Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Jan Mráz

Stran: [1]
1
RE: Vladimír Dráb
Děkuji za reakci. Pokusím se upřesnit. Na střeše je pouze jeden LNB konvertor (ne monoblok, ne Quatro, ne Quad), který má dva výstupy. Tyto jsou přivedeny do switche jak je vidět na obrázku. V takovém stavu bylo možné naladit programy z pozice 23,5. LNB jsem přendal v držáku do pozice pro příjem 19,2 a jedním z výstupů jsem obešel switch a připojil napřímo do slučovače SAT+TV tak, že TV vstup slučovače je připojen na switchi k výstupu, který odpovídá konkrétní zásuvce (místnosti), kde chci sat sledovat. Takto proto, abych nepřišel o terestriku v ostatních zásuvkách. Při tomto připojení jsem naladil to, co uvadím na začátku. Nelze naladit žádnou stanici s horizontální polarizací. Navíc to vypadá, že je tam omezení i ve frekvenci (shora i zdola). Snažím se přijít na to, zda je možné aby switch fungoval obdobně jako za situace, kdy byl LNB konvertor namontován do držáku pro příjem 23,5, ale v pozici 19,2? Nebo to prostě se stávajícím LNB nepůjde a bude třeba vyměnit ho za univerzální single LNB? (ano, chci přijímat pouze pozici 19,2)

2
Dobrý den,
prosím o radu. Chci přijímat pouze Astru 19,2. Mám single LNB konvertor, nastavený (věřím) na 19,2.  Bez problému mi to při ladění najde, ale jen některé, programy s V polarizací (např. začíná na CNBC Europe 11596 V 22000, pokračuje BBC, Bloomberg, a další, Astra 3D Demo nenaladí, dála pak TVE, Canal 24, CNN, DWTV, h polarizaci opět přeskočí a tak pořád dál; poslední nalděný program je DMAX Deutschland 12480, V 27500) H polarizace - nic. Sat přijímač integrovaný v Sony Bravia KDL-48W705. Jakmile nastavím transpodér na frekvenci 12265 H 27500, signál zmizí... Ze single konvertoru nastřeše jdou dva kabely, zřejmě díky nějakým historickým důvodům, jsem v nájmu (aby bylo možné přijímat Astru 23.5 pro 2 TV). Pak proběhla rekonstrukce, byl přidán multiswitch. Na přiložené fotografii je stav před tím, než jsem připojil slučovač. Po přehození konvertoru na střeše z pozice 23,5 na 19,2 jsem jeden z kabelů zapojil přímo do slučovače TV+SAT, druhý nechal nezapojený (bylo mi řečeno, že mám "twin" konvertor, kde z obou kabelů "leze" totéž) abych nepřišel o rozvod terestriky do ostatních zásuvek v bytě. Napojil jsem ho na vývod konkrétní zásuvky, kde chci přijímat satelitní vysílání

Pomůže někdo prosím nápadem, radou? Díky moc!

3
Zdravim,
nemáte někdo obdobný problém? Registruji nulový signál na kanálu 37 z Novodvorské/Ládví. Nevíte zda se něco neděje?

4
Tak nevim, zda uz je to zásahem techniků, kteří naměřili něco co by být nemělo, ale teď jsem zkusil a jde to (zatim) stejně jako ve středu. Snad to vydrží

5
Zdravím,
bydlím v Praze Dejvicích. Nemám přímou viditelnost na žádný z vysílačů. Vzhledem k silnému signálu ze Žižkova musím pro příjem RS7 značně laborovat s anténami, takže nedokážu říct, zda přijímám signál RS7 nějakým odrazem z Ládví nebo z Novodvorské. Azimut natočení antény ale spíš odpovídá Novodvorské. V každém případě se u mne potíže projevily poprvé ve středu podvečer, kdy signál zmizel na cca 3 hodiny (zhruba 17.30 - 20.00). Poté šlo vše v pořádku a včera kolem 17.30 opět nic. A tak je to dosud. Opravdu se mi nezdá, že by to bylo nějakou závadou u mne, všechny ostatní v Praze přijímatelné kanály a programy ve všech MUXech přijímám bez problému.

6
doporučuji zavolat na Progress Digital, číslo je 595 694 669. Mluvil jsem s nimi před chvílí, prý žádný výpadek podle jejich sledování není. Ale pokud by bylo podnětů více, prý budou fyzicky kontrolovat vysílače, zda se něco neděje. Pokud by se někdo rozhodl ztam zavolat, dejte vědět jak jste pořídili. Díky.

7
Nemá dnes nekdo výpadek RS7 z Novodvorské? Celý den OK, ale okolo 18h signál není...

8
Citace reakce ČRa na dotaz, kterou jsem dostal včera 21.30:
"O zahájení vysílání Regionálního multiplexu 8 a případné programové náplni se vedou jednání a do jejich ukončení nejsme kompetentní jejich výsledky zveřejňovat.

S přáním hezkého dne

Michal Kozák

Technik vysílacích služeb"

Takže tak

9
Jen pro zajímavost, ve 12:15 signál na 51. kanálu RS8, Praha 0%.....

10
Pokud si na webu iprima.cz najdete příspěvek tuším z 1.8. (Prima vrací divákům oblíbenou stanici - zpět na Prima), je tam uvedeno datum 15.9.

11
Praha Dejvice - na 51. kanálu se objevila Prima Love, ZOOM , Active

12
Zdravím,
chci se zeptat, zda má někdo z Prahy a okolí obdobnou zkušenost? Od 15.9. na tomto kanálu má začít vysílat Prima HD. Zkouším občas naladit zmíněný kanál, až do minulého týdne mi TV hlásil signál 0%. Počátkem tohoto týdne jsem to zkusil znovu, signál byl cca 78%. Podařilo se tam naladit Prima Love a Prima ZOOM (+ dalších 5, už přesně nevím). Dnes, při dalším nahodilém pokusu, ale opět 0%. Že by nějaká forma "zkoušky"? nebo náhodný omyl?

13
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:EPG
« kdy: 30. 05. 2013, 15:07:06 »
Děkuji za tip, vyzkouším, jakmile se k TV dostanu

14
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / EPG
« kdy: 30. 05. 2013, 14:49:52 »
Zdravím,

dokázal by mi někdo poradit jak "dostat zpět" EPG pro kanály ČT1 HD, ČT2 HD, NOVA HD, Telka, Smíchov, Fanda? Úplně se 100% jistotou to tvrdit nemohu, ale mám dojem, že se informace vytratily v okamžiku, kdy žačaly vysílat ČT1 a ČT2 v HD.... Je to proto, že již nezbývá datový prostor pro EPG, nebo je to něčím jiným?
Předem díky za rady, komentáře, názory.

15
Pro příští možné neočekávané, neavizované výpadky. Včera jsem napsal přímo provozovateli Regionálního multiplexu 4, kterým je Prague Digital TV. Dostal jsem tuto odpověď: "dnes bohužel došlo k poruše vysílače na Ládví a technikům se jej podařilo na místě opravit jen částečně. Aktuálně vysíláme pouze s nízkým výkonem, což je příčina ztráty dostupnosti signálu v některých oblastech. Zbývající vysílače v Praze fungují normálně. Ujišťujeme Vás, že děláme vše pro obnovení provozu a velice litujeme momentální nedostupnosti". To už tady všichni víte Kontaktovat možno na: postmaster@pdtv.cz

Stran: [1]