reklama

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - lkjhgfdsa

Stran: [1] 2 3 ... 8
1
Tak tu E-E RB15.3 uprav na PC na kratší. Aby byl stejný výkon. Jde mi o poměr výkon/rozměry. Cena nerozhoduje.
Jak je na tom E-E RB15.3 na kanálu 12A oproti Kovoplast 1411?

2
11Yk6sti jsi asi vypočítal jako samostatnou část z dvojčete. To dvojče B. Beezleyho totiž začíná se ziskem na 9,5dBd (dle grafu) = 11,65 dBi. A její velikost 2,55m je asi tak ta hranice neprohýbání se, že? Ta se mi zdá ideální, pokud chci max. zisk v celém pásmu a výborný poměr Výkon/rozměry. Nebo tě napadá něco lepšího?

3
Díky moc. Však ať se antény ve vertikálu prohýbají! Proč by nemohly? Nebo se tím ohybem záhy mění i parametry, jako F/B, Gain atd.?

4
Pokr se má, sedí na lontě na home office a prachy mu jdou :-)

Jinak přes dxPetra už p. Vališ vyrábí dle návodu pár prototypů dipolu s krabicema na novou DAB-ku.
Tak začněte šetřit, ať můžete podpořit českou ekonomiku :-)

To je tvá anténa? Ten dipol na ní už je ten Omarův? Kdo by mi takovou postavil? Ty nebo dxpetr? Jak je na tom v porovnání s touto stacked Yagis (až druhý náčrt)?

http://ham-radio.com/k6sti/dab.htm

5
Analogový rozhlas / Re:Společný blok Hitrádií
« kdy: 06. 03. 2020, 11:16:59 »
Těch rádií je mnoho, vč. zahraničních, to nestíhám sledovat. A pokud nemít facebook znamená být v jeskyni, tak ano. :)

6
Analogový rozhlas / Re:Společný blok Hitrádií
« kdy: 05. 03. 2020, 20:23:36 »
Hmm, tak i podle tohoto dnešního článku je to úplně nová věc. Článek vyšel dnes.

https://www.mediaguru.cz/clanky/2020/02/zlom-pro-hitradia-cast-programu-vysilaji-spolecne/

7
Analogový rozhlas / Společný blok Hitrádií
« kdy: 05. 03. 2020, 12:45:42 »
Dnes jsem zapnul po poledni jedno z Hitrádií a moderátor sdělil, že "Posloucháte Hitrádio". Jen Hitrádio . Přepnu na jiné Hitrádio a tam je ten samý program s tím samým moderátorem. Zaznamenali jste to někdo také? Od kdy tato změna a znamená to první krok ke sloučení všech Hitrádií v ČR?

8
Jinak, Kovoplast už nabízí na prodej jen torzo z toho, co doprodával. Buď již skoro vše rozprodal, nebo by mohla být pravdivá informace z konkurenčního fóra, že staré nové antény sešrotoval.  :(

9
Digitální rozhlas / Re:Budoucnost rozhlasove digitalizace
« kdy: 25. 01. 2020, 09:48:55 »
Jaký je rozdíl v síti Teleko DAB1 od Teleka DAB2?

10
@AndrejH
Zlín vysílá směrem na západ a sever. Jih nic. Apropo, když jsem nedávno podotkl, že 99,9 FM Kroměříž je rušička Vídně, tak jste se mi vysmáli, že Vídeň tam nemá co dělat. A teď u DABu Vám to najednou vadí. U FM je to normálka, kolize Zlína s Vídní (88,6 FM, 105,8 FM), u DABu Vám to najednou nevoní.

11
Tak v Kroměříži již brzy zapnou rušičku legendárního "esterajchu" na 99,9FM. Kdopak asi zvítězí na Hané? Vídeň nebo rušička?

12
Pokud máš nepřebuditelný LN zesilovač a ČRa dodrželi postupy, o kterých jsi psal, pak bude chyba v přebuzeném přijímači, který srazí citlivost v celém pásmu, ne? Tím chci říct, že by dával smysl odlaďovač až za zesíkem.

13
pořadí: symetrák v anténě, cca 3 m koax, zádrž, zesilovač (zádrž se zesilovačem propojeny F spojkou), koax do baráku, napájecí výhybka až u rádia. Takže zádrž je před zesilovačem
Dostal jsem radu ji dát až za zesilovač. Ale zatím ji nemám. Zkus to někdy otestovat!

14
Mám plný kotel na všech anténách se zesíkem 1411V,1411H i 1409V. Chtěl jsem se zeptat, ta zádrž 12D pomůže se signálem nejen u 12C, ale i u ostatních slabších frekvencí? Myslím, že někdo zmiňoval, že se mu zlepšil nejen Kamzík, ale i Wien po instalaci 12D zádrže.

ten henten tam jsem byl já

čo bolo to bolo, terazky je zde Kojál

páč mám kanálovou zádrž přístupnou, udělal jsem 5 minutové pozorování s ní a bez ní

Problém je v tom, že dnes kromě Kojál kick-off se mění i počasí, takže mé dnešní ranní pozitiv Bratislava a Vídeň není možné rozklíčovat od večerního negativ; pokud budeš mít zájem můžu to zopakovat v jiných meteo podmínkách:

bez zádrže 12D a se zádrží, uvádím jenom chybovost příjmu:

12C Kamzík 32 - 42 až krátký výpadek; 31 - 42 bez výpadku
11C Vídeň 1 - 35; 1 - 25


to courání 11C Vídeń se mi nezdá, mám podezření na Kojál, ale zatím platí prezumce neviny, za rohem je potenciální delikvent meteo.


P.S.

to všechno v mé extrémní situaci, svářečka Hády; jejich úroveň signálu překračuje doporučení EBU pro rozdíl sousedních kanálů. To, že to leze částečně i do 11C je neuchopitelné: jak je na tom DAB přijímač se selektivitou a jak jsou na tom Hády s výstupními filtry na vysílači - jestli pak ČRa hrají dle pravidel.
Tu zádrž máš v příjmovém řetězci kde?

15
Mám plný kotel na všech anténách se zesíkem 1411V,1411H i 1409V. Chtěl jsem se zeptat, ta zádrž 12D pomůže se signálem nejen u 12C, ale i u ostatních slabších frekvencí? Myslím, že někdo zmiňoval, že se mu zlepšil nejen Kamzík, ale i Wien po instalaci 12D zádrže.

Stran: [1] 2 3 ... 8

reklama