Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Filip Heczko

Stran: [1] 2 3 ... 16
1
Analogový rozhlas / Re:koupím tuner Sony XDR-F1HD
« kdy: 25. 08. 2013, 14:43:07 »
Shrnul bych to takto: Kdo bere DXing opravdu vážně, tak jedině XDR-F1HD s úpravou. Vše ostatní je pouze kompromis.
uvažoval bys o něm taky, Filipe? :)

Uvažoval jsem už o něm, kdy byl ještě k sehnání v Polsku, ikdyž za trochu vyšší cenu ;) Pak jsem dal přednost zvuku a pořídil Onkyo T-4711. Až vyroste stožár s anténou, tak možná nastane ten pravý čas na xdr 8)
 

2
Analogový rozhlas / Re:koupím tuner Sony XDR-F1HD
« kdy: 25. 08. 2013, 12:32:55 »
Shrnul bych to takto: Kdo bere DXing opravdu vážně, tak jedině XDR-F1HD s úpravou. Vše ostatní je pouze kompromis.

3
Když jsou problémy s obrazem, tak někdy pomáhá dát televizi za okno a anténu dovnitř.

4
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:MUX 7 na Ostravsku
« kdy: 01. 08. 2013, 13:18:58 »
Dneska jsem zkoušel příjem RS7 na Třinecku. Signál je dost slabý, kousek od místa příjmu malý kopec. Vyzkoušel jsem různé antény. Jede to, ale dost na hraně. Vzdálenost cca 40km.

5
Je to 7-mi prvková QUAD anténa. Podle rozměrů to bude na vysílačky v pásmu 446MHz. 

6
Podle mapy na http://www.dxmaps.com/spots/map.php?Map=EU&Frec=MUF je velmi solidní předpověd šíření přes ES vrstvu. Když hodnoty MUF stoupají až na pásmo velmi krátkých vln a nacházejí se na vhodném místě(to znamená cca na polovině vzdálenosti mezi vysílačem a přijímačem),tak ve většině případů jde něco chytit. Navíc letos je sezóna šíření přes sporadiku obzvlášť příznivá a to nejen v počtu ale i kvalitě přijímaného signálu.     

7
Díky za odpovědi.
Poškozené je hlavně to menší kolečko, ale ne v celé výšce, takže to půjde odměřit.
Jinak ozubená kola z vosku jsem ještě nikdy neviděl, to je asi nějaký žert ;).
 

8
Zdravím,
Mám rozmontovaný rotátor AR 300. Nějak se mi začal hodně rozjíždět směr antény s nastavením na ovládací skřínce. Sundal jsem tedy kryt ovládače a po odšroubovaní motorku jsem narazil na ozubené kolečko z nějakého vosku. Problém byl tedy hned jasný. Nevíte, kde bych mohl sehnat takové ozubené kolo?(samozřejmě plastové)
Díky.   

9
Za víkend jsem procestoval téměř celou Evropu ;)
Na vkv chodilo Finsko, Švédsko, Anglie, Francie, Španělsko, Itálie, Řecko, Turecko a Ukrajina, takže bylo co poslouchat.

Poprvé doletěl signál z Anglie: http://fdvbt.rajce.idnes.cz/Sporadika_2013/#CIMG0934.jpg

10
Na Onkyo taky nemám zobrazení PI, ale na druhém tuneru to stejně používám jen zřídka. Občas se to hodí, když je signál slabý nebo rozkolísaný, který nestačí pro načtení názvu stanice. To ale pak často ukazuje tuner nesmysly i na PI kódu.

11
Může to být i sporadika, momentálně poslouchám Turecko, takže zkus otočit anténu na JV.

12
Tento týden je na vkv dost živo. Prakticky každý den chodí Itálie, Turecko,...
Z dneška: https://soundcloud.com/fhdx/es-vrstva-italia

13
Tady nepomuze ani naznacovani , u sireni elektromagnetickych vln plati hlavne jen dva zakony, jak jsem uz tady kdysi psal, a to zakon Murphyho a zakon cerne magie.
Nic se neda dopredu predpokladat. Opakuji ze je to pro kazdou frekvenci a smer jinak. Antenarine se venuji dost dlouho na to, abych si stal za tim co pisu. Pokud to mam jako hobby, tak jednoduse prásknu antenu na stozar a jdu ladit, postupne se pokousim prijimaci retezec zkvalitnovat, a to bez merici techniky jde jedine porovnavanim ruznych zarizeni, zacit by se melo vzdy od anteny. Teorie je sice pekna vec, ale stejne se to nakonec musi zkusit. Tuneru je na prodej habakuk, ovsem jen malo z nich se hodi na dxing. Idealni jsou ty z devadesatych let jak psal Filip Heczko, a mely by umet prepinat sirku pasma, pak je mozne je vymenou MF filtru jeste o neco zuzit a zlepsit tak selektivitu . Navic vzhledem k uvazovanemu rozpoctu jsou zaplatitelne.



Je pravda, že homogenita je u každého signálu jiná, ale pokud jsou v cestě signálu velké překážky, tak je velmi pravděpodobné, že tam bude signál většiny stanic  ‘‘rozbitý‘‘. Mám takovou zkušenost, že pří převyšení přes 600m na vzdálenost 4km od místa příjmu jsem chytal mnohem lepší signál s HB9CV, než s pětiprvkem, a to 5-ti prvek na VKV rozhodně není nějaké monstrum. V jiných směrech, kde je otevřený výhled zas byla lepší pětiprvková anténa. Zisk antény závisí tedy především na jejím umístění. Platí tam zákony fyziky a ty se obejít nedají. 

14
Analogový rozhlas / Re:Rušení signálu
« kdy: 13. 05. 2013, 21:46:50 »
Dalo by se s tím kohererem chytat na nějakou vzdálenost i bleskové výboje?

15
Co se týče tuneru, tak záleží v podstatě, co od toho čekáte.

Mezi DXery je velmi rozšířený Sony XDR-F1HD nebo S3HD. Tuner používá digitální filtry, takže selektivita je velmi slušná. Má ale určité ‘‘mouchy‘‘, které jdou vychytat pomocí jisté úpravy.
V současné době je tento tuner sehnatelný pouze v zahraničí a cena se vyšplhala dost vysoko. Samozřejmostí jsou pak ještě ty úpravy.

 Pak je další možnost sehnat nějaký starší tuner Onkyo, Sony, Denon apod.(některé jsou i kolem 1000-1500kč) V těchto tunerech se dělají úpravy hlavně kvůli selektivitě, takže se vyhodí původní filtry a osadí se jiné užší.

Jinak jestli jde o ten tuner Onkyo T-4711, tak prozatím jsem s ním spokojený. Oproti Sony ST SB920QS má mnohem lepší selektivitu, takže naladím některé stanice, které na tom druhém tuneru nenaladím ani náznakem. Pokud Vám nejde jen o DX ale i kvalitu zvuku, tak tento přístroj je na tom se zvukem špičkově. Akorát musím upozornit na fakt, že pokud byste ho kupoval bez DO, tak příjdete o některé funkce jako například přepínaní anténních vstupů.

Stran: [1] 2 3 ... 16