Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Adolf Shitler

Stran: [1] 2 3 ... 36
1
Skylink / Re:Nová TV LG 65NANO86 nechodí Skylink
« kdy: 17. 01. 2021, 12:29:19 »
V první řadě to chce napsat, jestli volně šířené programy, např. ČT 24, Óčko apod., fungují nebo ne.

2
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Prima v DVB-T2
« kdy: 12. 01. 2021, 06:26:25 »
A přitom řešení bylo velmi snadné - přestat vybírat od operátorů peníze a nikdo by nemusel kvičet :D

3
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Prima v DVB-T2
« kdy: 11. 01. 2021, 18:26:40 »
Tak od dnešního dne již není Prima v DVB-T2 v rozlišení 1440 x 1080, ale pouze v 1280 x 720. Na hlavní straně Lupy (Digizone) se sice lze dočíst:

"Na Primě měla loni nejvyšší sledovanost Slunečná. Roste také web a HbbTV",

ale podstatná technická informace nějak redaktorům unikla :P

4
VideoReDo TVSuite 6 (není sice freeware, ale člověk si jistě poradí :D )
Těch pár korun není nic drahého, ale problém je jinde. Když jsem jej v poslední verzi testoval, tak měl docela problémy. Takže pokud bych si měl vybrat SW, který zvládne naše záznamy z DVB-T2, tak tento by to nebyl.

Moje zkušenost je dobrá - ve VideoReDo TVSuite 6 (verze 6.60.4.806) oříznu začátek a konec pořadu, následně pak v MKVToolNix vyhodím nepotřebné audio + titl. stopy a uložím jako mkv.

5
VideoReDo TVSuite 6 (není sice freeware, ale člověk si jistě poradí :D )

6
Celý tvůj příspěvek zní divně, protože sám seš důchodce a platíš TV v kabelovce. K tomu ještě chata, jistě auto a jak vidno, tak internet, takže se rozhodně nedá říct, že by ses měl v důchodu špatně.
A celkově uvažovat stylem, že se žije jenom z toho, co zrovna pošle stát, je taky mimo. Rozumně uvažující člověk si na důchod něco našetří.
Důchodci se obecně nijak špatně nemají, ostatně jejich počty v nákupních centrech taky signalizují, že bída a hlad rozhodně nepatří k pojmům, které by znali. Nedělej pořád problémy kde nejsou :P

7
Proč by starší lidé neměli mít "kabelové a podobné služby"? Naopak mají, protože důchod jim jde pravidelně, žádná ekonomická krize se jich netýká, k životu už toho tolik nepotřebují a klidně si tedy mohou dopřát i něco víc, než jenom jakýsi pozemák s omezenou programovou nabídkou.

8
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Vysílače - fotky
« kdy: 22. 12. 2020, 11:32:15 »
Tak ten areál je známý, nebyla to armáda, ale MV, byla tam rušička. A MV to zůstalo, je tam stožár s Matrou a dalšími jejich špéciemi.
@fotky: kolega z Adamova předevčírem vyfotil podobně mlžné fotky jak Ty. Říkám si dnes, trumfnu vás a vyfotím to hezky, zajel jsem si z D1 a u Klajdovky mi bylo jasno, že díru do světa neudělám :D Prostě tyto dny nejsou focení zaslíbeny. Ani jsem nevysedal, u zákazu u vodárny jsem to otočil a jel dál na východ...

ČSLA byla na hlavní vysílači, dokonce měla i nějaké svoje televizní frekvence snad kolem kanálu 66. Měl jsem za to, že jim patřil i ten uvedený objekt poblíž, ale asi byl tedy jenom vnitra (to pak bylo taky kousek před Ochozí, kde byla telefonní ústředna), tehdy bylo holt potřeba být bdělý nejenom vůči vnějšímu, ale nezřídka hlavně vnitřnímu nepříteli :D

Mimochodem k čemu tam byla ta rušička?

9
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Vysílače - fotky
« kdy: 18. 12. 2020, 16:48:26 »
To je ten starý barák po ČSLA, ne? Kdysi nepřístupno veřejnosti.

10
Na obrázku výše jsou hodnoty z antény 2046, jak je uvedeno v popisu. Tady v textu zase píšeš, že máš anténu 2052. Takže jak?
A i kdyby TV byla jenom na okraj, tak to bastlit jednou anténou a stylem, že přes cosi nejede vlak? Sorry, ale měl jsem tě za profíka a ne nějakého violistu apod., který má právo takto postupovat, protože tomu logicky vůbec nerozumí. Ovšem pochopitelně tvoje věc...
Prvně, já se za profíka nepovažuji, jelikož se živím úplně něčím jiným. Kdybych jím byl, tak se tady neptám a vyřeším si to sám. K tomu nakonec nepochybně dojde. Starám se pouze o 3, slovy o tři anténní systémy a víc jich nebude.
Druze, musím se přiznat, že po těch letech vlastně jen odhaduji, co mám na stožáru za antény. Na těch starých poctivých kovoplasťáckých byl typ vypálen trvale do krabičky. Na těch nových byla pouze samolepka, která povětrnostními podmínkami skončila v propadlišti dějin. Z kanálovek určitě mám 2028, 2032, 2039, 2044, 2052, 2060, 2064. U těch dalších si nejsem jist, ty řady se míjely. Možná až ji sundám, tak podle délky se bude dát odhadnout typ. Spíše se kloním k tomu, že to bude 2052. Vycházím z toho, že jsem použil tehdy nejvhodnější typ. Můžeš hádat, foto v příloze.
Anténa 2052 by měla mít na k46 lepší parametry, než jaké vykazuje TAP 20, takže proto jsem to zmínil. Jinak samozřejmě určení přesného typu lze fyzickým přeměřením samotné antény a bude jasno. I tak ale při anténním systému z obrázku nějak nechápu důvod, proč to toho vrtat a nenechat vše jak je, když se tedy vynechají ty kódované rakouské programy...
Mimochodem předpokládám, že označení "K59 - Kojál (Hády, Barvičova)" patří k anténě třetí odshora (bráno dle optického pohledu podle fotky) a nikoliv ke druhé :-)

11
Já jsem zase psal, že na Brno budu mít jednu anténu a přesto nejede vlak. Doposud jsem měl na K46 tu 2052. Na 26, 28, 29, 40, 24, 34 tu širokopásmovou a na 55,56,57,59 vertikální 2060. Teď to bude všechno jinak, přednost dostanou FM a DAB. TV bude jen na okraj, opravdu jako záloha a náhled do pozemního vysílání. 

Myslím si, že parametry obou antén jsou dostatečné pro záložní příjem. Co by za to někde jinde dali. Víc se mi líbí širokopásmová, která je lepší na nižších kmitočtech, ale má tam nějaký propad na 40 kanále. Jestli to může být vysokou úrovní prvního echa. Neumím dostačně přesně analyzovat výsledky měření, protože to běžně nedělám ani se tím neživím. Tak jestli by někdo vyslovil názor.   
Na obrázku výše jsou hodnoty z antény 2046, jak je uvedeno v popisu. Tady v textu zase píšeš, že máš anténu 2052. Takže jak?
A i kdyby TV byla jenom na okraj, tak to bastlit jednou anténou a stylem, že přes cosi nejede vlak? Sorry, ale měl jsem tě za profíka a ne nějakého violistu apod., který má právo takto postupovat, protože tomu logicky vůbec nerozumí. Ovšem pochopitelně tvoje věc...

12
Psal jsem to nahoře - TAP 20 na k26+33+40 a 2052 na k46. Nebo to mám ještě nějak barvitě rozepsat? :)

13
Instalovat anténní systém z toho, co mně zrovna zbylo, bych čekal nanejvýš u někoho, kdo o anténách ví sotva to, že existují :P  V každém případě pozemní vysílání a přidělené frekvence jsou do roku 2030, takže to se ještě vyplatí dát pětistovku Kč do antény 2052.
Jinak směrování antén se nedělá podle nějakého zaplácaného pásma Rakušáky, ale podle signálu v daném místě a nežádoucí frekvence se pak odladí (ORF v SD ovšem vysílá volně stále) neboli otáčet anténu někam na Brno jenom skrz kódované programy z jihu, je poněkud mimo...

14
U příjmu TV signálů se kompromisy nedělají, takže TAP 20 na k26+33+40 a 2052 na k46.

15
Bla, bla, bla chcípáčku. Jen se vykecej, když tě v reálném světě nikdo nebere vážně a max. má soucit kvůli tvé mentální retardaci :D

Máš pravdu scheisetlere, sociálka mi kvůli retardaci navýšila příspěvek, kdo ti o tom řekl? To ale není důležité, podstatné je, že si hovado a hovadem zůstaneš.
Hlavně ti měl pan doktor na psychiatrii navýšit pravidelnou dávku medikamentů, protože tvůj zdravotní stav vskutku není uspokojivý :D

zdravím tě hovado scheisetlere, dal jsem konzultaci se známým psychiatrem (poskytl jsem mu naši komunikaci) a prohlásil, že skutečně jsi hovado. Ke tvé cti slouží fakt, že na stb školeních jsi byl pozorný žáček a víš jak v diskuzi pokračovat...tak se těším na další výstup z tabulky, kterou tam máš nalajnovanou

Je dobře, Andreji Hovňousku, že se o tebe stará nějaký psychiatr. Akorát by ti měl už konečně zvýšit tu denní dávku medikamentů, jak jsem psal posledně, protože tvůj zdravotní stav se od minula stále nelepší :P

Stran: [1] 2 3 ... 36