Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - David Neřeknu

Stran: [1] 2
1
Všechno je to naprosto parádní, k tomu je vše od nultého dílu nejsledovanější a nejpopulárnější. Každopádně, největší pecka je bez debat Týden s prezidentem, který bude po avízované změně na postu režiséra žhavým kandidátem na Zlatý Globus.

http://www.infobaden.cz/2017/07/04/na-tv-barrandov-prichazi-david-lynch-bude-rezirovat-novou-radu-serialu-tyden-s-prezidentem/

2
Používám Pinnacle Studio, ale vždy mám po ruce AVIDEMUX. Na to, jak je "malý", dostatečně zvládá standartní editační funkce, bez problému pracuje s TS, H.264 i H.265.

3
Aha. Já jsem tedy kdysi Sony Vegas také nějákou dobu používal, a pokud se dobře pamatuji, měl jsem zpočátku problém s již (předtím) instalovanou verzí Framework Networku.

4
Jestli není problém v kodeku pro MPEG-TS. Máš nainstalovanou nějákou dostačující sadu kodeků, např. K-Lite Codec Pack?

5
Lze například přes KODI.

6
Pamětník > Já netvrdil, že SilverCrest nedisponuje bassreflexem, ale chápu, že to v závěru srovnání mohlo takto vyznít. Za uváděný výkon pochopitelně nemůžu ručit. Takto je uveden od oficiálních stránek výrobce až po eshopy, včetně dokumentace, která byla u přijímače. V tom případě nemůžeme mít jistotu v pravdivosti uváděných údajů ani u ostatních přijímačů.

AndrejH > SilverCrest mi byl velmi sympatický (jak po vzhledové, tak po zvukové stránce), ale "záměny" za Ferguson nelituji, poněvadž zvuk je, dle mého laického soudu, zde lepší. O Auně bych v tomto srovnání nehovořil, poněvadž byla "trochu" dražší. A narovinu - funguje spíš jako estetický doplněk. Možná bohužel. :-(

Přeji dobré pořízení.

7
AndrejH > Zdravím tě, sice ti nemohu nabídnout zdaleka tolik zkušeností s DAB přijímači jako Pamětník, nicméně bych rád přispěl (doporučil) k tématu. DAB přijímačům jsem se do nedávna vyhýbal, až díky oblibě několika internetových rádií, a hlavně dík kombinaci DAB+/internet.rádia/FM jsem se rozhodl ke koupi také. Hlavně mne v tom chtíči podpořila kamarádova koupě přijímače SilverCrest SIRD 14C1, kdy jsem byl po předvedení mile překvapen ze zvuku i příjemného vzhledu rádia. Okamžitě jsem se tedy o koupi stejného přijímače (SilverCrestu) začal zajímat. Bohužel jsem byl neúspěšný. Pořídil jsem tedy první mašinku Auna Weimar, o které ale nyní hovořit nechci. Před nedávnem jsem se rozhodl ke koupi dalšího přijímače do ložnice. To je důvod mého příspěvku. Při nákupu v Německu jsem se díky velmi sympaticky znějícímu zvuku zastavil u přijímače Ferguson i300, který byl puštěn na prodejně. Samozřejmě, že jde o kombinaci DAB+/internet/FM. Má totožné vlastnosti co Hama, kterou zmiňuje Pamětník, nicméně, zvuk je na velikost přístroje úchvatný. SilverCrest z Lídlu má výkon repráků 2x7W, Hama DIR3100 2x5W. Ferguson i300 o kterém hovořím 2x30W a navíc, součástí skříně je (vzadu) bass reflex a přijímač tedy zároveň funguje jako subwoofer. Velmi poslechově připomíná Sony MiniSystém. Pochopitelně dominuje funkcí Bluetooth, takže ho můžeš např. použít jako repro k noťasu, tabletu, mobilu, což takto v ložnici osobně (kde toto rádio máme) i používám. Díval jsem se, že onen Ferguson i300 se zde prodává kolem 3000, což je na jeho výkon naprosto úžasná cena. Pohodlné ovládání je možné i přes mobilní aplikaci. Vřele každému doporučuji.

8
Odkladiště / Re:David prosí o pomoc - oříznutí videa
« kdy: 25. 08. 2017, 10:09:41 »
Přesně tak, ale i tak moc díky, Honzo. Přínosem jsou pro mne i technické informace. Bohužel ty užitečné si často nepamatuji a blbosti ano. Naivně jsem si myslel, že pouze přes nějáký filtr (crop) oříznu video od černých pruhů, bez ztrát. :-(

9
Odkladiště / Re:David prosí o pomoc - oříznutí videa
« kdy: 25. 08. 2017, 09:46:35 »
A sakra.  :( Ještě, že mám takto zpackané jen dvě (bohužel i celkem tučné) videa. Zoomování na TV pro dostatečný výsledek funguje.

10
Odkladiště / Re:David prosí o pomoc - oříznutí videa
« kdy: 25. 08. 2017, 09:17:35 »
Obraz není deformovaný, ale otevře se v okně 4:3. Laicky řečeno - širokoúhlý obraz videa v okně 4:3 na širokoúhlé TV. Černé pruhy jsou tedy po stranách i nahoře a dole.

11
Odkladiště / Re:David prosí o pomoc - oříznutí videa
« kdy: 25. 08. 2017, 08:39:07 »
Honza a Petr -> Pánové, děkuji za příspěvky. Dodatečně se omlouvám, že jsem svým lajdáctvím zapomněl zmínit podstatný fakt, který zmiňuje Honza Novák, zároveň jde o podstatu mého "problému". Video se na televizorech (u softu na PC není dík možnosti nastavení vystupního formátu problém) otvírá s černými pruhy v okně 4:3. Každopádně, vaše rady budou (myslím) stačit. O klonech VirtualDubu jsem nevěděl, takže zkusím použít VirtualDub MPEG2 a zmiňovaný DVD Patcher. Ještě jednou dík. David

12
Odkladiště / Re:David prosí o pomoc - oříznutí videa
« kdy: 24. 08. 2017, 21:45:39 »
Děkuji. Vyzkouším

13
Odkladiště / David prosí o pomoc - oříznutí videa
« kdy: 24. 08. 2017, 20:56:00 »
Ahoj. Dnes bych s dovolením požádal o pomoc s oříznutím videa.  Bohužel jsem kdysi při převodu ze staré videokamery udělal jednu velkou chybu -> Některé záznamy z dovolených jsou natočeny ve formátu obrazu 16:9 (již tenkrát) a když jsem to převáděl na PC, tak jsem to (bohužel) posílal do rozlišení 720x576. Chtěl bych ty videa ořezat do 720x400, ale nechci je, z důvodu ztráty kvality, překomprimovávat. Videa jsou v MPEG2 a variabilním bitratu cca 5000-9300. Má otázka tedy zní - Víte o nějákém programu, kde zůstane zachována původní kvalita videa? Zkoušel jsem AVIDEMUX a poslední VirtualDub. Ten mi video neotevře - chybná zpráva o neznámém formátu. Děkuji za každý tip.

14
Pendy - Nejdříve poděkuji za reakci. Vím o tom, že nejprve byl do boxů instalován Android 4.4.2 (kitkat). Přístroj jsem kupoval zde:
https://www.exasoft.cz/di-way-and-40-4k-uhd-dvb-t2-quad-core-k1plus_d179501.html?whisperword=di%20way%20and%2040

Jinak ještě jednou k tomu vypínání. Jde mi pouze o větší bezpečí (možnost vyhoření), z důvodu velkého množství elektrospotřebičů v domácnosti, což jsem zmínil. Pokud připustím, že některá součást zařízení může úplným vypnutím/zapnutím ze sítě trpět, tak je to pouze zdroj (a RAMka?), který jediný zůstává ve standby pod napětím. Tedy i odtud logicky hrozí ta možnost vyhoření. Pokud je mi známo, tak pro ostatní součástky nemůže být standby v ničem přínosem, pokud tedy těmi "nárazy" při zap/vyp prochází v obouch případech bez rozdílu. Ješte bych se vrátil k tomu naběhnutí přístroje. Nyní jsem byl DiWay znovu "otestovat" a skutečně nemohu potrdit tvou zkušenost s automatickým přepnutím přístroje do režimu DTV po naběhnutí Androidu. Pochopitelně jsem přístroj nejprve vypnul ve stavu DTV. Každopádně, pokud se nemýlím, tak je ten režim DTV vlastně aktivován "pouhou" aplikací v Androidu? Potom tedy proštuduji nastavení, kde by měla být možnost automatického spuštění aplikace po naběhnutí systému. Je to tak?

15
Nevěřím tomu, že to výrobci dělají z důvodu, aby zařízení netrpělo při zap/vyp. a vyhovělo se tak zejména zákazníkovi. Mimochodem, mám v rodině opraváře elektrospotřebičů, který je zhruba v tvém věku, a často tak slýchávám, kolik spotřebičů po vyhoření (pochopitelně pouze se standby režimem) se v posledních let namnožilo. Tvé přirovnání k pedanství tedy jednoznačně odmítám. Naopak bych v opačném případě hovořil o laxnosti spotřebitelů. Jsou známy i případy požárů dík obyčejné nabíječce na telefon. V tomto případě se snažím (leč mnohdy neúspěšně), aby se doma k nabíjení používalo zejména USB. Samozřejmě, že se potom snažím oddělit zásuvky, které jsou stále pod proudem a které jsou vypínatelné. Ta starost pochopitelně vzniká dík stále většímu množství techniky, kterou máš v domácnosti. V dobách minulých bych to samozřejmě neřešil. A pokud bych to skutečně nazval pedanstvím, které vede (např. při poloviční úspěšnosti) k nějáké zodpovědnosti, tak jsem klidný. Mimochodem,  ta vyšší životnost je také mnohdy spekulativní. Tady bych si s dovolením vypůjčil text jiného diskutéra, se kterým souhlasím.
"Co přišel režim stand-by, tak se stalo módní nevypínat a šířit bludy o škodlivosti vypínání. Když stand-by nebylo, tak se nevylínalo anikomu a ničemu to nevadilo. A ty bludy šíří i lidi, elektronikou se zabývající?!"
... ale věc názoru, to je jasný.

Stran: [1] 2