Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Martin Kadaník

Stran: [1] 2 3
1
OK.  :) Tak to záleží na nich, jak mají sjednané smlouvy a jak se na nich projevilo odkoupení vysílačů ČRa. V centru Liberce Černá Studnice v husté zástavbě na jednoduchou anténu kolísá, takže jestli si můstky zatím nechají jako pojistku, uvidíme. Jinak ano, také sleduji jejich Facebook a od pondělí i jejich nový web rtmplus.cz. V sobotu jsem porovnal obraz obou muxů a můstky (RS 20) jsou asi o 3 sek. posunuté oproti ČS (MUX 4). Obrazová kvalita je podobná, ale do podrobna jsem to nezjišťoval.

3
Seejay rádio a Tip rádio jsou zpět v DAB Teleka !

4
Analogový rozhlas / Re:Kvalita modulace rádií
« kdy: 21. 07. 2015, 23:18:01 »
:D

5
Analogový rozhlas / Re:Kvalita modulace rádií
« kdy: 20. 07. 2015, 23:15:01 »
Liberecký pohled na věc:
Impuls je celkově šílenost, ale co teprve z Libereckého bubláčku (92,1 MHz). Katastrofální ball (Bukovka - 102,0 MHz) s velmi častými výpadky nebo zasekáváním zvuku, protože to je hnaný přes nějakej, nevím, digitální převodník či co  :o   :o a zvuk je o několik sekund posunutý oproti ostatním vysílačům a zní jako kdybych poslouchal rádio přes nějakou kovovou trubku (fakt to nedokážu popsat  ;D) a navíc tenhle vysílač nějak zapoměli přepnout do mono. Ano Liberec furt jede stereo, i když příjem ballu je mono ::). A tenhle stav trvá už od roku 2011.
Nedávno dali konečně dohromady alespoň Liberecký vysílač rádia Černá Hora (87,6 MHz). Asi dva roky jel taky na ball z Krkonoš (105,3 MHz) a byl skutečně velmi silně zašuměný. Ve chvílích ticha tam šlo krásně rozeznat Hitrádio FM z jabloneckého Petřína (105,1 MHz).
Blbě ale hraje i Vratislavický vysílač Nová Ruda (ČRa) nebo Proseč (Teleko). Nejlepší jsou asi stanice z Ještědu a Výšiny.
No... prostě modulace rádií je celkově špatná, ale mnohem horší je to s obsahovou stránkou, ta je přeci už léta na bodu mrazu. Ale jde o můj názor, třeba to někdo posoudí jinak.

6
No, to je právě otázka. Krátce po startu tohohle multiplexu (myslím 11/2011) tam byla taky neobsazená pozice test, která tam vydržela po mnoho měsíců. Pak se tam objevil Šlágr (tedy nejdříve krátce ještě předchůdkyně Still TV). Měla by tam vysílat regionalnitelevize.cz, ale TV RTM teď prý sama vysílá pod její licencí, tak nevím, jestli tam někdy něco bude.

7
To se podívejme ....

8
Tak dnes jsem si zapnul TV RTM a místo očekávaného programu na mě vyskočila  :o černobílá hláška: ,,Připravujeme pro vás novou a krásnou regionální televizi. Už brzy se těšíme na viděnou :-) .
Pro zajímavost jsem celou RS1 znovu proladil a zjišťuji, že nově se pozice po TV RTM jmenuje TV RTM PLUS. Navíc Šlágr TV zmizela a pozice po ní je označena názvem TEST. Program TV Noe vysílá beze změny, u TV Osem se mírně zlepšila přebuzená hlasitost. Na internetových stránkách RTM jsem žádnou zmíňku o změnách nenašel, ale to jsem předpokládal. Tak uvidíme, co se bude dít.


9
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Liberec-výluka
« kdy: 22. 06. 2015, 22:49:59 »
No má, viz. http://www.smidlib.cz/clanky/liberecky-eter/informace-z-eteru---nejen-libereckeho-kraje.html. Redakce DZ to vydá jako aktualitu zítra ráno. Možná že se k Ještědu přidá, stejně jako loni, i Pařízek na Studnici s muxy 4 a R7.

10
Já už netrpělivě očekávám spuštění Dálnice Liberec, Hanychov 103,3 MHz. Podle licence by to mělo být nejdéle ve středu. Tak jsem zvědav. ;)

11
Dneska jsem v práci celé odpoledne poslouchal ČRo Sever a kolem půl čtvrté se najednou na mém přijímači rozsvítil stereo indikátor. Teď večer jsem to zkusil ještě na hifivěži a skutečně ČRo Sever jede opět ve stereu. Teda alespoň liberecký kmitočet 91,3 MHz a 102,3 MHz. Že by se pražskému vedení rozsvítilo?  ;D

12
Analogový rozhlas / Re:Čro Sever zvýšil výkon pokrytí
« kdy: 09. 05. 2015, 12:53:43 »
Kde u Vás? Ach jo, jestli budeme stanice chválit za lepší signál díky monorežimu, tak za chvíli v monu pojedou všechny. :-[

13
Absurdní a odporná odpověď neskutečně stupidního vedení Impulsu. Věděl jsem, že stojí za h..no, ale tohle je fakt už moc. Ani Lagardére se takhle hnusně nechová, a to už je co říct.

14
Liberec a Jablonec sedí. Aktuality z éteru Libereckého kraje najdete na mých stránkách .www.smidlib.cz/clanky/liberecky-eter/

15
Tak já odebírám tuto publikaci pravidelně od roku 2006. Letošní jsem objednal v pátek 24.4.2015 a ve středu 29.4.2015 jsem ji měl na poště. Takže bez problému. :)

Stran: [1] 2 3