Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Xmux

Stran: [1] 2 3 ... 27
1
Digitální rozhlas / Re:Kupa dab anteny a homogenita pola
« kdy: 05. 07. 2020, 22:51:25 »
 Dotaz podle mě zněl - mám starou půlmetrovou anténu (a cituji: aj tak chcem kúpiť novú) , mám vzít 6P nebo 10P, protože když sem zkoušel půlmetrovou vs. třímetrovou anténu, výsledek mi připadal PODLE ČTVEREČKŮ stejný, takže je tam možná nehomogenní pole. Takže podle mě je irelevantní blábol od nějakejch pošahanejch amíků :-)
Další věc je ta, že netušíme jaký tam to pole skutečně je. Dxpetr ti potvrdí, jelikož jich sám spoustu koupil, že kovoplast
běžně prodával VHF antény s UHF symetrákem :-) a v takové kombinaci ti třímetrová anténa bude hrát jako ta půlmetrová.
Další podobnou  "záhadu" ti potvrdí anténáři z Vysočiny, kde z 90 procent střech sundávají 1409, který tam byly na příjem Javořice na K11 :-))) Proč, to nikdo netuší :-)
Takže informace, že před rokem tam kamarád zkoušel 1411, bez doplnění dalších skutečností nevypovídá o homogenitě pole
v daném místě příjmu vůbec nic. Nevíme jak a kde (montáž na stožár nebo to držel v ruce vystrčený z okna) to dotyčný kamarád zkoušel ani jak dalece byl znalý v dané problematice. Dá se však usuzovat, že kdyby hodně znalý byl, neobjevil by se tento dotaz na tomhle fóru.

2
Digitální rozhlas / Re:Kupa dab anteny a homogenita pola
« kdy: 04. 07. 2020, 16:39:11 »
Do jeskyně nepršelo, maso se nad ohněm taky opeklo, tak nevím proč se to měnilo, když to fungovalo :-)))

3
2 x 23Y v akci u Kuby Melína a 9Y FM u Pokra :-)

4
Podle mux1 na K32 a 33 to může být jen pardubický kraj. Anténu tipuju na nějaký "ufo". Přebuzený to být ani nemusí, možná jen zaechovaný krásne-svitavy (pro LG smrt) a č. třebová slabá, záleží na přesné poloze.

5
Já nevím jak ostatní antény, a je mi to fuk, ale moje si koupil, včetně dvou 3,5metrovek na DAB. A levný nebyly.
Jinak podle mě má každej montér svoje 2,3 "vyvolený" antény, který běžně montuje, a zbytek ho nezajímá, tak proč by kupoval všechno možný.

6
... VKV taky prodaná...

vím, že off-topikuji, ale ta VKV anténa na tvém obrázku: zisk, rozměry, cena; děkuji za pozitivní odpověď - včil mudruj čeho se ta pozitivní odpověď má týkat :)

něco podobné v příloze

Délka 2000 mm (plus 160 mm vzadu na třmeny), šířka 1960 mm, zisk cca jak korner 9,2 , dole o 0,2 dB míň, nahoře  o 0,2dB víc, předozaďák v průměru stejný, ale "soustředěný" do vrchní poloviny pásma, kde u kornerky už naopak klesá a tím i jinší tvar VD, "lineární" vzestup zisku s vrcholem na 108 MHz, prvky Al trubka 8/1 mm, ve středu nanýtovaná na cca 200mm duralové kulatiny průměr 6mm, ráhno jekl 15/15/2 mm, čtyři ocelový výztuhy, dva třmeny 85mm, symetrák, krabička
s F-kem, příchytky z UV plastu.
Cena pro kamaráda litr materiál, litr práce (cca 150/hod).
Takže pozitiv 14 půlek, možná i víc :-))))

7
Když už konečně začneš od začátku a dáš si tam normální anténu a normální zesák, nebudeš muset nic ani utlumovat ani přepínat :-)

8
A co na ty útlumáky říká Kamzík a spol?

Na chatu bysme museli poskládat nějakýho hybrida, záleží co tam máš za signály :-)

9
Slabý digitální signál - fázové zkreslení = problém. Neidentifikovatelné impedanční skoky v přijímací soustavě, SW. Anténa, symetrák, f-ko, zesák, spojka, koax, konektor, tuner. Logpery největší problém, absence desymetrizace, noname koax uvnitř, na pi kontakt měď-hliník, čína f-ko a pokračuje to celou cestu až to končí ne zrovna ideálně přizpůsobeným vstupem tuneru. Do toho všelijakej bordel okolo, ztratíš bity, nedemoduluješ, nehraješ. Kde je 14 půlek neřešíš :-) ale když máš půlky jen 2, seš v pasti a bádáš.

10
omar3 : " Anténa a zesilovač zůstaly původní" - tvůj zádrhel od začátku.

            Metrovou DABku mám už poslední a o víkendu putuje do Budějic k Saxonovi. Na další už momentálně nemám matroš,
            ale mám dvě 2,4m na vyzkoušení. VKV taky prodaná.

11
Dave , 121 jako H121 a 14 půlek = 7 prde.í :-)

12
A to buď rád, že sis tam nenatahal tu 121. Kde je signálu 14 půlek, tam to hraje i na prádelní šňůru, u tebe je to trochu jinak. To je stejný jako s těma symetrákama, říkáš žes nic nepozoroval, ale překvapenej že 2039 na 39 nejede :-)

13
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Slovenské DVB-T
« kdy: 02. 06. 2020, 18:45:02 »
Na Slováky (nejen) mám hentoto :-) 

A bacha na symetráky na plošňáku, když měříš 256QAM, některý jsou na pi.

14
Vzhledem k tvým podmínkám a "lovičské" vášni F/FTP a minimálně H125 CU, když nechceš nic dražšího. H121 dělá potíže už na DABu, vyzkoušený. Optiku si natáhni, když k ní máš asi přístup :-) A tu trubičku taky :-) to se neztratí. Možná i nějakej ovládací kabel, kdyby tě někdy napadl rotátor. Jestli nemáš zdroje na kabely, můžeš vzít něco na mě, nějaká kačka se třeba ušetří :-) Kdyžtak brnkni.

15
Kašlete na to, žijem a sme zdraví a zbytek nějak dopadne :-)

Stran: [1] 2 3 ... 27