Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Adolf Shitler

Stran: [1] 2 3 ... 38
1
Digitální rozhlas / Re:pomoc s radou skraceni anteny TA 0509GL
« kdy: 27. 01. 2023, 16:51:06 »
Signály různých kanálů, i s odlišnými úrovněmi, se pochopitelně vzájemně neovlivňují, nicméně problém může nastat v zesilovači, který zesiluje pořád stejně a tedy zesílí jak slabý, tak silný signál a výsledkem bude jeho přebuzení a nepoužitelnost (a pokud se signály na vstupu utlumí, aby k přebuzení zesilovače nedošlo, pak ten slabý signál zase nebude zesílen a bude to celé na draka).

2
Digitální rozhlas / Re:pomoc s radou skraceni anteny TA 0509GL
« kdy: 25. 01. 2023, 06:57:12 »
Nejziskovější bude anténa 1411, ale tu tak někde sundat ze střechy a renovovat :D Jinak ale na DAB bych z toho nedělal vědu, rozdíl mezi pětiprvkovou a tříprvkovou bude zanedbatelný, navíc existuje anténa šestiprvková (DAB Maximum VHF-6), která by tam jistě nějak umístit šla. Parametry antén jsou pak popsány třeba zde: http://www.ok1mjo.com/all/ostatni/HAM/Anteny-Tomas_Cesky.pdf
Předzesilovač přímo v anténní krabičce není moc dobrý nápad, protože jednak k němu bývá špatný přístup (kdyby odešel třeba v zimě), není možnost před něho předřadit jakékoliv filtry (propust, zádrž) a samozřejmě i provedení takového předzesilovače je omezeno velikostí anténní krabičky. Kromě toho je to zbytečnost, protože útlum ve III. TV pásmu (DAB) je na těch pár metrů někam pod střechu (kde by byl předzesilovač průběžný na kabelu) zcela zanedbatelný.

3
Nekupoval bych nic, protože situace na trhu je u přenosných DAB+ rádií naprosto tristní. Sice relativně dost modelů, ale všechny na jedno kopyto a stejný šunt. O něco lepší je to u stolních DAB+ rádií, ale i zde je vidět, že tento segment trhu zajímá výrobce spotřební elektroniky spíš okrajově. S DAB+ se snad už reálně počítá jenom do aut, tam je výběr přijímačů asi nejlepší.
Obecným trendem jsou dneska různé aktivní reproduktory s výdrží několika hodin, ke kterým lze bezdrátově připojit mobil a přehrávat muziku z něho, resp. přes mobil z netu, např. Spotify. Tady se dají za slušné peníze pořídit i solidně hrající modely.

4
Televizní stanice a jejich program / Re:Provokace
« kdy: 16. 12. 2022, 23:10:09 »
Nevím, proč sem někdo tahá MPA, když ta moderátorka Pavla Kosíková chodí s krátkým rukávem běžně, a to již spoustu let zpátky: http://celebs.4fan.cz/viewtopic.php?t=861

5
O serveru DigiZone.cz / Re:diskuse na DZ?
« kdy: 05. 12. 2022, 07:01:49 »
Jasně, že je jich málo, když redakce většinu userů banuje nebo jim jejich příspěvky maže. Samozřejmě někdy to má opodstatnění, ale nic se nesmí přehánět, protože jinak tady nezůstane nikdo. Ale to je ostatně věc majitele, jestli mu vadí nebo nevadí pokles návštěvnosti.

6
OK, zůstat u stávajícího poskytovatele je v dané situaci asi nejlepší volba.

7
Pokud sledování jenom na jednom zařízení, pak asi nic levnějšího, než Lepší TV, na trhu není. Jestli je těch TV ale víc nebo nějaká kombinace TV + mobil apod., pak vychází líp Skylink Live za 149 Kč měsíčně, kde je možné připojit až 4 zařízení současně.

8
Neuvádíš, jakou SAT pozici přijímáš, ale pokud je to Astra 23,5E nebo 19,2E nebo Thor 0,8W (a v podstatě i všechny další obvyklé), pak by velikost paraboly měla začínat na 80 cm. Konvertor bych pak volil Inverto: https://www.omko.cz/inverto-black-ultra-single-02-db/

Pokud jde o nastavení paraboly a konvertoru, pak nějaké levné ukazovátko s indikátorem pouze intenzity signálu nic neřeší, protože to neukazuje skutečně potřebné parametry, ale tak nanejvýš výstupní úroveň konvertoru, což je k ničemu. Ke skutečně dobrému nastavení je potřeba aspoň něco, kde lze volit frekvenci (vybrat TP) a kromě intenzity signálu pak mít možnost zobrazit i další parametry, k čemuž je měřák pochopitelně nejlepší.

9
Takřka každý konvertor má možnost posunu, takže při výměně pak na připojeném měřícím přístroji budou vidět hodnoty a dle toho lze umístění i správně nastavit.

11
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Vysílače - fotky
« kdy: 06. 02. 2022, 19:38:25 »
Hvězda, Praha, Vltava, Brno?

12
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Vysílače - fotky
« kdy: 06. 02. 2022, 17:48:23 »
Nejenom Radiožurnál, ale ani Dvojka není na Hádech, ale pouze na Kojálu (+ na tom pidi vykrývači). Což je problém jak v již uvedených lokalitách, tak i spoustě dalších - Komín, spodní část Žabovřesk, část Jundrova a Starého Brna, Pisárky. Teda ne, že by to nehrálo vůbec, ale ke kvalitnímu poslechu to má mnohdy daleko.

13
Zhotovit rozmnoženinu pro osobní potřebu stále ještě legální je. Nesmíš ovšem prolamovat jakékoliv ochrany, které by tomu případně bránily.

14
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Nove koordinace CR
« kdy: 17. 07. 2021, 16:32:20 »
Důvodem je hlavně to, že rádio se využívá buď v autě (a tam vesměs dostačuje FM, které navíc při horším signálu stále nějak hraje, ale nevypadává jako DAB+) nebo v provozech a kancelářích (kde opět FM obvykle stačí) - a kdo je náročnější posluchač, tak si doma naladí stanice z internetu, kde je výběr prakticky neomezený a kvalita je taky úplně někde jinde (nezřídka FLAC s high bitrate, čemuž se AAC-LC s bitrate 96 kb/s u DAB+ ani nepřibližuje).

15
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Vysílače - fotky
« kdy: 30. 04. 2021, 18:24:02 »
Možná by stačilo si fotku nechat zobrazit na stolním monitoru a ne na mobilu. Za mě velikost v pohodě :) Nehledě tedy na to, že prakticky každý prohlížeč automaticky foto zmenšuje na velikost displeje, který se používá...

Stran: [1] 2 3 ... 38