů, např. tento
http://www.ivo-pt.cz/antenni-odladovac---zadrz-i036-f-i381.htm

Dříve dobře sloužily při slučování antén, dnes jsou prakticky nefunkční. O odlaďovací charakteristice na grafu nemůže být řeč. K žádnému mechanickému zásahu nebo poškození nedošlo, korozi na kontaktech nebo uvnitř krabičky mohu také vyloučit (kontakt šroubovacího prvku s kostrou jsem také vyzkoušel). Kondenzátor a cívka přece nemůžou jen tak "zestárnout". Měli byste vysvětlení nebo radu?
 

7
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:DVB-T2
« kdy: 09. 12. 2013, 08:31:15 »
Jenže do dvou let tu může být UltraHEVC H.266 a zas budem tam, kde dneska. Technický pokrok ano, ale s lidmi je třeba taky hrát fér hru.

8
Tady přece nestraší chlapi ve fóru. To strašení přichází v článku v úvodním odkazu, cituji:
"Můžete si koupit televizor za 20 tisíc, protože je označený, že umí DVB-T2. Ve skutečnosti ale nebude v budoucnu v DVB-T2 fungovat. Například proto, že se teprve musí udělat rozhodnutí o použitém kodeku, tedy o standardu, jakým bude televizní signál kódován."

9
Vzpomínám, jak těch pár nadšenců už před více lety volalo po TV s DVB-T2, a všude zaznívalo, počkejte na D-book, abychom věděli, na jaké parametry se zařídit. Po delším otálení vyšel D-book, v kterém je mj. zmínka o H.264 a prodejci zareagovali a začli nabízet televize s DVB-T2 ve větším měřítku. Dnes je jich rozhodně víc než 5%, prolistujte si třeba Alzu a nabídne jich několik desítek. To už není nabídka pro pár nadšenců, spíše pro všechny, kteří uvažují třeba v 3-letém předstihu. Pokud teď někdo napíše, že jim to vlastně bude nanic, je to dost ošklivá podpásovka.

10
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Jáchymov 50k RS7
« kdy: 29. 10. 2013, 08:38:46 »
V Teplicích včera večer 21K vypadával každou chvíli, kolem desáté zkolaboval úplně. Ale i když to jindy běží, vyskytují se stabilně drobné poruchy (při kvalitě 70-80).

11
Televizory / Re:Samsung TV a skype
« kdy: 28. 10. 2013, 09:15:04 »
Alza to skutečně píše a přišlo by mi to tak logické. Ale z toho, co jsem si o tom přečetl, je koupě speciální předražené kamery s vestavěným mikrofonem běžnou podmínkou pro Skype na všech televizích. Čímž se Skype přes TV stává docela drahým telefonováním. Když si vezmu, že přes notebook nebo lepší mobil to jde úplně jednoduše...Ale kupodivu na webu jsou recenze, takže si to přece jen občas někdo koupí. Ovšem za 2000? Děkuji, nechci.

12
Televizory / Re:Samsung TV a skype
« kdy: 27. 10. 2013, 07:23:50 »
Mám úplně stejný typ Samsunga a můžu potvrdit, přes mikrofon na DO to nejde. Ale nedivil bych se, kdyby se to nakonec Samsung pokusil napravit firmwarem, vždyť těch bláznů, kteří si kvůli Skypu přes TV koupí kameru, bude naprosté minimum.

13
Televizory / Re:Televize po zásahu bleskem
« kdy: 28. 08. 2013, 08:10:50 »
Znamená to, že opravář po výměně desky už nic ve skříni nedolaďuje?

14
Televizory / Re:Televize po zásahu bleskem
« kdy: 25. 08. 2013, 09:02:21 »
Díky za radu, asi se podle ní zachovám. Ve značkovém servisu mi sice radí vyměnit celou desku, kterou by snad pojišťovna proplatila, ale trochu se obávám, jestli by televize(Philips6606) neztratila svoje vynikající obrazové vlastnosti.

15
Televizory / Televize po zásahu bleskem
« kdy: 23. 08. 2013, 08:59:03 »
Po zásahu blesku mám poničeno plno elektroniky, která byla napojena na zařízení na střeše. Nová televize vyvázla s pouze nefunkčním internetovým Lan vstupem, což lze obejít zakoupením Wifi adaptéru. Mám ale dotaz, jestli v takovém případě mám počítat s tím, že elektronika v TV bude mít výrazně sníženou životnost.

Stran: [1]