Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - p18

Stran: [1] 2
1
Tak ve středu 5.8.2020 po 18. hodině opět stream v muxu 11/21 plný chyb. Viditelné to bylo např. u ČT 1 JM. A určitě nešlo o chybu v příjmu, protože to dělaly v jednom okamžiku tři různé vysílače (v mém případě Žižkov, Černá hora a Kojál).

2
Nehraje mi ani K47 ani K57. Zkoušel jsem příjem i na dohled od Větruše a taky nic.

3
To sice budou, ale nikde jsem nevypátral, že už by se zde nemělo vysílat teď.

4
Chytáte někdo v Ústí nad Labem regionální síť 20 na K57 z Větruše? Dlouhodobě se mi nedaří ji naladit. Přitom v přehledech je běžně uváděna.

5
Žádost a skutečné spuštění jsou dvě různé věci.To neznamená že toho musí vyużít.
Jenže to IO bylo skutečně vydáno a je platné.  :D

6
Vysílat nemůže žádným výkonem když ho ČRa nemají ani v seznamu,stačí jen otevřít oči.
Aha, takže o vydání IO pak na ČTÚ požádal kdo? :D

7
To už je tam snad týden.

8
Teď naposledy byl problém i se zvukem, v minulých případech blbnul jen obraz. Takže to skutečně vypadalo jako problém s příjmem. Ale když se takhle chovají růné vysílače po celé republice, tak to příjmem nebude. :) Parametry příjmu byly samozřejmě bezchybné.

9
Spíš by mě zajímalo, jestli šlo skutečně o výjimku nebo kolikrát se to už stalo dříve.
Rozhodně nejde o výjimku, jen já vím o několika takových případech. Vždy v pracovní dny po 18:30, kdy se odpojují regiony. Akorát v menším rozsahu. Šlo by to poznat z analýzy datového toku. Když budu mít chvilku, mohl bych ji spustit.

10
Aktuální problémy multiplexu24.

https://youtu.be/uficMnVffto
Spíš muxu 21, ne?
Jinak jsem si říkal, co se to děje, že mi blbnul příjem jak z Liberce, tak z Brna. A pak jsem si pustil záznam a je to plné chyb kolem zvuků i obrazu. Už jsem to pozoroval v minulých dnech. Možná to souvisí s přepnutím multiplexeru po skončení regionů.

11
V úterý 20.4. se po skončení regionálního odpojení v DVB-T2 (síť 21) kolem 18:25 povedlo ponechat tři samostatné verze ČT 1. Tj. nedošlo k opětovnému návratu na hlavní verzi ČT 1. Což znamenalo cca poloviční datový tok ČT 1 než obvykle. Průměr byl jen kolem 3 Mbit/s, běžně je kolem 6 Mbit/s. Tato situace trvala až do 21.4., kdy po skončení regionálního odpojení kolem 18:25 již zůstala jen hlavní verze ČT 1. Takže už je opět na původních parametrech. Těžko říct, zda šlo o chybičku nebo 24hodinový test.

12
vyšla nová verze youtube-dl
youtube-dl 2020.02.16 vyzkoušejte jestli to funguje na videa z ČT
To má být vtip? Na běžná videa není problém, ale ta s DRM nefungují a fungovat nebudou (mj. i proto se DRM zavádělo). Implementaci DRM do stahovačů nelze očekávat.

13
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Vysílače - fotky
« kdy: 17. 02. 2020, 17:21:35 »
Po dlouhé době hádanka, nápověda, není tam ani DAB ani DVB-T/T2 :)
Na první pohled mě napadl jen Babí lom. :-)

14
V Maďarsku mají během jednoho dne začátkem února přeladit 300 vysilačů na 91 stanovištích. Tak se to dělá.
Jako že přeladění je jeden klik v administraci sítě a je hotovo? :) Obávám se, že to znamenalo řádově více práce, než jak to vypadá. Klidně rok práce na vysílačích, kde se měnila a upravovala technologie. O finančních nákladech nemluvě ...

15
Děkuji za odkaz , doufám , že tam budou i ostatní díly.
A nebo si to zdarma nahrát z DVB-T2. :)

Stran: [1] 2